Kupnja AIRBRUSH-a

Kod mene ste uvijek svi dobrodošli - što fizički u dućane, što na forum. A može i pivo, kava, sok. Druželjubiv čovjek, kaj da kažem.  :LOL:

V_max, vrijede još registracije, evo dobio si moderatorske ovlasti, nadam se svesrdnoj pomoći ;)

Dakle: www.juricek.hr/forum
 
Pozdrav!

Static nesto ne stima sa forumom. Ja se nemogu registrirat baca nekakav error.  daj mi reci koji si forum koristio?

Mozda mogu pomoc? (koliko vidim phpbb?)

Pozdrav.
 
Hypercube said:
Pozdrav!

Static nesto ne stima sa forumom. Ja se nemogu registrirat baca nekakav error.  daj mi reci koji si forum koristio?

Mozda mogu pomoc? (koliko vidim phpbb?)

Pozdrav.


Da, phpBB (smrdi) poslat ću ti podatke za administratora, molim te, vidi kaj se može s tim napravit jer sam ja na rubu živaca :( Puno hvala!
 
Sad duplo postam.... tu i tamo.

Vraćam se na kompresore:

Pronašao sam dva modela koji mi izgledaju OK:

C.T.S. ECU 201 sa cijenom oko 2.850 kuna:

Buka: 72 dB (A)
Motor: 1,5 konja ili 1,1 kW
Spremnik zraka: 6 lit
Max. pritisak 8 bara
Protok zraka: 205 lit/min
Težina: 17 kg


C.T.S. FX 90 sa cijenom od oko 2.500 kn:

Buka: 70 dB (A)
Motor: 1,5 konja ili 1,1 kW
Spremnik zraka: 24 lit
Max. pritisak 8 bara
Protok zraka: 190 lit/min
Težina: 26 kg


Iako me malo muči ovaj (A) pored decibela. Da nije 70 dB u praznom hodu (A), a 800 dB kad ga opteretiš (Ž)... strah me je naručit da sirotu penny_lane ne istraumatiziram do kraja.

V_max je bio u pravu kaj se tiče onog malog Werthera - to ne bi smjelo duže od 20 min. u komadu radit jer se pregrijava.
 
e, sorry, zaboravio sam obznanit - još ništa od juriek.hr/forum, napraviti ćemo neke izmjene tnx 2 hypercube koji je ponudio pomoć. Izmjene na bolje, naravno... jer vi to zaslužujete  (y)

Nadam se da će uskoro sve proradit, a do toga ćemo ostat ovdije...
 
Daj napravite vise taj forum. Ode san se izgubija. ne znan di je sta. sve je izmisano boje, AB, kompresori... ne mogu se snac. amo se nac ovaj vikend. ko moze nek dode ko ne moze nek bude duhom. samo da se to naprravi. Zeljezo se kuje dok je vruce... valjda to vridi i u ovom slucaju.
pozdrav
 
pupe said:
Daj napravite vise taj forum. Ode san se izgubija. ne znan di je sta. sve je izmisano boje, AB, kompresori... ne mogu se snac. amo se nac ovaj vikend. ko moze nek dode ko ne moze nek bude duhom. samo da se to naprravi. Zeljezo se kuje dok je vruce... valjda to vridi i u ovom slucaju.
pozdrav


Plan je da do ponedjeljka proradi (barem ovaj na juricek.hr/forum).
To bude generalna proba, ako bude Ok, znamo koga treba angazirat za dalje  :mrgreen:
 
Opet ja. U nadi da će se netko priključit raspravi.

Vezano za folije koje koristite - koje folije, čime ih režete, radite li šablone i kako ih radite.

Napravio sam grešku kaj se tiče Artool freehand šablona jer sam ih većinom naručio u kompletima, a ne pojedinačno... pojedinačne su mi rasprodane, a kompleti su prvelik zalogaj za većinu.
Morat ću smislit nešto da idu na rate ili tak nešto... Jel ima tko iskustva osim onog viđenog na filmićima kako to funkcionira? Tamo mi se čini dosta praktično.

E, da - da se pohvalim, nabavio sam nešto fancy nožića od Proedge-a
 
e...u vezi toga baš! meni nikako nije jasno..kako onaj lik reže one trake doslovno na auto???  :shock: :misli: pa ne razumijem kako to uspije da ne izreže auto.... :shock:
 
:LOL: Vanja legendo! opet se pot...ma nema veze  :LOL: (y)

ma mora bit da je to nešto ful oštro i tanko inače ne kužim  :shock:
 
heheh...eo mene mojoj miloj kucici!

ovako...to je obicni skalpel!
istina ljudi rezu s njima po samoj povrsini koju ce bojati...sve je izvodivo samo covjek treba biti oprezan i
zapamtiti da ne "bode" saklepel u traku vec da ga VUCE po njoj!!!

da bi bili 100% sigurni u noz nekad je potrebno mijenjati i do 3 glave na dan (ostrice)...dakako ako imate puno posla sa rezanjem...
da se radi o onekoj haubi koju ste cijelu obljepili i idete nacrtat prvo na traku pa ju rezat...morali bi makar jednom promijeniti glavu jer
kad tad ce ona krenuti derat traku a ne ju rezat i nesvjesno cete promijeniti kut rezanja i time prodirati u boju haube

(...a jesam zapeo za haubu a mi na moto forumu!! :D )

Ovo vam nece puno pomoci u rezanju stencila/sablona...oce ako radite sa papirom ili kartonom...preporuka ako radite neku sablonu
koju mislite koristini non stop...nabavite rendgen film i lemilicu...lemilicom rezite i to je to...imam ja jednog CHE-a kojen nisam ni jednom iskoritio :D



Dalje...imamju tako zvani freehand shields koju su nesto tipa francuske krivulje...mozete ih koristiti za true fire ili u svakodnevnom radu!
jednostavno kada zelite neki dio prekriti da na njega nedospije "overspray"...ili ako zelite nesto istaknuti sa ostrim rubom!
Ja sam sebi dao napraviti nekoliko...kolega je spretan sa skalpelom pa mi je napravio par komada-neke sam podijelio a neke jos koristim-sta god radio uvijek dobro dodje!



to je za sada to...static napisi posto su ti nozevi i rezervne ostrice...znam da su u US bagatela doslovce...100 glava neka sica ispod 10dolara...

Vanja
 
aj odamh mi preporučite...hoću baš ovog chea na blatobranu od motora..što mora prvo napravit na plstici??i poslje..da mi s eslučajno nebi skinulo
 
V_max said:
heheh...eo mene mojoj miloj kucici!

ovako...to je obicni skalpel!
istina ljudi rezu s njima po samoj povrsini koju ce bojati...sve je izvodivo samo covjek treba biti oprezan i
zapamtiti da ne "bode" saklepel u traku vec da ga VUCE po njoj!!!

da bi bili 100% sigurni u noz nekad je potrebno mijenjati i do 3 glave na dan (ostrice)...dakako ako imate puno posla sa rezanjem...
da se radi o onekoj haubi koju ste cijelu obljepili i idete nacrtat prvo na traku pa ju rezat...morali bi makar jednom promijeniti glavu jer
kad tad ce ona krenuti derat traku a ne ju rezat i nesvjesno cete promijeniti kut rezanja i time prodirati u boju haube

(...a jesam zapeo za haubu a mi na moto forumu!! :D )

Ovo vam nece puno pomoci u rezanju stencila/sablona...oce ako radite sa papirom ili kartonom...preporuka ako radite neku sablonu
koju mislite koristini non stop...nabavite rendgen film i lemilicu...lemilicom rezite i to je to...imam ja jednog CHE-a kojen nisam ni jednom iskoritio :D



Dalje...imamju tako zvani freehand shields koju su nesto tipa francuske krivulje...mozete ih koristiti za true fire ili u svakodnevnom radu!
jednostavno kada zelite neki dio prekriti da na njega nedospije "overspray"...ili ako zelite nesto istaknuti sa ostrim rubom!
Ja sam sebi dao napraviti nekoliko...kolega je spretan sa skalpelom pa mi je napravio par komada-neke sam podijelio a neke jos koristim-sta god radio uvijek dobro dodje!



to je za sada to...static napisi posto su ti nozevi i rezervne ostrice...znam da su u US bagatela doslovce...100 glava neka sica ispod 10dolara...

Vanja

Tnx, Vanja.

Skalpel 45 kuna. Oštrice 0 bodova jer sam morao prvo naručit nožiće da na pakiranju vidim koje sve oštrice pašu gore - a pašu skoro sve. Jel se za to izrezivanje koriste samo ove špičaste ili trebam još kakvih nabavit? Nisam ni slutio da se to toliko troši, inače bi ih naručio  :?

A nije ni svaka krep traka praktična za rezanje - preporučam 3M/Skotch ili Tessa trake. Ovo sve drugo je li-la. Vanja će se vjerojatno složit sa mnom.

Spominje i rendgen film i lemilicu, a kaj je sa onima koji nemaju veze s medicinom, pa da ne kradu babi nalaze  :D

Ove folije - frisket film ili masking film za airbrushere, jel se one mogu skalpelom rezat ili ih isto treba palit?

Takodjer, postavljanje folija/šablona - koliko je potrebno da su samoljepljive, a koliko ih se može imobilizirat trakama?


 
Oracal folija je definitivno najbolje sto sam probao. Kao da je pravljena za airbrushere. Prozirna je toliko da vidis sta radis, ali mutna je toliko da vidis sta si zamaskirao, drzi toliko da je ne mozes otpuhati, ali se lako odljepljuje kad zavrsis. Ako je ne zaljepis iz prve kako treba nije problem odlijepiti pa ponovo. Prije sam korisio klasicnu foliju koju koriste kad rade reklame. Nedaj boze da ostane do sutra. Skida se jaaakkkkooooo tesko i obicno ostavlja ljepilo, posebno tamo gdje si je poceo dizati.
 
btw gledam cijene nožića - nije to tak jeftino: preporučena maloprodajna cijena je preko 20 kuna za 5 nožića! To nije nekaj kaj bi mjenjao 3 na dan :(

Možda su ovi fakat kvalitetni. Ili se daju brusit? Treba probat.

www.proedgetools.com

ili preglednije na

http://www.hobbycraft.com/product_search.php?product_line_string=ProEdge

 
Alera Dugi said:
Oracal folija je definitivno najbolje sto sam probao. Kao da je pravljena za airbrushere. Prozirna je toliko da vidis sta radis, ali mutna je toliko da vidis sta si zamaskirao, drzi toliko da je ne mozes otpuhati, ali se lako odljepljuje kad zavrsis. Ako je ne zaljepis iz prve kako treba nije problem odlijepiti pa ponovo. Prije sam korisio klasicnu foliju koju koriste kad rade reklame. Nedaj boze da ostane do sutra. Skida se jaaakkkkooooo tesko i obicno ostavlja ljepilo, posebno tamo gdje si je poceo dizati.

tnx

Gdje si nabavljao tu foliju?

Ja inace imam od createxa MAsking film (60cm x 4m) po nekih 130 kn, ili onaj američki Frisket film isto u rolici.
Obije varijante su rađene baš za AB, ali nisu samoljepljive.

Koliko sam skužio ljudi improviziraju sa 3M ljepilima u spreju (sporosušećim) da dobiju samoljepljivosti.

http://www.thehobbyhouse.co.uk/3M_Spray_Mount-p-753.html

 
V_max said:
Ovo vam nece puno pomoci u rezanju stencila/sablona...oce ako radite sa papirom ili kartonom...preporuka ako radite neku sablonu
koju mislite koristini non stop...nabavite rendgen film i lemilicu...lemilicom rezite i to je to...imam ja jednog CHE-a kojen nisam ni jednom iskoritio :D

Vidi ovo:

1_6820_001.jpg


Jel bi se i tak nekaj dalo iskoristit?

Ove američke nožiće ću vjerojatno u budućnosti prodavat kao šminkerske.
Ima zgodnih i na http://www.olfa.com/

48 oštrica je 65-70 kn u OLFA varijanti (također slove kao izrazito kvalitetni), skalpel je isto oko 45 kn.

8603_000.jpg


Možda i pašu te oštrice na sve noževe? Nemam pojma.