Kupnja AIRBRUSH-a

ma ja sam se i prestala trudit oko informacija...jedino sto mi je bilo korisno je preko linkova tu sa foruma...onaj forum o maketarstvu

bilo bi zgodno da se udruzimo i napravimo forum...moj Faber ima nekog znanja sto se foruma tice tako da bi mogli...samo nam treba volje :mrgreen:
 
da...bilo bi fino...jer stvarno cini mi se da ima ovdje ljudi koji se bave s tim ako nista onda iz
hobija...misljenja sam da kezo i pozar nebi ni posjetili taj forum ali ima nas "obicnih" koji bi radili na njemu i
popunjavali ga sa kvalitetnim sadrzajem...teorijom i praxom!

Neznam stvarno...ja sam ZA...nemogu puno pomoci oko podizanja foruma ali rado bih sudjelovao!
volje imam...vremena ne bas...ali eto okolnosti su takve da na poslu imam net tako da bih mogao pratiti

vanja
 
eto...ja svecano obecajem da cu se ozbiljno pozabavit podizanjem foruma cim cu imat par radova i nesto za napisat vezano za iskustvo( a to bi moglo bit vec sljedeci tjedan)...jel to ok za pocetak
 
Podržavam inicijativu.

Eventualno bi se dao organizirat i neki tečaj ili predavanje, ali bi se morali osloniti na njemce ili talijane da ga održe jer zaista ne znam nikoga dovoljno kompetentnog u ovim krajevima.

Naravno cijena ovakvog projekta je pod velikim upitnikom jer bi osobu trebalo platiti, a takvi tečajevi su i u njihovim matičnim zemljama prilično skupi...

Forum na tu temu je apsolutno dobra ideja, no na žalost nije uspjela zaživiti na www.juricek.hr/forum radi ranije spomenutih problema s Tramotom. :(

PS
Postavit ću danas listu AutoAir boja.

 
btw penny:

http://www.createx.de/4_katalog/09_kompressoren/14_X1AS.php

Mislim da ti je ovo dobar izbor kompresora, cijena za gotovinu bude 1.600,00 kn.
Pritisak je do 2,2 bara s regulacijom (više ti ne treba), a nije bučan (57 dB).
Javim kada bude raspoloživ.
 
static said:
Forum na tu temu je apsolutno dobra ideja, no na žalost nije uspjela zaživiti na www.juricek.hr/forum radi ranije spomenutih problema s Tramotom. :(

PS
Postavit ću danas listu AutoAir boja.
thx za listu boja!

BTW...ja sam cak registriran na vas forum ali nakom svih onih anal/oral/britny postova nisam imao zivaca,,,i danas sam pogledao...situacija ista :(

vanja
 
V_max said:
thx za listu boja!

BTW...ja sam cak registriran na vas forum ali nakom svih onih anal/oral/britny postova nisam imao zivaca,,,i danas sam pogledao...situacija ista :(

vanja
samo su potrebni dobri moderatori i admini....neš ti... ekipa si zabrije na sve i svašta ,puno se dozvoli..ma!  :palacdolje:


uglavnom...što se tiče kompresora moramo vidit u Juričeka...kad stignu. :? :?
iako nisam neka "umjetnička duša" ko moja cura i mene je sad počelo to zanimat  :mrgreen:
 
Evo ga:

AutoAir boje, pakiranje 120 ml (4 oz):

4605 Candy Apple Red 120ml
4604 Candy Brite Red 120ml
4602 Candy Sunset 120ml
4312 pearl purple 120ml

Semi opaque tonovi: brite white, lemon yellow, flame yellow, chrome yellow, flame orange, flame red, deep red, fuchsia, deep purple, brite blue, midnight blue, process blue, carribean blue, aqua, emerald green, dark green, light brown, dark brown, medium gray, deep black

Fluorescentni tonovi: fluo. hot yellow, fluo. hot orange, fluo. hot sunburst, fluo. hot red

Metallic: gold, silver

Transparent: white, black, fire red, sun gold, traffic red

Uz to dolaze još i restorer (cleaner), reducer i direct to metal primer.

Ovo je spisak što imam u ovome momentu, tako da nebi bilo loše da se čujemo čim prije ako nešto uspiješ složiti iz ovih tonova.


Jskov
 
V_max said:
Ovaj AB koji je kupila cura je plus serija...dakle novija HP serija od Iwate koja u sebi ima
teflonsko O-prstenje sto im dopusta da koriste auto lakove a ne samo akrilne boje na bazi vode...
to je jedan veliki plus!

Koliko ja znam 100b nema teflonsko O-prstenje vec gumeno kao i moj HP-C koji je takodjer stariji model.

Svi noviji Olymposi imaju teflonske brtve, samo oni nisu poput Iwate dodali oznaku "plus" u imenu, i sukladno tome neosnovano povisili cijenu. Ali to se zove marketing...
Uostalom, evo jedan citat puno vecih strucnjaka od mene sa airbrush.com foruma:

"When Medea (a marketing company) started selling airbrushes here in the states, Olympos was making the high end guns, Iwata made HVLP and lower end guns. Olympos didn't want to put the time, money or labor into marketing hard here, but Iwata saw the market as a place to grow. They contracted with the plant that made the Olympos airbrushes to make versions of the Olympos airbrushes that would have the Iwata name on them instead of the Olympos name. The problem came when Iwata wanted to save some money, they started cutting corners on polishing, chrome jobs, inspections, etc., and the Microns they made were never the same as the original Olympos. Olympos owns the patent to their head design, and they won't release it to anyone else. While a lot of the pieces are useable in both brands, once you try the Olympos airbrushes, you will know why they are preferred."

I dalje tvrdim da je Olympos bolji  :wink:
Ali ni najskuplji airbrush u rukama onoga koji ne zna crtati i nema smisla za to je obican komad kromiranog mesinga :D

H
 
Hrvoje68 said:
Ali ni najskuplji airbrush u rukama onoga koji ne zna crtati i nema smisla za to je obican komad kromiranog mesinga :D
ovu recenicu moram istaknut...
govorim u svoje ime iskljucivo...
makar neznam kome je recenica bila upucena
zar mislis da sam takav idiot i isla kupovat najbolju opremu jer sam mislila da je stvar u kistu a ne u talentu???
pa ako nista drugo imam na pismeno potvrdu da sam dobar crtac...pocevsi od skole koju sam zavrsila,faksa koji sada pohadam...pa cak i rezultata sa natjecanja
nevezano za airbrush nego direktno za crtanje i primijenjenu umjetnost
 
penny_lane said:
ovu recenicu moram istaknut...
govorim u svoje ime iskljucivo...
makar neznam kome je recenica bila upucena
zar mislis da sam takav idiot i isla kupovat najbolju opremu jer sam mislila da je stvar u kistu a ne u talentu???
pa ako nista drugo imam na pismeno potvrdu da sam dobar crtac...pocevsi od skole koju sam zavrsila,faksa koji sada pohadam...pa cak i rezultata sa natjecanja
nevezano za airbrush nego direktno za crtanje i primijenjenu umjetnost

aj se ti malo ostavi rakije :mrgreen:
 
Penny_lane ... ne daj se provocirat, samo da stigne taj vražji kompresor, pa ćeš pokazat momcima kak se to radi ;)

U svezi a glede Iwata vs. Olmympos rasprave - činjenica je da je u Europi Iwata višestruko zastupljenija od Olymposa. Objektivno koji je bolji je nemoguće reći jer je umjetnost subjektivna stvar i svatko bi morao odlučiti za sebe što mu je OK a što nije - o ukusima se ne raspravlja.

Činjenica je i s druge strane da je Iwata u prodaju stigla legalnim putevima i ima osigurane originalne rezervne dijelove, dok je većina Olymposa u ovim dijelovima svijeta sumnjivog porijekla... I tko uopće garantira da je takav Olympos pravi Olympos a ne neka kopija?

Jakov
 
Hrvoje68 said:
Svi noviji Olymposi imaju teflonske brtve, samo oni nisu poput Iwate dodali oznaku "plus" u imenu, i sukladno tome neosnovano povisili cijenu. Ali to se zove marketing...
Uostalom, evo jedan citat puno vecih strucnjaka od mene sa airbrush.com foruma:

....

Ako se nevaram taj citat je od user-a pod imenom Fontgeek...www.airbrush.com je super mjesto gdje se okupljaju svi-od pocetnika do profesionalaca...

Kolega iz splita ima olymposa i jako je zadovoljan kao sto rekoh ako ga bude bilo sljedeci mjesec i ja bi si uzeo jer mi stvarno treba jos jedan
pistolj!

 
penny_lane said:
ovu recenicu moram istaknut...
govorim u svoje ime iskljucivo...
makar neznam kome je recenica bila upucena
zar mislis da sam takav idiot i isla kupovat najbolju opremu jer sam mislila da je stvar u kistu a ne u talentu???
pa ako nista drugo imam na pismeno potvrdu da sam dobar crtac...pocevsi od skole koju sam zavrsila,faksa koji sada pohadam...pa cak i rezultata sa natjecanja
nevezano za airbrush nego direktno za crtanje i primijenjenu umjetnost

Recenica nije upucena tebi, ispricavam se ako si me krivo shvatila.

V_max said:
Ako se nevaram taj citat je od user-a pod imenom Fontgeek...www.airbrush.com je super mjesto gdje se okupljaju svi-od pocetnika do profesionalaca...

Svaka cast, vidim da se pozorno prati airbrush.com :D

static said:
U svezi a glede Iwata vs. Olmympos rasprave - činjenica je da je u Europi Iwata višestruko zastupljenija od Olymposa. Objektivno koji je bolji je nemoguće reći jer je umjetnost subjektivna stvar i svatko bi morao odlučiti za sebe što mu je OK a što nije - o ukusima se ne raspravlja.

Činjenica je i s druge strane da je Iwata u prodaju stigla legalnim putevima i ima osigurane originalne rezervne dijelove, dok je većina Olymposa u ovim dijelovima svijeta sumnjivog porijekla... I tko uopće garantira da je takav Olympos pravi Olympos a ne neka kopija?

Istina je da je Iwata zastupljenija u Americi, ali u Europi situacija je drugacija. Olympos ne zaostaje za Iwatom, a tu su i druga imena koja imaju solidan postotak trzista, kao Richpen, Rich, Paasche, Badger, Harder & Steenbeck, Sata i drugi.
I Olympos ima osigurane rezervne dijelova. Znam barem 5 on-line shopova samo u Njemackoj koji imaju dijelove za njega.
Ja osobno narucujem iz Belgije, kod Obeeliksa, jer su brzi sa isporukom.
Da sam na vasem mjestu, razmislio bih o Richpenu. Identican je Iwati, kvaliteta je jako dobra, a cijena povoljnija. Iwata je bez sumnje kvalitetna, ali je precijenjena.

H
 
Istina je da je Iwata zastupljenija u Americi, ali u Europi situacija je drugacija. Olympos ne zaostaje za Iwatom, a tu su i druga imena koja imaju solidan postotak trzista, kao Richpen, Rich, Paasche, Badger, Harder & Steenbeck, Sata i drugi.
I Olympos ima osigurane rezervne dijelova. Znam barem 5 on-line shopova samo u Njemackoj koji imaju dijelove za njega.
Ja osobno narucujem iz Belgije, kod Obeeliksa, jer su brzi sa isporukom.
Da sam na vasem mjestu, razmislio bih o Richpenu. Identican je Iwati, kvaliteta je jako dobra, a cijena povoljnija. Iwata je bez sumnje kvalitetna, ali je precijenjena.

H

Tržište diktira, i to je u trgovini oduvijek tako. Ja sam u kontaktu s njemačkim distributerima Olymposa i za nuždu bi se mogli dobiti njihovi dijelovi ili kistovi preko naše firme (za one kojima treba račun), ali za sada se puno više traže Iwatini proizvodi.
Sata se također može dobiti kod nas po istoj cijeni kao i kod Ivičeka, ali ljudi koji su spremni dati oko 2.000 kn za airbrush u pravilu uzimaju IWATA.

Da li je u pitanju samo marketing Iwate ili nešto treće zaista ne znam jer uređaje ne koristim - samo se ravnam prema zakonu ponude i potražnje. Ukoliko bude interesa za druge brandove koji se ovdije spominju (a ima ih još...) uvijek postoji mogućnost proširenja ponude.

Jakov

 
P
penny_lane said:
eto...ja svecano obecajem da cu se ozbiljno pozabavit podizanjem foruma cim cu imat par radova i nesto za napisat vezano za iskustvo( a to bi moglo bit vec sljedeci tjedan)...jel to ok za pocetak

Pozdrav svima. Eto ja imam frenda koji prodaje hosting pa bih ja mogao o svom trosku neki prostor i domenu skucat. Forum mogu isto dic a ak ima zainteresiranih vicite da ne bacam pare u vjetar. BTW ja sam pocetnik u airbrush-u pa ce mi to iskustvo biti dobrodoslo.  Uostalom svi mi imamo vise manje smisla za neko crtanje i nesto kao lijepo pa bi mogla i neka dobra stranica ispast.  Cekam misljenja.....
 
Hypercube
U tome se u potpunosti slazem s tobom..

Trebalo bi podici neki forum!
Sto sve treba za jedan bolji forum?


Vidis ja sam otvorio ovu temu cisto reda radi..... a vidi u sto je presla
Svaka cas ljudi!!!!
 
sto se foruma tice...skupit cemo znanja i mogucnosti i sklepat to kako se da...mislim da nece bit neki velik problem jer nas vidim ima dosta (y)

Hrvoje68 said:
Recenica nije upucena tebi, ispricavam se ako si me krivo shvatila.
nije bitno kome je bila upucena ali sam osjetila da moram reagirat (y)