Kupnja AIRBRUSH-a

Hypercube said:
Eto i mene.  Posto sam ja totalni pocetnik imam par pitanja:

1)  Koja podloga najbolja za počet?
2) taj tuš i boja za printere to ide sam na papir pretpostavljam?
3)Gdje kupiti onaj filter za vlagu?

Uz tuš obično ide papir kao podloga, kombinacijom crne i sepie možeš napravit dosta zgodnih stvari npr. u stilu stripova dok se izvježbaš... Naravno postoji i hrpa drugih tonova, ali u manjim pakiranjima.
Papir ti je najisplatnije uzeti neki kvalitetniji blok za skiciranje (relativno glatki mat papir, što veća gramatura/debljina papira to bolje).

Filter za vlagu moram potražiti po katalozima, pa javim ako nađem nešto.

Jakov
 
Mislim da bi filter za vlagu moagao naci u trgovinama tipa pevec, uradi sam, baumax(neznam kako se zove)...

Ja sam svoj platio 120kn...zao mi je sto nisam nasao combo sa regulacijom tlaka :(

Tush je super...mozes ga koristit i na obicnom papiru...jer kada radis sa airbrushem tebi taj tush neide na
papir u mlazu vec kao aerosol...i papir se u biti...ako dobro radis..ne natapa ako npr sa kistim kada ides!
samo pigment "pada" na povrsinu i ostaje tamo...ali za prvu ruki printer papir i tush...kasnije mozes na cem oces!

Vidio sam da ameri i englezi koriste tush i kada rade na motorima...FW INK...e sad..kakav je to ink ja nemam pojma-dali je neki
specijalan ili ne...nemam pojma...ali eto ti dokaz da kada radis sa tushevima netrebas povrsinu koja upija :D

vanja
 
V_max said:
Mislim da bi filter za vlagu moagao naci u trgovinama tipa pevec, uradi sam, baumax(neznam kako se zove)...

Ja sam svoj platio 120kn...zao mi je sto nisam nasao combo sa regulacijom tlaka :(

Tush je super...mozes ga koristit i na obicnom papiru...jer kada radis sa airbrushem tebi taj tush neide na
papir u mlazu vec kao aerosol...i papir se u biti...ako dobro radis..ne natapa ako npr sa kistim kada ides!
samo pigment "pada" na povrsinu i ostaje tamo...ali za prvu ruki printer papir i tush...kasnije mozes na cem oces!

Vidio sam da ameri i englezi koriste tush i kada rade na motorima...FW INK...e sad..kakav je to ink ja nemam pojma-dali je neki
specijalan ili ne...nemam pojma...ali eto ti dokaz da kada radis sa tushevima netrebas povrsinu koja upija :D

vanja

ima link kakav?

Nego kaj se tice foruma:  Pricao malo ja sa svojim vezama u carnetu :wink:  i vele ovak:

Registracija www.airbrush.com.hr domene kosta oko 200 kn godisnje + 200kn jos za prostor.

Jeftinije mozemo proc ak otvorimo neko drugo ime koje je slobodno.  Ja bas i nemam neku ideju kaj.

Eventualno je rjesenje koje ne kosta nis da ja na svojim osobnim stranicam otvorim podomenu tipa airbrush.moje_stranice.com i tam strpam forum ili neko od nas koji ima stranice.
 
cuj sto se tice toner boje...ne trbas ju razvodnjavati jer je ionako rijeka kao obicna voda...nanosis ju
airbrushem...ali prije toga obavezno sloj svjetlije boje...

naravno da sam isao preko tonera s drugom bojom cak i tonerom ponovo i sa jos 2 sloja preko...to ti i je
najveca vjestina airbrusa,pucati slojeve jedan preko drugoga,samo se moras paziti na kontrast i tonalitet...

imam akrilne studentske "basics"boje,nakupovao sam ih u artshopu u zagrebu kad je bilo snizenje u 9-om mjesecu,cijena---hahaha 400ml 60 kuna..to je dobra cijena za pocetnika..imaju oni cesto snizenje nazovite...
-s tusevima ne radim bas...jer neznam bas da je dobro po metalu...toner na metalu drzi odlicno a lak preko njega -bez problema..napravio sam neki dan sljem s tonerom ali nemam sliku...uslikacu ga i staviti..

-e da ja sam kao podlogu za svoj prvi rad otisao na smetliste i za jednu pivu uzeo staru haubu od auta,donekle dobru..evo slike ...radjena sa basics bojama...
 
Pozdrav svima. evo da se i ja javim. bas sam prije par dna kupij brush. olympos hp 100c. valjda to nesto valja. nisam jos nista nacrtao jer mi je kompresor u kastelima a studiram u zagrebu. i jos da vam kazem da vas podrzavam u osnivanju tog foruma i svega toga. eto


        pozdrav
 
aaaa to je dakle ono o cem je faber pricao  (y)

btw, faberu jesi dobio poruku? srusio se forum bio ubrzo, meni tvoja dosla opet


ak organizirate bilo kakvo grupno ucenje upisujem se sa stovanjem  :mrgreen:
tak i tak sam ovih dana htjela narucit koji knjigu sa amazona vezano uz te tehnike... nema previse airbrush tutoriala po netu nazalost  :(
 
Tea said:
aaaa to je dakle ono o cem je faber pricao  (y)

btw, faberu jesi dobio poruku? srusio se forum bio ubrzo, meni tvoja dosla opet


ak organizirate bilo kakvo grupno ucenje upisujem se sa stovanjem  :mrgreen:
tak i tak sam ovih dana htjela narucit koji knjigu sa amazona vezano uz te tehnike... nema previse airbrush tutoriala po netu nazalost  :(
ja se više ne sjećam...mislio sam da si odkantala svog staorg poznanika  :( :( ni na kafunjau nisi zvala  :jesus: :palacdolje: :D

e pa ovako....našao sam ja nešto malo po netu i pokazao penny ali stvarno malo stvari ima
 
a ja se ne sjecam sto sam vise bila napisala  :LOL:
znam samo da sam ti preporucila neke ljude na forumu za koje znam da se bave time, ali od tih kad sam i pitala mi niko nije htio pomoci...
 
nećeti u tome nitko pomoć..jer automatski možeš im bit konkurenija....  :D :wink:
a hebat ga!
laganini sam...pa šta bude bude...
mi još samo kompresor čekamo.....  :?
 
V_max said:
odlican airbrush!

moj hp-c je napravljen na osnovi tog sto ti imas...0.3 dizna/igla, 7ml posuda za boju!
TEMELJ INDUSTRIJE!

svaka cast na kupovini!

vanja
rich airbrush samo 0,2mm  kupio sam ga od nekog penzionera iz Gradeca(mjesto kod vrbovca)
ima hrpu airbrusheva doma,boje itd...imao je prije trgovinu i sad mu ostade matrijala:)
ako je neko blizu moze kupiti ,covo je povoljan...

hvala! daj meni posalji neki svoj rad...imam neki ozbiljan posao uskoro,bubnjevi i true fire effect...
izazov...i po...poz
 
Tea said:
aaaa to je dakle ono o cem je faber pricao  (y)

btw, faberu jesi dobio poruku? srusio se forum bio ubrzo, meni tvoja dosla opet


ak organizirate bilo kakvo grupno ucenje upisujem se sa stovanjem  :mrgreen:
tak i tak sam ovih dana htjela narucit koji knjigu sa amazona vezano uz te tehnike... nema previse airbrush tutoriala po netu nazalost  :(

U slucaju da baratas njemackim pogledaj http://www.createx.de/4_katalog/08_buecher/1_deutsch.php

Velik dio literature sa spiska ozes dobit kod nas...

A ovo bi preporucio svima koji pocinju, makar jednog si kupite pa nek kruzi (nisam ga nasao za download pa sam narucio original): http://www.createx.de/4_katalog/08_buecher/4_multimedia.php

 
nije tru fire toliko zahtjevan...malo samo trebas skuzit dinamiku...eo moj 3 uradak plamena...i ovaj se racuna jer
je ipal na kacigi :D



Jos nisam lakirao...neda mi se davat pare lakireru...morat cu sam pa kako ispadne boli me Q-rac...

vanja
 
ovo je sto ima ovog trena na netu na torentima...

http://torrentspy.com/search?query=airbrush&submit.x=0&submit.y=0

e sad...kada cete to skinuti ovisi!

ali koliko sam skuzio ima vas studenata dosta pa stavite skidat-kad tad ce skinuti!

vanja
 
dobar je...boje su dobre ali ti fali malo freehend-a...znas kakva je vatra protočna i kaoticna...probaj razmisljati o tome kad nanosiš boju...GJ.:)
 
ljudi ako zelite posteno airbrushirati naucite prvo sve o bojama...mislim o karakteristikama i vrijednostima..sto vise mozete...i utjecaju svjetla na cijelu stvar...kad to savladate ,uz mastu i volju doci cete do rezultata koje ce zapanjiti vas,a o ostalima da i nepricam....sretno:)
 
danke vmax, opet se pokazalo da torrenti nikad ne iznevjere  (y)

@gsxrmanijak - to o cemu pricas vrijedi za bilo sto, mada mene konkretno zanima kako bi ovi iskusni usporedili tradicionalnu/digitalnu umjetnost sa airbrushom. zanima me kakva je tranzicija,s obzirom da sa digitalnom imam dosta iskustva, i to freehand sa tabletom,nikakva dizajnerska trkeljanja