LIDL uopće... po svim datumima i akcijama

sehrz said:
A tek Wera [emoji6]

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
Vera je vrhunski alat po vrhunskoj cijeni ;)
Milwaukee me se najviše dojmija u aku programu :)

Poslano sa mog SM-G975F koristeći Tapatalk

 
cadjo said:
Kod ovih hobi marki je to uvik stvar Lutrije,ako ne crkne odmah zna trajati dosta dugo,sa kupnjom profi alata imaš neku sigurnost i puno bolju izvedbu tog alata ali i puno papreniju cijenu.Odvagni za šta ti triba koji alat i koliko ga često koristiš pa onda potroši pare ;)

Poslano sa mog SM-G975F koristeći Tapatalk

a kako si i napisao, jedino zašto nebi Parkside uzeo je ta lutrija, npr. idem kod sebe u Drniš ( 700 km, tamo i nazad) nešto odraditi za vikend, treba mi nešto pouzdano i da znam da nece krepat nakon 1 h stemanja/bušenja tj malo jačeg tempa.
eto, to mi je jedini razlog iskreno, mozda sam u krivu. 8)
 
Gdje vi nalazite te Millwaukyje, ja sam ih vidjao i radio s njima samo na zapadu ?! 
90'tih su bili jaki brand .
 
Evo ođe u selu, nemam niš od njih pa se ne hvalim  :LOL: preferiram Makitu  :wink:

https://www.verma.hr/proizvodac/milwaukee.html
 
cadjo said:
Ako ćeš istinu jedino Hilti još drži kvalitetu alata,ostalo je sve otišlo u službu potrošačkog društva.Milwaukee ima očajan el. alat u usporedbi sa Hiltijem pa čak i Makitom-Boschom dok im je aku alat bomba i jedan od boljih sigurno.
Tu dolazimo do sljedećeg problema,kad ti prdne prekidač ili neki dio na Milwaukee-u ispadne ti skuplja pita od tepsije jer cijena popravka često premaši cijenu novog uređaja (bar u ovlaštenom servisu).Tu opet Bosch i Makita plivaju vrhunski jer imaju razgranatu mrežu,odličnu servisnu podršku i pristojne cijene uređaja i dijelova.
Nešto ka Golf 2 ;)

Šta se tiče Lidla imaju zbilja odličnog alata ali i škarta pa sad triba ili pitat ili naučit kupujući šta valja.Pošto san nekoliko godina prodava alat mogu reći, Parkside SDS bušilica se ne klanja puno skupljim modelima razvikanih marki.

P.S.Milwaukee je dobar dio proizvodnje za EU pribacija iz Njemačke u Kinu i odma se vidila razlika u kvaliteti i izdržljivosti,isto kao i većina proizvođača u toj klasi,puno plastike je zaminilo prijenose,prekidače itd. tako da je današnji alat u principu škart naprema ono koji se proizvodija do ima 15- 20 g.

Poslano sa mog SM-G975F koristeći Tapatalk
Mnoge stvari su se srozale kvalitativno.... Jeli mozes zamislit , sjeti se prije 20g, pa stare brokve smo znali vadit i cekicom ispravljat pa ponovo koristiti.....


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Mogu vam reći da godinama samo makitu kupujem , s tim da treba pažljivo probrat od asortimana tocno ono za što treba . Npr koristim samo aku od makite koje imaju metalne zupčanike ... trenutno dvi koristim i s njima sam napravio tridesetak kuhinja a još su ko nove
 
Getriba said:
Mnoge stvari su se srozale kvalitativno.... Jeli mozes zamislit , sjeti se prije 20g, pa stare brokve smo znali vadit i cekicom ispravljat pa ponovo koristiti.....


Sent from my iPhone using Tapatalk

Istina, a koliko su onda brokve koštale  :misli: 1989god. Samsung tv 37cm sam platil 800DEM, a plaća oko 300DEM. Kvaliteta se je srozala ali je i cjenovna dostupnost narasla. Imam kilo ključ star barem 40 god. i u to vrijeme kada je kupljen u Čehoslovačkoj je malo tko imao takav komad alata. Koliko danas košta.  :misli: Nekada je za kupnju veš mašine zasjedao vrhovni sovjet obitelji i vjećao tjedan dana da odabere između dva postojeća modela na tržištu za koji si morao izbrojati tačke love koju si posudil od rodbine i prijatelja.
 
stipe_zxr said:
Mogu vam reći da godinama samo makitu kupujem , s tim da treba pažljivo probrat od asortimana tocno ono za što treba . Npr koristim samo aku od makite koje imaju metalne zupčanike ... trenutno dvi koristim i s njima sam napravio tridesetak kuhinja a još su ko nove
Kako znaš koje serije koriste metalne prijenose?

Poslano sa mog SM-G975F koristeći Tapatalk

 
Frane_900ss said:
a kako si i napisao, jedino zašto nebi Parkside uzeo je ta lutrija, npr. idem kod sebe u Drniš ( 700 km, tamo i nazad) nešto odraditi za vikend, treba mi nešto pouzdano i da znam da nece krepat nakon 1 h stemanja/bušenja tj malo jačeg tempa.
eto, to mi je jedini razlog iskreno, mozda sam u krivu. 8)
Šta se konkretno tiče SDS bušilice stvarno mogu potvrditi da je odlična i vridi svake lipe,u pm pa valjda imaš nekog ko ti može uskočiti od susjeda u Drnišu ako nešto zašteka....
Ako nema niko ja nisan daleko a iman Parkside ;)

Poslano sa mog SM-G975F koristeći Tapatalk

 
hondimir said:
Gdje vi nalazite te Millwaukyje, ja sam ih vidjao i radio s njima samo na zapadu ?! 
90'tih su bili jaki brand .
 

Imas ducan u Splitu  (y)
 
hondimir said:
Gdje vi nalazite te Millwaukyje, ja sam ih vidjao i radio s njima samo na zapadu ?! 
90'tih su bili jaki brand .

Meni poznanik ima trgovinu alatima, ima svega od Milvokija...

https://latema.hr/
 
cadjo said:
Šta se konkretno tiče SDS bušilice stvarno mogu potvrditi da je odlična i vridi svake lipe,u pm pa valjda imaš nekog ko ti može uskočiti od susjeda u Drnišu ako nešto zašteka....
Ako nema niko ja nisan daleko a iman Parkside ;)

Poslano sa mog SM-G975F koristeći Tapatalk

Ma imam, ali sam si rekao da neću više posuđivat auto i alat od drugih, 3 puta sam posudio bušilicu i od ta 3 puta, 2 puta sam nesto sjebo, tako da nem vise :D
 
stipe_zxr said:
Mogu vam reći da godinama samo makitu kupujem , s tim da treba pažljivo probrat od asortimana tocno ono za što treba . Npr koristim samo aku od makite koje imaju metalne zupčanike ... trenutno dvi koristim i s njima sam napravio tridesetak kuhinja a još su ko nove
Eto imao sam sreću..ili nesreću da zadnjih dana par puta rastavim Lidlovu Akubušilicu 20V ..i iznenadio sam se kad sam vidio da su svi zupčanici i kompletan sklop METALNI..sa hrpom kugličnih i valjkastih ležajeva..stvarno se vidi da je kvalitetno.
Kod mene se sjebalo ono namještanje momenta i kod naj jačeg naštimavanja je znalo prokliziti. Na kraju se nisam htio s tim zezati i fiksirao sam je da ne proklizuje..znači i dalje radi bez problema.
Žao mi je što nisam fotka hrpu tih metalnih zupčanika i dijelova koji nisu ni malo oštećeni od korištenja..čisto da se vidi da nije dječja igračka i da može parirati provikanim brendovima  (y)
 
cadjo said:
Kako znaš koje serije koriste metalne prijenose?

Poslano sa mog SM-G975F koristeći Tapatalk



Piše ti u opisu alata ....


Zorro said:
Eto imao sam sreću..ili nesreću da zadnjih dana par puta rastavim Lidlovu Akubušilicu 20V ..i iznenadio sam se kad sam vidio da su svi zupčanici i kompletan sklop METALNI..sa hrpom kugličnih i valjkastih ležajeva..stvarno se vidi da je kvalitetno.
Kod mene se sjebalo ono namještanje momenta i kod naj jačeg naštimavanja je znalo prokliziti. Na kraju se nisam htio s tim zezati i fiksirao sam je da ne proklizuje..znači i dalje radi bez problema.
Žao mi je što nisam fotka hrpu tih metalnih zupčanika i dijelova koji nisu ni malo oštećeni od korištenja..čisto da se vidi da nije dječja igračka i da može parirati provikanim brendovima  (y)





Makite nisam otvarao....
Radio sam ja i s boschom, wurthom,dewaltom,ryobi...sve profi linije
 
AnteK said:
Milwaukee je top alat.  (y)

Znam ali kak se ne bavim profi poslom dobra je i Makita, kako cjenovno tako i servisnom podrškom, konkretno rotor male flekce oko 140kn.
 
Istina da nije apsolutni top ponude, ali sad da odjednom Makita ili plavi Bosch nije za profi uporabu ne znam baš. Imam doma nekaj alata od obje marke, da me oduševio ovak u ruci na prvu i nije, ali zasad radi jako dobro i ima servisnu podršku. A volim ponekad upregnut i "neadekvatno" ga koristit kad počnem pizdit.  Zadnje sam uzel malu Makita brusilicu, Made in Romania je, zasad radi dobro, mislil sam bude 750W dosta, za ostalo imam veliku. Sad ponekad mislim da sam se zajebo.  :mrgreen:  A sve novo skupa kaj imam je naspram 30 god stare Black&Decker obični drek, ta čupa tetive, ali ne staje. I teška je ko da je od olova  :mrgreen:

A Parksideu za tu lovu i hobi upotrebu skidam kapu. Ali nije za nekog ko svakodnevno zarađuje kruh s tim alatom i oće bit 100% siguran da nebude riknulo u pol posla, pa mu netreba po tom kriteriju ni sudit  (y)
 
Lolo said:
Znam ali kak se ne bavim profi poslom dobra je i Makita, kako cjenovno tako i servisnom podrškom, konkretno rotor male flekce oko 140kn.

Naravno, dobri su i mnogi drugi jeftiniji. Meni realno treba samo accu bušilica, to koristim non-stop, imam par komada jeftinih
iz Lidla ili sa neta, Lidlova je jedna od boljih za te pare.
 
hondimir said:
Da ne kažem da je Dubrovnik otok, nema veze s matičnom zemljom ili što već .....

Pa gore od otoka, Bosna je umjesto mora !!  :mrgreen: (y)
Kod nas se Milvoki dosta proširio, jest skup, ali je fakat dobar.  (y)