Minijaturni modeli motocikala

Tommee said:
Neka se nitko ne uvrijedi, ali buduci da se vise od 10 godina bavim modelarstvom, vi skupljete kolko sam vidio makete, ne modele... (y)

Uups...znači onih 20-ak helikoperta koje sam sastavio su modeli, a ne makete. A terminologije pogrešne  :?

Eto i to sam naučio  :wink:
 
Evo i moja konjica  (y)
Nemojte zamjerit na prasini al ovih dana se nesto radilo oko kuce tako da mi je soba puno pracine  :mrgreen:
 
Hornet_Fan said:
Evo i moja konjica  (y)
Nemojte zamjerit na prasini al ovih dana se nesto radilo oko kuce tako da mi je soba puno pracine  :mrgreen:

pa zatvori prozor da ne uđe prašina  :LOL: :LOL: :LOL:

evo popodne stavljam ja svoje mališane  (y)
 
brum said:
Uups...znači onih 20-ak helikoperta koje sam sastavio su modeli, a ne makete. A terminologije pogrešne  :?

Eto i to sam naučio  :wink:

Si siguran da su modeli, elektro ili nitro? Imas redio stanicu za njih i sve ostale perverzije? Onda imas punooo para :shock:

20 komada, ako nije ovo gore navedeno onda su makete.

Modeli - svojim funkcijama u potpunosti ili djelomično oponašaju funkcije pravog uređaja, a ako su scale modeli onda i izgledom

Makete - svojim izgledom su isti kao i pravi uređaji ali su samo izložbeni primjerci ali ne finkcioniraju kao pravi uređaj...

 
ja sam ih imao kolekciju od 30tak motora lijepo poslaganih u regalu i kad mi se rodio mali rekao sam sam sebi i drugima da nema šanse da mi uzme za igru ni jedan... :misli: Danas sam ostao na nekih 10 komada i tima nedam ni blizu.
 
badja said:
ja sam ih imao kolekciju od 30tak motora lijepo poslaganih u regalu i kad mi se rodio mali rekao sam sam sebi i drugima da nema šanse da mi uzme za igru ni jedan... :misli: Danas sam ostao na nekih 10 komada i tima nedam ni blizu.

Ja sam svog sina uspio ubijediti da ih ne dira jer će mu to jako trebati kada malo naraste  :mrgreen: . Kolekcija je još uvijek cijela (osim jedne MV aguste - pretrpila je blago oštećenje desnog dijela upravljača) i kompletna.
 
badja said:
ja sam ih imao kolekciju od 30tak motora lijepo poslaganih u regalu i kad mi se rodio mali rekao sam sam sebi i drugima da nema šanse da mi uzme za igru ni jedan... :misli: Danas sam ostao na nekih 10 komada i tima nedam ni blizu.

Ista priča i kod mene, svako malo popustim i dam mu jednog žrtvenog janjca, normalno taj se u stado ne vrača :mrgreen:

Pokušao sam ga zauzdati, ali od svega je ostalo to što sad sve motore zove "NE, NE"  :LOL:
 
joke said:
Ista priča i kod mene, svako malo popustim i dam mu jednog žrtvenog janjca, normalno taj se u stado ne vrača :mrgreen:

Pokušao sam ga zauzdati, ali od svega je ostalo to što sad sve motore zove "NE, NE" :LOL:
:lolcry: a ne mogu vjerovat ovo!  :LOL:
 
Faber said:
:lolcry: a ne mogu vjerovat ovo!  :LOL:

Ako hočeš baš detaljno
- crvene Honde RR zove TATA
- skutere zove BRM BRM,
- a sve ostale zove NE NE, uz obavezno mahanje kažiprstom ljevo-desno :mrgreen:
 
joke said:
Ista priča i kod mene, svako malo popustim i dam mu jednog žrtvenog janjca, normalno taj se u stado ne vrača :mrgreen:

Pokušao sam ga zauzdati, ali od svega je ostalo to što sad sve motore zove "NE, NE"   :LOL:
ovo je fakat za svaku osudu  :nasilni:
kak to odgajaš djecu ??
tvoj će klinac sigurno jednog dana tvrditi da su bajkeri ružni, debeli i zli ljudi
 
Bager said:
ovo je fakat za svaku osudu  :nasilni:
kak to odgajaš djecu ??
tvoj će klinac sigurno jednog dana tvrditi da su bajkeri ružni, debeli i zli ljudi
:LOL: :LOL: lolčina! :LOL: :LOL:
 
Tommee said:
Modeli - svojim funkcijama u potpunosti ili djelomično oponašaju funkcije pravog uređaja, a ako su scale modeli onda i izgledom

Makete - svojim izgledom su isti kao i pravi uređaji ali su samo izložbeni primjerci ali ne finkcioniraju kao pravi uređaj...

Ma makete, ne modele, pa još helikoptera... :misli:

Mada imam susjeda, bikera koje se nakon nekoliko padova ostavio motora i počeo baviti modelima helikoptera !
 
evo moj, imao sam ih 5-6 al samo je ovaj preživio
 
već ima ova tema ali ajd nek bude  :D
 
Moj je jos zapakiran jer sam dobil krivog na poklon  :mrgreen: