LCD vs plazma TV

zvjerko rider said:
O.k. još jedan upit i neću više dosađivati ali volio bih usporedbu sa gore navedenim Samsungom .
https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/HISENSE-H55U7B/
Po specifikacijama bi ovaj H55U7B trebao biti za klasu bolji TV od RU71XX. Vidim da su mu dobro snizili cijenu, sad koštaju isto. Hisense nisam uživo vidio, savjetovao bih ti da odeš pogledati kako izgleda slika uživo. Dodatno, na Amazon.de imaš dosta revieowa tog TV-a (većina na njemačkom, ali imaš prijevod) - nekima je super, ali ima dosta njih koji se žale na "prljavu" sliku. Svakako pročitaj prije nego odlučiš.
 
Trenutno je na nekakvoj akciji u trgovačkom centru TV VIVAX tv-49le78t2s2sm po cijeni od 2200 ... pa dajte nabrzinu neku ocjenu vi koji se razumijete .. :)
 
Ništa lošiji TV od Grundinga, Telefunkena, Končara, Gorenja i Philipsa u tom cjenovnom rangu, manje više svi imaju iste panele i isti ili sličan softver. Nešto bolji od Fox, Vox, Quadro i ostalih čunga-lunga, ne očekuj čuda, to je u prvom redu jeftin TV koji radi, sa starijim Androidom, nešto lošijom slikom i zvukom u odnosu na A brendove tipa Samsung i LG.
 
Nisam zahtjevni korisnik TV-a ... bitno mi je da radi, da je slika OK i da mogu s vremena na vrijeme spojiti lap i pustiti neki film ...

Tjedno provedem manje od 10 sati uz TV.. možda sam i puno rekao ...
 
Onda si sam sebi odmah dao odgovor, uz to je telka spremna i za novi DVB-T2 signal, pa nećeš u 4-5-om mjesecu morati razmišljati o kupovini dodatnog recievera.
 
strasilo said:
Nisam zahtjevni korisnik TV-a ... bitno mi je da radi, da je slika OK i da mogu s vremena na vrijeme spojiti lap i pustiti neki film ...

Tjedno provedem manje od 10 sati uz TV.. možda sam i puno rekao ...
odeš na npr elipso (ili neko ko ima naj širu ponudu) u filter stavi dijagonalu koju želiš, i u sortu gledaš tko daje naj dužu garanciju a u skladu s lovom koju planiraš dati  :mrgreen: 8)
 
https://www.centar-tehnike.hr/tv-led-samsung-ue55ru7172uxxh-proizvod-5181/

Evo , odlučio sam se ipak za Samsung, dostavljen neki dan. Kupljen u Centru tehnike , dostava  50 kn i 1000 kn jeftiniji nego u Elipsu. Klinka već gleda filmove preko interneta i tu je slika super, klasični program gledamo preko Iskona i tu je šta je, jer naši poslužitelji imaju slabiju kvalitetu signala nego što su mogučnosti telkača.
 
Ja sam uzeo ovaj vivax što sam napisao ... i mogu reći da je TV sasvim OK ... vjerovatno ima i puno boljih, ali ja sam zadovoljan ..  (y)
 
strasilo said:
Ja sam uzeo ovaj vivax što sam napisao ... i mogu reći da je TV sasvim OK ... vjerovatno ima i puno boljih, ali ja sam zadovoljan ..  (y)
nadam se da njemu fimovi na eng ne zvuce lose ko Krsticevic  :LOL: :mrgreen:
 
Molim preporuku tv-a dijagonale do 139 cm do oko 6.000,00 kn



Za sada su mi u užem krugu sljedeći:



Samsung QE55Q70RAT

QLED,139cm,4K HDR,PQI3300,Tizen




Sony KD55XG8196BAEP Ultra HD LED TV




TCL 55EP680 Ultra HD LED TV




PHILIPS 55PUS7304 4k android tv, 139cm, ambilight, dolby



LG 55NANO803NA.AEU led tv, 139cm, 4k hdr, magicremote
 
ko misli uzimati tv a ne želi odman plaćati kešom A1 nudi super akciju,
philips 4K 126cm ambilight ide uz neke pakete a koje nazovite i pitajte
jbggg,baza je u tome samo šta se vežete ugovorom 2 god,
 
ako netko kuži,kako spojiti plasmu tv koja ima vanjski dvb receiver(8godina stari tv) a istovremeno koristi zajedničku antenu u zgradi (kabelska), pitam za starije ljude