Kupnja AIRBRUSH-a

GSXRmanijak said:
Liquitex akrilne boje...

Ja sam imao tako nesto malo posla,dobro je da za jeftinije radis na pocetku toliko da si vratis materijal i da se
promoviras...nakon nekog vremena radovi ce ti postati kvalitetniji,a sa kvalitetom raste i cijena...
ali ne dzabe...:) slabo ima postova nesto...

Tnx.

Pa liquitexov basic akril nije bas rijedak... Podjednake gustoće i cijene ti imam nešto kvalitetniju varijantu (nije akrilna nego polivinilska baza) zove se Polycolor (nema veze s polycolorom za zid!!). 140 ml ti je oko 33 kn.
Kod ovog akrila tj. polivinila 100 ml boje prekriva 3 kvadratna metra kad se radi kistom...

http://www.maimeri.it/FineArts/colorprod.asp?mnu=0202

Sveukupno imam 9 varijanti akrilnih boja u ponudi, u 20-ak različitih pakiranja... ludilo. ;)

 
GSXRmanijak said:
i ja sam kupio ab u gradecu...slikaru imam pitanje...kako da smijesam tanđerina crvenu,ili bar najblize tome??thx

Probaj u google upisati color wheel ili online color wheel pa se malo poigraj... vjerujem da ćeš naći varijantu koja će dobro prikazati ton tanđerine koji tražiš... A ako ne upali, naručio sam (za rezervu) Createx 5312 perl. tangerine od 60 ml. :)) Stiže sutra s ostalim zalutalim ovcama.

Npr. 5 red  + 2 green  = tangerine  #FF6600  Ovo sigurno jako pomaže  :LOL:

Ovo se odnosi na digitalne displaye, ali možda ti može koristit
: http://www.uxmatters.com/MT/archives/000069.php

Boja texta je tangerine ali na mojem ekranu izgleda malo prenarančasto
 
GSXRmanijak said:
Liquitex akrilne boje...

znaci te basic su zapravo liquitex boje? nisam znao!

kaze neki slovenac na airbrush.com stranici da ih on razrjedjuje sa liquitexovim razrjedjivacem za airbrush (???), malo destilirane vode i koja
kap alkohola...

a sad...decko dobro slika...e'o ukrast cu sliku pa pokazat...sta je on dobio koristeci te boje:

0C7B255295D9457BB6EDF7370C9EBEEA.JPG


imam nešto kvalitetniju varijantu (nije akrilna nego polivinilska baza) zove se Polycolor (nema veze s polycolorom za zid!!). 140 ml ti je oko 33 kn.

ono sto je "nama" vazno je velicina pigmenta tih boja...cijena fantasticna! jos samo da valja!
vjerujem da su super za kist samo koliko se daju razrijediti?
dali bi bile tecne i dali bi se pigment nakupljao u brushu i cepio ga?

Vanja
 
Kazem ti, imam 9 vrsti akrila (od toga 4 baš za AB). Treba isprobavat. ;)

btw. liqitex je firma, imaju više vrsta akrila - u klasama: basic (za studente i početnike) i atist's (za umjetnike).
Ista stvar ti je i sa drugim proizvođačima. K tome još ima hrpa medija i aditiva  koji mogu doći u boju (uz vodu) za različite efekte a mahom svi daju tečnost boji. Tako boju možeš posjajit, matirat, usporit sušenje i sl. Liqitex ima medij koji se zove Flow-medium koncentrat koji daje tečnost boji.
Taj medimu ti se navodno može koristit i s drugim akrilima.

Istina, AB nije usporediv s drugim tehnikama ali trebalo bi dobre volje da se napravi još pokoja proba a ne zaglavit s prvom bojom na koju se naleti (mada je liqitex daleko od lošeg proizvođača - posebice u onom artists segmentu, što je vidljivo po kacigi - svaka čast)

Jakov


 
btw fluid medium kojeg sam ja dobivao je Schmincke semi-mat ili Schmincke glossy fluid medium.
Pakiranje 250 ml je oko 100 kuna ili 60 ml za 50-ak kuna.

više na http://www.schmincke.de/data/content/uk/uk_index.htm pod šifrom 50 552 i 50 553

Tu možeš pogledat i gro drugih dodataka za akril
 
Hypercube said:
Eto mene opet.

Kaj je sa forumom ljudi?  Pa necemo valjda stat na ideji sam??

Ja sam se i ovdije raspisao ko blesav, kamo li tek da je pravi forum :)
 
da stvarno...sta je sa forumom?

netko je davao hosting?nemam pojma...moj kolega rekao da mozemo na njegovoj stranici dici  forum za prvu ruku a
kasnije samo data bazu prebacimo...

ja se ispricavam sto nisam bas aktivan danas...pune ruke posla ovdje!

Vanja
 
V_max said:
da stvarno...sta je sa forumom?

netko je davao hosting?nemam pojma...moj kolega rekao da mozemo na njegovoj stranici dici  forum za prvu ruku a
kasnije samo data bazu prebacimo...

ja se ispricavam sto nisam bas aktivan danas...pune ruke posla ovdje!

Vanja

Možemo i na mojoj stranici, ali nisam siguran da će nam Britney, Paris i ostali spam postovi dozvolit.... ajde, samo da me netko savjetuje kako se može napravit ova stvar s predstavljanjem registriranih korisnika i sve će bit ok.
Da eliminiramo spam.

Zapravo bi trebalo skroz maknut onaj phpBB i postavit neki normalni forum.
Napravio sam probnu verziju foruma na www.juricek.hr/forum. Pa da vidimo jel to može fukcionirat.

Samoinicijativno, znam, ali možda bude funkcioniralo kao privremeno rješenje. Sve sugestije o kategorijama su više nego dobrodošle, također trebam i moderatore dok se ne osposobi taj airbrush.com.hr ili kaj već ispadne. Tnx.
 
ajmo sad neki konkretan dogovor opalit da se svi skupa nadjemo..sjednemo i dogovorimo oko tog foruma :misli:
 
penny_lane said:
ajmo sad neki konkretan dogovor opalit da se svi skupa nadjemo..sjednemo i dogovorimo oko tog foruma :misli:

Tesko nas je okupit.... eventualno neki vikend ili tak nekaj. Po mogućnosti da nije kiša.  :misli:
 
V_max said:
zalim slucaj....ja nikako nemogu doci :(

vanja

Ja znam dosta nacina: pjeske, motorom, autom, autobusom, vlakom, kamionom, biciklom... sve se moze kad se hoce.
Tebe cemo na hologram, video link ili nekoko uprisutnit. Ili makar sliku da stavimo na stolac i narucimo ti pivu ;) Prisustvo duhom se isto broji.
 
a znam da nije kraj svijeta ali ja radim i subotom i radno vrijeme mi je koma...
u autu fali "supe"...eo danas sam cijeli dan odsutan od kuce...sad kad sam tu neda mi se airbrushirat...kad znam da
moram ujutro radit...zato volim nedjelju...kaFa, kompresor, boja, podloga, airbrush...UDRI!

nikuda neidem, tko me treba neka ceka :D ZAUZET SAM!

hehe

Vanja

PS:i sta cemo sad...ocemo se prebacit kod juriceka malo?
BTW:dali vrijede stare registracije?

Vanja
 
off topic: Zbog čega se stalno potpisuješ Vanja? na kraju? nema potrebe...eto sad u zadnjem postu čak dva puta de prestani to radit lol  :mrgreen: :mrgreen: znamo da si ti  (y)
e sad..ja se nadam da smo štogod dogovorili za tj kompresor..ako jesmo..sjedamo u auto i pičimo kod Statica  (y)
 
lol nisam ni primjetio...hvala na upozorenju za ubuduce :D

i sta cemo onda s forumom?
ocemo malo kod statica?

nije lose za pocetak...kasnije cemo prebacit postove...

Kad cete se vi lokalci naci na kafi? ako se i nadjete ajd onda i neki sazetak napisete da mi ostali znamo o cemu
se pricalo i sta se zakljucilo...mozda bi bilo bolje da se nadjemo online i na skype-u recimo se sve dogovorimo?
tako nesta...moze i uz chat...

Vanja
 
:LOL: opet ti VANJA!  :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
pa nismo se ništa još dogovarali,ali budemo valjda.a za sada imamo topic ovdje i samo da nas ne maknu ali neće jer ovo je jedini pošten topic na cijelom forumu što se tiče airbrusha!  (y) 8)