Masterbike test 2009

jedimaster said:
Prošle godine su vozili na istim gumama pa nije bilo dobro , ove na različitim pa eto opet nije dobro !
a zašto nije dobro bilo , ne sjecam se  :misli:
 
markookram said:
a zašto nije dobro bilo , ne sjecam se  :misli:

Neznam baš točno ali znam da je ducati pizdio kaj nisu gore bile Pirellice pa na kraju nisu niti dali motor na test!
 
jedimaster said:
Neznam baš točno ali znam da je ducati pizdio kaj nisu gore bile Pirellice pa na kraju nisu niti dali motor na test!
hm , ok , nekim kao bolje lježu neki profili/modeli ali po meni je to puno kvalitetniji test nego da se ovako radi na razlicitim gumama ... i kao što sam gore napisao , neceš motor uvijek vozit na jednoj vrsti guma ...
 
Medo said:
R1 iz dućana ide na Michelinu Pilot Pover a ne Race, bar je ta guma na slici na gornjem linku. Kažem da nisu na seriskim gumama.
(y)

Opet kažem da se u ovoj temi ne mislim prepucavati koji je motor bolji, jedina stvar koju znam da od vas ovdje 99% ne vozi i ne bude vozio trke, tako da će opet kupiti motor koji mu je najljepši i koji mu je srcu najbliži. (y)

A malo njih vozi trke na serijskom ovjesu, a pogotovo gumama.... Istina je samo da su motori tu negdje, da je Aprilia nešto novo i da je sve ostalo MARKETING.

 
bobo RR said:
i vidjelo bi se koji je tvornicki najbolje podesen za pistu

Podešeno za pistu znači podesiti motor prema visini, težini i stilu vožnje te gumama i uvjetima na pojedinoj stazi... dakle nema razgovora...
 
NRas said:
Podešeno za pistu znači podesiti motor prema visini, težini i stilu vožnje te gumama i uvjetima na pojedinoj stazi... dakle nema razgovora...
Upravo tako,pa svatko podesava po svom ukusu za pistu,i vidjelo bi se koji motor uz podesavanje daje najvise u odnosu na serijsku podesenost sa istim vozacem.Bez kompromisa za cestu koji su u serijskoj konfiguraciji.
 
ma s nijednim nebi njivu okopaval.. a vi se tu prepirete koji je bolji  :LOL:
 
giantMC said:
ma s nijednim nebi njivu okopaval.. a vi se tu prepirete koji je bolji  :LOL:
Donekle si u pravu,performanse tih motora 99posto vozaca nikad nece uspijet iskoristit,i te sekunde su bitne samo trkacima i profesionalcima,i onima 1 posto od nas vozaca a takvima skidam kapu,kao prvo polazim od sebe koji sigurno sada nebi mogao izvuci vise od 70-80 posto sto ti motori mogu dati.I mislim da nama obicnim smrtnicima tih par sekundi nece nist znacit jer nazalost se puno takvih motora prodaje,da oprostite,za preseravanje a kupuju ih ljudi kojima nebi dao ni da skuter voze.I niti ce kome prodaja drasticno past ili povecat zbog tih par sekundi.Po meni se ti testovi rade radi prestiza i markentinga i sa vozacima puno boljim od vecine nas,i naravno da je svaka desetinka presudna radu prestiza i pitanja koji je najbolji.Ali vecina korisnika to nikad nece biti u stanju da to iskoriste,jer ipak nismo svi Rossi.
 
ja mislim da sam ipak 100% u pravu.. kaj si ti vidio nekog da okopava njivu sa takvim motorima  :mrgreen:


(al slazem se s tobom da 90% ljudi koji imaju takve motore nit mogu nit znaju iskoristit njihove mogucnosti, a daleko od toga da im uopce i trebaju)
 
u pravu ste djelomično, ali reć da performanse ništa ne znače je glupo. Naravno 180+ks na cesti ne znači puno ali ta snaga je dostupna na zna se kojim okretajima, a niej baš da idete u trgovinu po kruh na peteroznamenkastim okretajima? Motor može imat i 300 konja ali ako je trom trom je i ne ide i gotovo a to nije dobro za vožnju po cesti
 
aurellie said:
u pravu ste djelomično, ali reć da performanse ništa ne znače je glupo. Naravno 180+ks na cesti ne znači puno ali ta snaga je dostupna na zna se kojim okretajima, a niej baš da idete u trgovinu po kruh na peteroznamenkastim okretajima? Motor može imat i 300 konja ali ako je trom trom je i ne ide i gotovo a to nije dobro za vožnju po cesti


A ti to znas ko fol  :misli: mislim znam koji motor vozis a ovi o kojima si zaludjen(i od kojih nemeres spavat  :jesus: ) mozda za desetak godina(kad budu staro zeljezo)provozas  :LOL:
 
Mocippaldi said:
A ti to znas ko fol  :misli: mislim znam koji motor vozis a ovi o kojima si zaludjen(i od kojih nemeres spavat  :jesus: ) mozda za desetak godina(kad budu staro zeljezo)provozas  :LOL:

na stranu naše prepucavanje honda/yamaha, ali hoćeš reć da nije tako?  :misli:
Nažalost ni svoje staro željezo više ne vozim, eno ga u garažirastavio ga i neznam sad sastavit  :mrgreen: :mrgreen:
 
http://www.motorcycle.com/shoot-outs/2009-literbike-shootout-88218.html

1. Honda
2. Kawasaki
3. Suzuki
4. Yamaha
 
aurellie said:
u pravu ste djelomično, ali reć da performanse ništa ne znače je glupo. Naravno 180+ks na cesti ne znači puno ali ta snaga je dostupna na zna se kojim okretajima, a niej baš da idete u trgovinu po kruh na peteroznamenkastim okretajima? Motor može imat i 300 konja ali ako je trom trom je i ne ide i gotovo a to nije dobro za vožnju po cesti
ak idem u trgovinu onda bum iso s autom posto mi motor nije bas praktican za to :mrgreen:

a kaj se tice te tvoje teorije o niskim okretajima(cime aludiras da je honda najbolja) onda bi po tom svi trebali kupit nekaj v2 :wink:
 
Jucer je u SBK bio isto masterbike Spies & Haga a gdje su ovi Aurelijevi novinari nemam pojma  :shock:
Jucer je isto vozen prvi vikend u IDM-u i Teuchert ih je rasturio u obje utrke na R1  :LOL:
 
Mocippaldi said:
Jucer je u SBK bio isto masterbike Spies & Haga a gdje su ovi Aurelijevi novinari nemam pojma  :shock:
Jucer je isto vozen prvi vikend u IDM-u i Teuchert ih je rasturio u obje utrke na R1  :LOL:
daj mi reci samo jel postoji isti dio na sbk i na serijskoj r1 osim rame??tak da su mi ta uspoređivanja sa sbk malo glupa..dugo vremena je honda bila best u supersportu jel ulažu najvise love u to a svi znamo da u serijskim izvedbama hondine 6-ice i nisu tak briljirale :mrgreen:

ak se vec neko oce utrke uzet ko neko mjerilo onda neg gleda superstock a ne sbk klasu makar je i to dost daleko od nasih serijskih motora :wink:
 
marko88 said:
daj mi reci samo jel postoji isti dio na sbk i na serijskoj r1 osim rame??tak da su mi ta uspoređivanja sa sbk malo glupa..dugo vremena je honda bila best u supersportu jel ulažu najvise love u to a svi znamo da u serijskim izvedbama hondine 6-ice i nisu tak briljirale :mrgreen:

ak se vec neko oce utrke uzet ko neko mjerilo onda neg gleda superstock a ne sbk klasu makar je i to dost daleko od nasih serijskih motora :wink:
Ma mozes pisat kajgod al svako ti gleda to kak njemu paše, ja čekam da aprilia pobjedi pa da se i ja malo qurčim tu  :LOL:
 
burnout said:
Ma mozes pisat kajgod al svako ti gleda to kak njemu paše, ja čekam da aprilia pobjedi pa da se i ja malo qurčim tu  :LOL:
ajd citaj onda temu iz pocetka pa bus vidio da je aprilia i pobijedila u masterbikeu pa onda pocni s qurcenjem :mrgreen: