Masterbike test 2009

Mocippaldi said:
Malo prije sam procitao test pa sam se valjo od smijeha koji argumenti se uzimaju na Superbike motorima za ocijene  8)

Sigurnost sa suvozacom je dosta bodova donijela Hondi a uzela Yamahi  :LOL:
Prakticnost je Suzuki pobjedio jer ima najbolju zastitu od vjetra  (y)
Istu tu prakticnost Yamaha zauzima zadnje mjesto zbog slabog svijetla,zastite od vjetra i duo sica a za tour voznju po cesti je daleko najbolja   :misli:
ovo nisu SBK motori, pripremljeni za trku, vec cestovni modeli :wink:

kako ih uostalom i 97% ljudi vozi
 
zaprudanec said:
kako stvari stoje, ABS postaje obaveza na novim motorima u EU


uskoro

ma bezveze, pa neki iskusniji vozaci kazu da je bolje bez abs-a, a i naviknes se na kocnice i to je to kakav abs, daleko od toga da abs pomaze, naravno da pomaze ali ipak svatko moze birati
 
juric_16 said:
ma bezveze, pa neki iskusniji vozaci kazu da je bolje bez abs-a, a i naviknes se na kocnice i to je to kakav abs, daleko od toga da abs pomaze, naravno da pomaze ali ipak svatko moze birati

Možeš birati kitu ako država tako odluči!
 
a jaka ova neka naša država
jbg to su problemi koji se trebaju rješavat i njima se ozbiljnije bavit
sve se to da sredit da svima bude dobro
 
juric_16 said:
ma bezveze, pa neki iskusniji vozaci kazu da je bolje bez abs-a, a i naviknes se na kocnice i to je to kakav abs, daleko od toga da abs pomaze, naravno da pomaze ali ipak svatko moze birati

kad nabaviš motor budeš sam provjerio  (y) Honda jest pobjedila u tom testu na račun abs-a ali kad je cesta u pitanju honda ima naj-frendly motor, dobra svjetla, abs, hesd pa kategorija "sigurnost" joj ipak zasluženo pripada. ABS naravno nikad neće bit bolji od čovjeka po pitanju performansi ali je definitivno bolji od naše podsvjesti i nagona za preživljavanjem zbog kojeg završimo na asfaltu, kad provozaš neku makinju koja je sposobna razvit više od 50km/h budeš skužio  :mrgreen:
 
Ne kužim zakaj se masa ljudi ovdje toliko veseli kad Yamaha na nekom testu ili u nekoj recenziji prođe loše. Od kud taj anti Yamaha stav? 
 
Casual said:
Ne kužim zakaj se masa ljudi ovdje toliko veseli kad Yamaha na nekom testu ili u nekoj recenziji prođe loše. Od kud taj anti Yamaha stav? 

Ja to mogu objasniti jedino zbog Joke :wink:

Potreba da se kaze da su svi losi, a jedino tvoj valja....... NE valja :wink:
 
juric_16 said:
ma bezveze, pa neki iskusniji vozaci kazu da je bolje bez abs-a, a i naviknes se na kocnice i to je to kakav abs, daleko od toga da abs pomaze, naravno da pomaze ali ipak svatko moze birati

Ne slušaj iskusne ,na cesti abs treba, ali ko to može platit pitanje je sad ?
 
Evo bili usporedni testovi u Motoreviji i Moto Pulsu a rezultati su, kod Motorevije: 1. honda cbr 1000 rr, 2. yamaha r1, 3. suzuki gsxr 1000, 4. kawasaki zx 10 r, 5. mv agusta f4 1078 rr 312
a u Moto Pulsu: 1. yamaha r1, 2. suzuki gsxr 1000, 3.kawasaki zx 10 r, 4. honda cbr 1000rr, a kaj je najzanimljivije prošle godine u Moto Pulsu je honda bila 2. a kawasaki 3. a isti motori, a sad honda zadnja a kawasaki predzadnji. naveli kao druga staza i takve stvari, po meni su to gluposti. Vjerojatno će netko misliti da sam pristran ali nisam samo govorim realno. Nisu mi jasne tolike razlike u Motoreviji, honda 1. a u Moto Pulsu zadnja, nevjerujem da može biti takva razlika u stazama pošto su yamaha,suzuki i kawasaki istim redosljedom postavljeni kod obojih tiskovina samo kod Motorevije honda prva, a u Moto Pulsu zadnja. Sve mi to nekako smrdi ali to je samo moje osobno mišljenje....... :palacdolje:
 
honda uvjek loše prolazi u motopulsu. Neko vrijeme se pričalo o nekoj internoj svađi što nikako ne bi smjelo utjecati na profesionalno novinarstvo...koma :palacdolje:
 
live-for-ride said:
honda uvjek loše prolazi u motopulsu. Neko vrijeme se pričalo o nekoj internoj svađi što nikako ne bi smjelo utjecati na profesionalno novinarstvo...koma :palacdolje:

A kad ja kazem da sebi najvise vjerujem, onda mi ne vjerujete :mrgreen:

Citao Moto Puls i zbilja moram negdje naci novu CBR-ku da ja to probam :mrgreen:

Opis Yamahe identican mom :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 
Sip said:
A kad ja kazem da sebi najvise vjerujem, onda mi ne vjerujete :mrgreen:

Citao Moto Puls i zbilja moram negdje naci novu CBR-ku da ja to probam :mrgreen:

Opis Yamahe identican mom :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
(y) po svim testovima Honda odlično prolazi tako da mi je ovaj motopuls totalno glup kada su u pitanju testovi honde...kad se samo sjetim onog testa horneta... :mrgreen:
 
live-for-ride said:
honda uvjek loše prolazi u motopulsu. Neko vrijeme se pričalo o nekoj internoj svađi što nikako ne bi smjelo utjecati na profesionalno novinarstvo...koma :palacdolje:

baš, to "njihovo neslaganje" nikako čitatelji nebi smijeli prepoznati, time samo sebi štete......
 
Sip said:
A kad ja kazem da sebi najvise vjerujem, onda mi ne vjerujete :mrgreen:

Citao Moto Puls i zbilja moram negdje naci novu CBR-ku da ja to probam :mrgreen:

Opis Yamahe identican mom :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
ajd ju rentaj
sam nemoj napisati da je premekana :lol  jer je to u biti na našim cestama + ...  :mrgreen:
 
markookram said:
ajd ju rentaj
sam nemoj napisati da je premekana :lol  jer je to u biti na našim cestama + ...   :mrgreen:

Pa kud bas da je rentam :?
Pa prije bi gume nove :mrgreen: ma kad ju je onaj zlocesti policiot, naparkiro u Opel prije nego sto sam ju probo :(
 
Test je odličan, iako je moja ljubav finula zadnja  :mrgreen: Nisam uspio pročitat cijeli tekst jer sam čitao posuđene novine ali za oko mi je zapeo dio gdje piše da se u HR ne prodaju honde za 2009 godinu i tako je nemoguće nabavit modele sa abs-om. Veeeeliki jebački minus za hondu  :palacdolje: :palacdolje: :palacdolje: :palacdolje: :palacdolje: :palacdolje: :palacdolje:
Zamjerka ide samo jednoj stvari, a to je što su se osvrtali na druge usporedbe, prozivaju neke kako su brčkanjem nekakvih kategorija (očito motorevija) doveli hondu na prvo mjesto što im je skroz čudno jer je honda zadnji motor na usporedbi, i tako komentiraju kredibilitet drugih testova, ne samo motorevije. Neznam jeli se itko od njih sjetio da je honda prošle godine ostala prva u svim mogućim i nemogućim usporedbama, a ove godine sa starim modelom isto tako, gdje jedino MCN i Motoplus strše sa svojim rezultatima. Nemam ja ništa protiv i izrazito poštujem trud i sve da bi mi imali taj test koji pomaže odlučit se za motor koji nam najbolje odgovara (y) ali nikako nisu smjeli sudit drugima. Zamislite da sad 100 časopisa počne prozivat njih i analizirat im rezultate :mrgreen:
 
Honda loše prolazi u moto pulsu zato što su se svadili s gospodinom iz Rutinga pa zato najgore prolazi.
Jako žalosno što su ljudi tako bezobrazni ali šta je tu je,mi nemožemu tu ništa