LIDL uopće... po svim datumima i akcijama

Uvijek je bilo, skup alat je dobar i trajan .Da mi ne bi sad netko kontriro i javio se s nekom zamjerkom, odmah ću napisat, budi dobar s alatom i služit će te dugo, to vrijedi i za puno stvari, aute, motore, žene ....
 
hondimir said:
Da ne kažem da je Dubrovnik otok, nema veze s matičnom zemljom ili što već .....

A nije ni nakraj svita a posta vozi svaki dan.Vjerojatno imaju rijesenje ako si kupac.
 
U mene je sve makita. Velika 11ka i srednja 7ca su sds max, mala je sds plus i ima preko 10 godina izbusila milion rupa u ištemala 100km fuga bez greske. Samo mazi glavu i nema frke
 
Ima li tko iskustva s ovim Miniwashem?

https://www.lidl.hr/hr/p/pravo-je-vrijeme-za-ostvarenje-planova/visokotlacni-cistac/p36425

Hvala.
 
mario x said:
U mene je sve makita. Velika 11ka i srednja 7ca su sds max, mala je sds plus i ima preko 10 godina izbusila milion rupa u ištemala 100km fuga bez greske. Samo mazi glavu i nema frke
A u Mene sve Mojakita, i preporučujem babama i povremenim hobistima. Reklamira se kao makina koja ima 38 nm snagu 18 v Li-ion baterije i metalni planetarni sistem.
E nije tako, zato je i nazvana Mojakita, ima baterije 10,4 v i nema ni 18nm snage ali planetarni sistem je od metala i košta s poštarinom 215 kuna... (y) :smiley:
Moja  preporuka babama i totalnim amaterima... (Ima reklama tu na forumu)
 

Attachments

  • MK.jpg
    MK.jpg
    617.1 KB · Views: 176
pamzor said:
A u Mene sve Mojakita, i preporučujem babama i povremenim hobistima. Reklamira se kao makina koja ima 38 nm snagu 18 v Li-ion baterije i metalni planetarni sistem.
E nije tako, zato je i nazvana Mojakita, ima baterije 10,4 v i nema ni 18nm snage ali planetarni sistem je od metala i košta s poštarinom 215 kuna... (y) :smiley:
Moja  preporuka babama i totalnim amaterima... (Ima reklama tu na forumu)

:LOL: :LOL: :LOL: :LOL: :LOL:


(y)
 
Znači.
Ovu brusilicu ne kupujte jer ima problem sa ležajem. Brusilica kao brusilica je ok (motor, regulator brzine, sistem vibracija )
ali ultra jeftini ležaj na izlazu prema zamajcu vibroploče  popuši, zablokira, okrene se plastičnom kućištu i zbogom.
Kod mene se košuljica smrvila , sve ucvengalo i dok sam skužio što je  već se sve rastopilo .

Jebig, izgubio račun a ostale mi 2 stolice pa sam popravio sam.Sad je SKF sa semeringom i radi odlično.
upresao košuljicu oko ležaja koliko je bilo lufta .
da ne pričam kako fina prašina uđe u reduktor.  sve to nakon 10 sati rada ukupno.

https://www.kompernass.com/hr/elektricni-alat/brusilica-za-drvo/136/trokutasta-brusilica
 
(y)

Sva sreća pa mi je promakla, inače bih je vjerojatno kupio s obzirom da imam njihovu tračnu (manju) koja je OK već par godina a solidno se koristila.
 
Bullet1275 said:
Ima li tko iskustva s ovim Miniwashem?

https://www.lidl.hr/hr/p/pravo-je-vrijeme-za-ostvarenje-planova/visokotlacni-cistac/p36425

Hvala.
Susjed ga je kupija,jako je lipo radija dok mu neki sitni dio nije otiša.Sad ima problem sa popravkom,ja bi rađe kupija Karcher za par sto kuna više.Imaš servisnu podršku di oćeš ;)

Poslano sa mog SM-G975F koristeći Tapatalk

 
Branko-ST said:
sta pises kad nemas veze?

Pa recimo da koristim ih u svom biznisu, pa eto nemam veze. Gdje ih ti koristis? I usporedujes. Eto ja kupija milu, htio ustedit, pa me mile zajeba. Zajebala me i makita i ostali, al opet je makita bmw, a mile alfa.
 
MIK0 said:
(y)

Sva sreća pa mi je promakla, inače bih je vjerojatno kupio s obzirom da imam njihovu tračnu (manju) koja je OK već par godina a solidno se koristila.

Moja je izdržala čitavih 15 minuta, onda je počela stenjati još par minuta, a onda je pustila bijeli dim  :LOL:
 
Nike11 said:
Pa recimo da koristim ih u svom biznisu, pa eto nemam veze. Gdje ih ti koristis? I usporedujes. Eto ja kupija milu, htio ustedit, pa me mile zajeba. Zajebala me i makita i ostali, al opet je makita bmw, a mile alfa.

Bateriski alat Makita je smece u usporedbi sa Milwaukee i Bosh profesinal.

Pocevsi od snage,preko trajnosti do fizickih ostecenja,padova sa visina....


 
A to sta kazes isa ustedit pa kupija "Milu" mozda i jesi pa kupija nesto u gore navedenom rangu Moja kita :LOL:

Milwaukee je skuplji od Makite
 
Branko-ST said:
Bateriski alat Makita je smece u usporedbi sa Milwaukee i Bosh profesinal.

Pocevsi od snage,preko trajnosti do fizickih ostecenja,padova sa visina....

Makita mi je OK, i meni je osobno bolji od bosch professional i zadnjih par godina samo nju nabavljam, zadovoljan sam omjerom cijene/kvalitete. Nije to najbolji alat, ali je skroz OK. Cijene rezervnih dijelova i podrška su odlični. Izgoriš je i uzmeš novi rotor i četkice s nosačem za 230 kn. Dikod si nervozan i samo oćeš završit posal, pogotovo ako je klijent na brodu i zuji iznad tebe, pa me manje srce boli kad je spržin. Kod bosca je to bilo puno skuplje pa nisan ni popravlja. Wurth mala 10.8 V isti popravak je bio preko 700 kn...
Milwaukee iman jednu i to je najbolji aku alat, pogotovo glava koju je nemoguće sjebat. Opravdava svoju cijenu definitivno, ali je skupa za razbit i izgubit...

E i kupija san parkside za radove di može past u more, ali je nikad ne nosim :mrgreen:
 
Branko-ST said:
Bateriski alat Makita je smece u usporedbi sa Milwaukee i Bosh profesinal.

Pocevsi od snage,preko trajnosti do fizickih ostecenja,padova sa visina....


Imao tri plave bosch aku bušilice.... nikad više.
 
stipe_zxr said:
Imao tri plave bosch aku bušilice.... nikad više.

Nama su se dobre pokazale u odnosu sa Makitom koje su prosljedjene stolarima.

Danas me spasila Boshov aku udarni odvijac,ko je izmislija triba mu dignit spomenik  :0648:

Dodaj I to da sa tim alatima radi 100 ljudi,svasta sam vidja di tokare vece puntine da stane u glavu,saluperi...peri deri dok je neotrese sa jebena visine

 
Branko-ST said:
Nama su se dobre pokazale u odnosu sa Makitom koje su prosljedjene stolarima.

Danas me spasila Boshov aku udarni odvijac,ko je izmislija triba mu dignit spomenik  :0648:

Dodaj I to da sa tim alatima radi 100 ljudi,svasta sam vidja di tokare vece puntine da stane u glavu,saluperi...peri deri dok je neotrese sa jebena visine


To  kažem iz vlastitog iskustva . Bosch s taiwana nije nešto. Dok je isao iz švice bio je bolji
 
stipe_zxr said:
To  kažem iz vlastitog iskustva . Bosch s taiwana nije nešto. Dok je isao iz švice bio je bolji


U pravu si.
Pričam s kolegom iz Pevexa da su ukinuli "plavi" bosch zbog reklamacija i općenito s velikim padom kvalitete.

Ja imam metabo trenutno sa paketom od 2 baterije 4AH lion, ima par godina i sramota me nakada što sam radio s njom.
Držati ću se metaba vjerovatno jer stvarno je odličan alat. Mana je samo sto ako nemaš rukavicu podere dlan, i  malo prerano odreagira na blokiranje ili veći napor.
 
ziggysb said:
U pravu si.
Pričam s kolegom iz Pevexa da su ukinuli "plavi" bosch zbog reklamacija i općenito s velikim padom kvalitete.

Ja imam metabo trenutno sa paketom od 2 baterije 4AH lion, ima par godina i sramota me nakada što sam radio s njom.
Držati ću se metaba vjerovatno jer stvarno je odličan alat. Mana je samo sto ako nemaš rukavicu podere dlan, i  malo prerano odreagira na blokiranje ili veći napor.

Jel to vrijedi za aku alat ili općenito?
stvarno ne znam više što da uzmem, makita, metabo ili plavi bosch...
treba mi za bušenje u armirani beton i štemanje šliceva i skidanje pločica.
radio sam sa bosch professional gbh 2-26 DRE i oduševio sam se.
 
Ja mislim da tu manje-više nema greške, imam GBH 2-28 koja je još mrvu jača i stvarno je alat za prste polizati. Nemam predrasuda prema marki, Milwaukee ima frend par alata, radi ko profesionalni limar i čuda odradi s njim, isto ko i s Makitom ili plavim BOSCH-em, bira alat koji je trenutno na akciji i jeftiniji je u datom trenu od konkurencije. Isto je i kod mene, igrom slučaja sam svojevremeno imao neku žnoru za boscha, pa sam kupivao njega striktno radi niže cijene, ali imam i kojekakvog noname alata koji koristim za manje zahtjevne poslove kad mi se ne da čupati iz kofera bolji alat.