leonardo/skipper

Biker686

New member
jel bi mi mogli malo rec o ova dva sutera?!  mane, koje su sve masine u njima (mislim na 4t), pozitivne strane.. sad ak bog da bum izvukel neku lovu za sudar kaj sam imo pa ono..  (y)
 
uf
leonardo je bio zamišljen kao sportski maxi skuter
meni je dan danas lijep
ali kod nas ima malo očuvanih novijih godišta

skipper je u biti polubrat gillere runner s drugom šasijom i motorima koji su bili hlađeni zrakom
zna imati problematičnu prednju vilicu
ali potiče iz doba kad je piaggio radio zanimljive skutere

oba dva imaju dosta mjesta pod sicem
na leonardu se lijepo povišeno sjedi
i imaju 12 cola kotače
 
e jesi odabrao sta ces kupiti :? sto se tice tih skutera 125/200 tu nemas sta gledati osim gilere runner,ovo sve drugo nije vrijedno spomena...
 
malaguti said:
e jesi odabrao sta ces kupiti :? sto se tice tih skutera 125/200 tu nemas sta gledati osim gilere runner,ovo sve drugo nije vrijedno spomena...

problem kod ranera je cijena i to kaj se kradu..  :?

a lea se moze nac 150ccm izmedju 7i10k kn 2002. godina odprilike u ok stanju..

a to mi je ok cijena jer jos racunam na 2k kn za a2..
 
liberty said:
uf
leonardo je bio zamišljen kao sportski maxi skuter
meni je dan danas lijep
ali kod nas ima malo očuvanih novijih godišta

skipper je u biti polubrat gillere runner s drugom šasijom i motorima koji su bili hlađeni zrakom
zna imati problematičnu prednju vilicu
ali potiče iz doba kad je piaggio radio zanimljive skutere

oba dva imaju dosta mjesta pod sicem
na leonardu se lijepo povišeno sjedi
i imaju 12 cola kotače

kaj se dizajna lea tice mrak.. meni pre lijep skut bez obzira kaj je star.. cak i ljepsi od nekih novih..  (y)

skipper mi je drugi na listi makar se nebi zalio..  :)
 
vx125 se nade za 10 000kn,i pazi sa tim starim i jeftinim skuterima 4t za 7000kn,nije to 2t da se slozi generalna za 200e,4t je vrag i ako kupis nesto razje*** onda ces vidjeti sta je 4t :?
bolje cekaj i kupi nesto novije...skiper je zracno hladenje :palacdolje: a leonardo tko zna jel ima uopce dijelova i gdje ih nabavit...
 
zracno hladenje je mana jer je vodeno bolje :mrgreen: a i taj skipper neide nikako isto kao ni leonardo...
skipper je ruzan,slab,zracno hladenje,spor...
leonardo,tezak,slab,spor i ima problema sa faznim lancem...

a leonarda 250 sigurno nece naci za te novce,a sr150 ce jako tesko naci dobrog,a i to je 2t zracno hladenje,isto frka za dijelove...
 
Istina Runneri se kradu i uvijek postoji strah od krađe dijelova/skutera. To je ogroman minus! Ali isto tako, bez obzira na 4T agregat - ako je covjek imalo snalazljiv, i veci kvar se sanira relativno jeftino u odnosu na druge 4T modele, zbog dostupnosti novih i polovnih dijelova, originalnih i zamjenskih.

Leonardo - kako sam i napisao, i meni je to vrlo lijep skuter. Ali ja nebih tog 150ccm. Najbolje ili 250ccm ili nista.
Skipper - mozda ipak malo zasterjelo (bez obzira na slicna godista sa ovim drugim iz izbora), slabe performanse.
SR 150 - odlicna, brza, jeftino odrzavanje, ali - također se kradu (manje nego Runneri, ali ovo "manje" ne znaci da ce san biti laksi ako skuter nije u garazi). U njoj kuca modificirani Big Bore agregat. Jedan od minusa - bubanj iza.
 
Bullet1275 said:
Aj super, onda xjr i masa ostalih motora ne valja jer nema vodeno ladenje ...
Runnera ce isto tako tesko nac ocuvanog, ali sr je pun q jednostavniji
jel on kupuje motor ili skuter? i hoces reci da skuter vodeno hladenje nije bolje?
 
Bullet1275 said:
Po cemu je bolje, samo jos jedna stvar vise koja se moze pokvarit
imas pravo pumpa vode kosta 1000e i zato su danasnji skuteri svi zracno hladenje... :mrgreen:
 
ma uzmi leonardo 250 to ti je najudobniji skuter kojeg je piaggio grupacija  izbacila do 300 cc nevjeovatno udoban i odličan ovjes ima  (y)
sad mi je žao što nisam gleda  leonardo 250 nego sam  dao za runner toliko puno para
 
malaguti said:
jesi vidio do koliko novca on trazi skuter?
tek sam sad vidio  (y)
a mislim da se leonardo 250 može nač od 12 do 15000 kn
bolje bi mu bilo da skupi para dovoljno i uzme 250 nego taj 150 cc  (y)
 
Neznam za sto ce mu skuter trebati.
Ako ima garazu ili zaklonjeno dvoriste, a po danu skuter nece dugo stajati sam ili na sumnjivom mjestu, za te novce preporucam:
- 2001 Runner VXR 180;
- 2002/2003 Runner VXR 200 ALU.
S napomenom - kupuj samo one ocuvane, u originalnom stanju, bjezi od "tuniranih".
Uz to, uzmes disklock, lanac ili alarm, i eto (moze i sve zajedno :mrgreen: ).
(y)
 
biker4life said:
Neznam za sto ce mu skuter trebati.
Ako ima garazu ili zaklonjeno dvoriste, a po danu skuter nece dugo stajati sam ili na sumnjivom mjestu, za te novce preporucam:
- 2001 Runner VXR 180;
- 2002/2003 Runner VXR 200 ALU.
S napomenom - kupuj samo one ocuvane, u originalnom stanju, bjezi od "tuniranih".
Uz to, uzmes disklock, lanac ili alarm, i eto (moze i sve zajedno :mrgreen: ).
(y)

imam garazu al me brine ak odem negdje u grad ili tak negdje ostavim..  :misli:

a skut bi mi trebo za po gradu naravno al i da me moze odvest na neku malo dalju destinaciju.. iso bi na 4t jer mi se neda slusat one 2t masine.. a i teze zacvika!  :mrgreen:  a i potrosnja mi igra ulogu..

ne znam.. za moje potrebe ovih 150ccm leonardo bi mi dusu dao.. za dijelove i nije tolki problem.. snadjes se..  (y)  jedino me zanima kakve su te masine?!  ak je uscuvana i redovito servisirana jel moze bit kakvih problema s njom?!
 
Biker686 said:
imam garazu al me brine ak odem negdje u grad ili tak negdje ostavim..  :misli:

a skut bi mi trebo za po gradu naravno al i da me moze odvest na neku malo dalju destinaciju.. iso bi na 4t jer mi se neda slusat one 2t masine.. a i teze zacvika!   :mrgreen:  a i potrosnja mi igra ulogu..

ne znam.. za moje potrebe ovih 150ccm leonardo bi mi dusu dao.. za dijelove i nije tolki problem.. snadjes se..  (y)  jedino me zanima kakve su te masine?!  ak je uscuvana i redovito servisirana jel moze bit kakvih problema s njom?!

Znam da su se ljudi zalili na ovu masinu 150ccm, kao sto je spomenuto ranije. Bilo je i nekoliko starijih tema o tome.
E sad, ne mora biti pravilo, ali kad jednom taj lanac ode, znam da je to prilicno skup kvar.
A za dijelove - Aprilije iz doba prije kupnje od strane Piaggio grupe znaju biti problematicne ali opet - neznam kako je sa Leonardom.
Runner - cuj, VXR je teze ukrasti/upaliti od SP-a, ali opet ako negdje duze stoji zna biti bed. Po pitanju performansi i generalno voznih osobina VXR do 2006, a pogotovo model '02/'03 je nekoliko klasa iznad ranije spomenutih, i ima jos poneku prednost, dok su mu minusi mali prtljazni prostor, te opasnost od krađe skutere ili dijelova.
Ne mislim da je Leonardo los skuter, ali usudio bih se reci da nemam dovoljno iskustva da ti kazem jeli taj skuter za tebe. Probaj s trazilicom dok se ne javi neki bivsi ili sadasnji vlasnik Leonarda.

(y)