Kupnja AIRBRUSH-a

Odlican prijedlog  (y) jer ovo prelazi lagano u lavinu a to i nije dobro.  onda se cujemo kroz neko vrijeme opet pa s informacijama i prijedlozima na sunce...
 
ali ako je moguce da si ne radimo iza leđa :misli: :mrgreen:
 
Ako ko sazna ili dobije kakve nove informacije neka javi.Ali nista sam ili iza leđa svima. Svi smo u ovome skupa..naravno one koje interesira. Ja sam za domenu com.hr. da to ne duljimo kad smo zagrijani.  (y)
 
pozdrav svima koji vole zracni....

v_max vidim da znas podosta o air brush tehnici pa da te nadopunim malo...

rekao si da te zanimaju candy boje...umjesto njih kupi zamjensku boju za printer,naravno onu tekucu isto je na bazi vode...effekt fenomenalan samo imas osnovne 3 nijanse...dodje oko 100 kuna...

mislim da znas kako se s njima radi...ako ne pitaj...poz

 
GSXRmanijak said:
pozdrav svima koji vole zracni....

v_max vidim da znas podosta o air brush tehnici pa da te nadopunim malo...

rekao si da te zanimaju candy boje...umjesto njih kupi zamjensku boju za printer,naravno onu tekucu isto je na bazi vode...effekt fenomenalan samo imas osnovne 3 nijanse...dodje oko 100 kuna...

mislim da znas kako se s njima radi...ako ne pitaj...poz

:shock: Onih par tonova candy i inih boja kaj si naručio dolaze do kraja tjedna (zajedno s kompresorom za penny_lane), a ink jet boje koje spominješ mi se ne čine kao puno jeftinija varijanta, ako uzmeš da je 120 ml autoair boje dosta više farbe za istu cijenu (oko 100 kn). Ink jet catridge u pravilu ima manje od 30 ml... Barem kod Epsona, HP-a, Lexmarka... Nabavljao sam u sličnom kontekstu (kao varijantu tuša) tinte za printere od firme Jet-Tec koji rade alternativne tinte za brand name printere, po dosta povoljnijoj cijeni. Možda bi vam ta solucija bila interesantna. http://www.jettec.com/


btw kod epsona imaš 6 tonova: 
Cyan,
Light Cyan,
Mgenta,
Light Magenta,
Yellow,
Black
 
vxrzadar said:
Ako ko sazna ili dobije kakve nove informacije neka javi.Ali nista sam ili iza leđa svima. Svi smo u ovome skupa..naravno one koje interesira. Ja sam za domenu com.hr. da to ne duljimo kad smo zagrijani.  (y)
je a ti ćeš doć na dogovor u ZG? :misli: :shock: V-max i Penny_Lane su u tome od početka..njihova ideja.Samo nažalost on nije u Zagrebu to mi je jako žo.Ali valjda ćemo se uspijet nekako dogovorit svi skupa.
 
jeb'ga ja sam u SB-u i kao i ostali vezan sam za radno mjesto od 10-18:00(uglavnom 19 al ajd)...
rad bih na kaFu s vama :(

rekao si da te zanimaju candy boje...umjesto njih kupi zamjensku boju za printer,naravno onu tekucu isto je na bazi vode...effekt fenomenalan samo imas osnovne 3 nijanse...dodje oko 100 kuna...

Ovoga se nisam sjetio...  :shock: ... ideja super! i koliko ih razvodnjavas? nanosis airbrushem ili pistoljem kao lak?
jos jedna stvar...dali si pokusao nakon apliciranja tonera nabacit koju drugu boju?na bazi vode...npr bijelu?

ja sam napravio jedan uradak na rendgen filmu ovo ljeto sa bijelom bojom...i onda isao sa tushevima...TOZ-ovi.

Sve izgledalo ok...zabrljo na nekim mjestima ali ok...prvi poksuaj sa tom tehnikom...kada sam htio nabaciti "highlights" doslo je do
problema...naime tush je toliko jako koncentriran da je probijao kroz bijelu boju te je i ona postala plavkasta kao i tush.
ameri to zovu "bleed"- kada candy koncentrat "probije" nove slojeve boje :(



ni sam neznam kako bi ovo funkcioniralo sa lakom...da nebi i u lak probilo...nisam ni probao...ali imam nesto 2K laka pa cu morat probat.
inace poljevao sam vodom kasnije-pod slavinu stavio i nije se nista ispralo-opet je "probijalo" :(

Inace sa tushevima je jako lijepo raditi! preporucam svima koji su tek kupili airbrush jer je tush jeftin i nestvara probleme kod
ciscenja airbrusha!

btw: static...obaj lik sto mu trebam radit nesta sada malo se necka pa se naridjba sacekat :(

V-max i Penny_Lane su u tome od početka.

Moram priznat da sam se ponosno osjecao kad sam ovo procitao!
Jako!!!

Vanja
 
upravo pricao sa kolegom(jos pricam) preko IM-a...

on je voljan dici forum na svojoj stranici...ima covjek iskustva u tome i daje nam ju besplatno ako
hocemo nesta za prvu ruku i cim se rijesi domena samo bi prebacio bazu na novi hosting ili kako
vec ide...nebi se on nista mijesao ali i on je airbrusher kao i mi!

to je upravo onaj jedini koji mi je odgovorio na mailove i pomogao! (thx matko za sve!)

ovo je njegova stranica : www.pas-designs.com

Javite pa da znam sta da covjeku kazem.

Vanja
 
ma jok ja nisam za..nikom ne želim tako šta dizat na njegovom siteu...a sigurno ni ostali.
Lijpo od njega...ali što nam je dat neke pare i uzet i zakupit lijepo server???domenu odnosno.....ma sjutra možemo ali pričekat ćemo da se detaljnije dogovorimo što kako
 
nema problema!

to je on rekao ako trebamo stogod za prvu ruku...

de ti faber...vidim dolje neki link na bikepics i jos nadimak LEGA...da nisi ti iz OS?
mozda glupo pitanje jer ionako vidim da ti u lokaciji pise Dubrovnik...a opet ispod
nicka GOSPAR SLAVONSKI...  :misli:

vanja
 
:mrgreen: Eseker  :mrgreen: :wink: da Osječanin ali živim u Dubrovniku već 8 godina  :D od tuda ovo gore (Gospar slavonski!)  :D :D

vidiš sad kad smo kod Dubrovnika  :misli: :shock: tamo uopće nigdje nema opreme za airbrush! zamisli!  :shock: :shock: trebalo bi biznis otvorit  :LOL:
 
a nista novo-imas par mjesta u HR gdje ima...jucer sam cuo da ima i u OS...na onom trgu gdje je onaj setac, oni
metalni stupovi...nemam pojma kako se zove...
morat cu burazu reci da malo proseta...on zivi tamo-BAS NA TOM TRGU i nema pojma...vi'š šta je student lega :D hahaha

vanja
 
Dobro jutro radni narode...

Samo da se nadovežem
Inace sa tushevima je jako lijepo raditi! preporucam svima koji su tek kupili airbrush jer je tush jeftin i nestvara probleme kod
ciscenja airbrusha!

btw: static...obaj lik sto mu trebam radit nesta sada malo se necka pa se naridjba sacekat :(

Imam karbonovih tuševa po 0,5 lit (crni i sepia) koji znaju takodjer airbrusheri tražit - cijena prava sitnica, 70-ak kuna.

V_max, sto se cekanja tice - strpljen-spasen. NP. Mogu vam na ovom ili noivom (kad zaživi) forumu postavit post kad spremam neku narudžbu, pa da ubacite kaj vam treba... Tonov je puno, ne mogu ih sve imat na lageru  :(
 
Eto i mene.  Posto sam ja totalni pocetnik imam par pitanja:

1)  Koja podloga najbolja za počet?
2) taj tuš i boja za printere to ide sam na papir pretpostavljam?
3)Gdje kupiti onaj filter za vlagu?