Kupnja prvog motora

borna_mile

New member
Uskoro polažem za a1 i tražim prvi motor, visok sam 185cm i težak 85kg, neželim neki sportski kao cbr 125, imam budžet do 15 000 kn pa me zanima koji bi mi mogao biti dobar motor.
 
a1 185cm, bit ćeš ti visok momak (y) :mrgreen:
ja bih isto rekao Yamaha Xt125x na tvoju visinu, ostalo će ti biti kao biciklić
 
Yamaha XT125X je realno mali motorić u usporedbi sa npr. WR125X. OK, ovog drugog ne nađe za 15.000 kn, ali XT125X nije ništa veći od R125 ili sličnih. Znači što se toga tiče, neka kupi što mu je oku ugodnije.

Druga stvar, kojeg kupiti - onaj koji je u boljem stanju. Ne mislim samo vizualno, nego i mehanički. Bez obzira što su to 4T agregati, bude tu svega. Često nove primjerke kupe mladi dečki koji uopće ne poštuju razradu agregata, čak ni prvih parsto km, pa nije rijetkost da u nekoj kasnijoj fazi ti motorići počmu trošiti ogromne količine ulja, te u konačnici treba agregat slagati na novo. Nažalost nisam te neke stvari pročitao na internetu, nego govorim iz prakse i iskustva.
 
Moj savjet je neki japanski ili eventualno europski motor (koji točno ovisi kaj te zanima,naked, enduro, cruiser...).Ako imaš priliku isprobaj par modela koji ti se sviđaju i uzmi onaj koji je u najboljem stanju i najbolje ti paše po performansama i udobnosti.
 
ja sam njegove visine, i na ovoj yamahi bi jedva prstima dirao pod, za XT125X se slažem da nije visok ali bolje bi izgledao na njemu nego na ybr125

Neznam, ja sam 182 i nije mi velika, kao ni recimo Tenere700 ili SuperTenere. Stojim normalno na tlu sa nogama. Na mojoj SuperTenere mi je još sjedalo maximalno podignuto i ovjes isto tako. Treba sjesti pa vidjeti.