Miris dvotaktaša

Miris ispušnih plinova dvotaktnih skutera/motora je...

  • Bolji od parfema!

    Votes: 39 68.4%
  • Miris ispušnih plinova.

    Votes: 10 17.5%
  • Odvratan!

    Votes: 8 14.0%

  • Total voters
    57

gfest

Member
Osobno se volim voziti iza dvotaktnih skutera/motora i uživati u mirisu ispušnih plinova (motora, ne vozača :mrgreen:), međutim neki se žale na taj miris, da im smrdi, da bi im zabranili prometovanje takvim skuterima/motorima itd...

E pa da vidimo kojih je više: ljubitelja ili mrzitelja toga mirisa.

Kako to mislite glupa tema!?
 
Prekrasna tema....
Nažalost, vrijeme pomalo gazi 2-taktne mašine, ali one pak s druge strane imaju neku dušu (bar za mene) i naravno, pomalo eksplozivnu i nepredvidivu narav.
Osobno vozim malu Apriliu SR 50 i kao sljedeći skuter najradije bi kupio neku SR-ku 150 ili čak Gileru 180 ccm (2t), baš zbog te karme koju nosi 2t motor. S druge pak strane razum vuče na modernu 4t tehnoligiju. Mislim da će biti neki kompromis - 4t skuter za svakli dan, a kasnije možda neka 2t jurilica za guštanje po stazi :))

BTW,
    ako netko prati tehnologiju vanbrodskih motora, sjeća se proboja Evinrudeovog E-tech motora, čistog i modernog "dvotaktaša" koji modernom tehnologijom i karakteristikama uz sve dobre osobine 2t motora donosi i sve "ispeglane" manjkavosti (ekologija, brzo ugrijavanje, potrošnja, konzervacija itd...).
Iskreno se nadam da će uskoro i neki od proizvođača napraviti istup i u tom smijeru...naravno, ukoliko se potražnja tržišta i ostali ekonomski faktori poslože....
 
ma te dvotaktaše treba zabranit tj maknit s ceste(prdi smrdi troši) uvjek se kajem što sam kupio 2T 50 cc  (y)
 
bolje od lošeg parfema, a lošije od Motula 5100.  :mrgreen:

znate što mislim reći...  :wink:
 
Joy Rider said:
bolje od lošeg parfema, a lošije od Motula 5100.  :mrgreen:

znate što mislim reći...  :wink:
a tek motul 300V :slinavac:

dvotaktaši...glasala sam :LOL: :LOL: :LOL:
 
oracle said:
a tek motul 300V :slinavac:

dvotaktaši...glasala sam :LOL: :LOL: :LOL:

zeleno, lijepo, odmara oči dok točiš....  :LOL:
 
oracle said:
a tek motul 300V :slinavac:

dvotaktaši...glasala sam :LOL: :LOL: :LOL:

pitaj dragog ako se sjeća kako je renol mirisao ....  (y)

ovi mlađi nisu ni čuli za to ...  :mrgreen:
 
Ova dvojica što su im pobrisani postovi (prepoznat će se) imate upozorenje za (neprimjeren) način komunikacije ...
 
Ja obozavam dvotakte, i zao mi je sto njihovo vrijeme nazalost - prolazi.

Iako sam vec odavno presao na jace 4t motore (od kojih sam imao prilike provozati dosta modela, ukljucujuci Hypera 796, novog T Maxa i dr., a sa svojom Yamahom XTX660 imam preko 36 t km), nista me ne razveseli toliko koliko moja Gilera 180 SP 2T (koja je usput receno u salonskom stanju 8) ) pri ostroj voznji na Plominci! :inlove:

Specifican zvuk, miris, i razvijanje snage, a sve skupa spremno za voznju tezi svega 116 kg. :slinavac: :eek:mfg: :mrgreen:
 
Volim miris dvotaktaša, zato se često vozim skuterom.

Jedino ga nevolim kad frezam vrt. Motorna kopačica IMT 502 nema tako dobar
miris kao npr. Cagiva Mito  :LOL:

Pozdrav