MOTO GUZZI

sve mi je to jasno, ovlašteni dealer itd..., ali ak je diler i servis nepouzdan jer čekaš predugo neke djelove, nemreš si pomoć, stalno se izvlače na one u splitu, italiji, carini itd..., na ovakav način bi si naručio sam neke djelove i ZNAO da su NARUČENI i da buju DOŠLI, ovak sam se grizeš i gubiš živce.
Npr 2 tjedna = 14 dana, kad prejde tih 2 tjedna i niš pa onda još tolko i niš, a vreme leti, a ti u mraku si sa info, jasno da pozvizdiš.
 
sve mi je to jasno. zato ne obavljam ništa preko dealera od prvog dana  :x

prošle godine sam kupio samo zračni filter (radi kataloškog broja) i dihtung kartera koji su mi naravno prodali krivi jer pojma nemaju d ai među Californiama ima razlike.

ove godine servisni materijal kupio na drugim mjestima za pola manje novaca.

cca 250 kn filteri i svjećice
520 kn dva para pločica

sad usporedi s njihovim cijenama  :wink:

napominjem da sam kupio istu robu koju i sami ugrađuju, UFI i Brembo. smao svjećice su ovaj put Denso, za probu
 
california je the best!malo su zezale bregaste,ali nove su  (y)
 
James1100 said:
sve mi je to jasno. zato ne obavljam ništa preko dealera od prvog dana  :x

prošle godine sam kupio samo zračni filter (radi kataloškog broja) i dihtung kartera koji su mi naravno prodali krivi jer pojma nemaju d ai među Californiama ima razlike.

ove godine servisni materijal kupio na drugim mjestima za pola manje novaca.

cca 250 kn filteri i svjećice
520 kn dva para pločica

sad usporedi s njihovim cijenama  :wink:

napominjem da sam kupio istu robu koju i sami ugrađuju, UFI i Brembo. smao svjećice su ovaj put Denso, za probu
Super, ovo je način kako ih ovakve ne unčikovite i indolentne zaobići, naročito ak nije u motor garanciji
 
ni MOTO01 ne šljaka - čudno - subota je radna nisu oni ko ovi u trgovinama
 
Evo zadnja tri posta sam se dopisujem sam sa sobom ili ljudi ne čitaju ili malo Guzzista, gledajući i čitajući usput povjest ovih postova, stvarno kaj nema normalnog servisa za MOTO GUZZI u RH, samo ovi skuteraši koji su zameteni i zametani s poslom.
MOTO 01 je u blokadi i ima određenih problema s ljudima i s lovom, kaj je Zagreb zaslužil da je opal na jedan servis kaj vredi u županiji.
Ako neko čita iz centrale nek pojača djelovanje, znam da im se je teško boriti s Kinezima i Japancima-to košta, ali borba se dobiva kvalitetom, uostalom takve su i cijene naših Europskih motora, trebali bi biti barem kvalitetniji za tolko.
 
mg749ie said:
Evo zadnja tri posta sam se dopisujem sam sa sobom ili ljudi ne čitaju ili malo Guzzista, gledajući i čitajući usput povjest ovih postova, stvarno kaj nema normalnog servisa za MOTO GUZZI u RH, samo ovi skuteraši koji su zameteni i zametani s poslom.
MOTO 01 je u blokadi i ima određenih problema s ljudima i s lovom, kaj je Zagreb zaslužil da je opal na jedan servis kaj vredi u županiji.
Ako neko čita iz centrale nek pojača djelovanje, znam da im se je teško boriti s Kinezima i Japancima-to košta, ali borba se dobiva kvalitetom, uostalom takve su i cijene naših Europskih motora, trebali bi biti barem kvalitetniji za tolko.

koji je to?

nije cinizam, radim sam od prvog dana, osim Uroševog zahvata na onom što je tvornica zasrala. ali Uroša više nema, a nije loše znati ako postoji netko tko je "nutra". iako iskreno sumnjam d aće neki majstor ovdje vidjet moj motor  :?
 
James1100 said:
koji je to?

nije cinizam, radim sam od prvog dana, osim Uroševog zahvata na onom što je tvornica zasrala. ali Uroša više nema, a nije loše znati ako postoji netko tko je "nutra". iako iskreno sumnjam d aće neki majstor ovdje vidjet moj motor  :?
u zadnje vreme mi govoriju da je jedini preostal, a da nekaj vredi, onaj na Peščenici
 
a gle, u dućanu nemaju pojma da ima razlike među modelima i nikak mu nije jasno da ja trebam drukčiji (najobičniji) dihtun od onog kojeg mi nudi, jer sve je to California (Stone tu i spada, ali je agregat s razlikama). i nemam mogućnost to kupiti kod njih.
čak i da im mehaničari valjaju, ne idem tamo jer će motor odležati koji tjedan dok oni majstoru nabave dio, a radi se o običnoj promjeni ulja  :(
 
To znaći da treba javiti direktno u Italiju da nam je usluga za k....,
Makar od jednog iz tvog kraja koji fura crnu Brevu, veli da su super u odnosu na drugog na Samoborskoj cesti.
 
Što se tiče nabave originalnih rezervnih dijelova, imam dobra iskustva sa ovog shopa:

http://www.stein-dinse-shop.com/?sp=d

Neke sam sitnice naručivao iz Italije, ali su spori....i isporuka i obrada narudžbe...
 
od nedavno ima zastupnik za moto guzzi u slav.brodu
auto moto nautik
evo adresa http://www.moto-vranic.hr/
pa se kontaktirajte ako vas što zanima (y)
 
mg749ie said:
Hvala pogledao i interesantna stranica
Nema na čemu.

Često znaju imat koje-kakve akcije, da se dobrih stvari naći za relativno povoljne novce.
 
breva750 said:
:LOL: :LOL: :LOL: ja sam brevu jučer otpeljal na servis....sutra bude vjerojatno gotova.Servis na 10000km.Štelanje ventila,vakum,promjena ulja i filtera.Servis teretnih vozila Zovak mi sve to na kamionu napravi za dve-tri vure. :LOL: :LOL: :LOL: :LOL:


kad sam pri zdravoj pameti, na svom motoru to riješim do dva sata, s tim da moram skidati auspuh (osim topova) jer katalizator smeta za ispušzanje ulja iz getribe. i uz to skidanje kartera radi filtera. ali to radim duže jer guštam.
ove godine nisam pri zdravoj jer nestalo dihtunga pa sam dao napraviti 3 kom, ali je to značilo nošenje kartera zbog uzorka. naravno da se nakalemilo sto čuda od obaveza pa sad motor već 4-ti dan stoji suh i čeka da se vratim na posao  :(

btw, zvao sam Skutermoto danas u vezi nekog upita mehaničaru. njega ne daju na telefon (radi se o nekim pripasivanjima), i lik me pita kaj trebam. naravno, nema pojma i cijela priča završava s rečenicom "toga nema", a nije ni shvatio kaj ga pitam. Pitanje je bilo koji navoj ima čep ulja od Aprilie. Prošle godine sam bio tamo jednom, dobio krive stvari. Ove godine sam samo nazivao za neke stvari i nisam riješio ništa, jer ne znaju i rokovi dostave su vrlo neizvjesni. Tako da sam završio s hrvatskim dealerima za Guzzi  :palacdolje:
 
James1100 said:
Tako da sam završio s hrvatskim dealerima za Guzzi  :palacdolje:
Mislim da bi definitivno trebalo poslat jedan ozbiljan mail u Moto Guzzi i objasniti im situaciju. Baš me zanima odgovor.
Hoćemo napraviti nešto takvo?
 
serviseri i dileri su jedan od glavnih razloga zasto sam (za sad i privremeno) odustao od Guzzija

ali svejedno ostaje namjera da si (ako Bog da uskoro) nabavim jedan V35 ili V 50 i u garazi slozim za nedjeljnu kavu i svoj gust
 
V1000 said:
Mislim da bi definitivno trebalo poslat jedan ozbiljan mail u Moto Guzzi i objasniti im situaciju. Baš me zanima odgovor.
Hoćemo napraviti nešto takvo?
Ja sam za jedno pismo sa stanjem u RH, nas Guzzista bi bilo dobro. Tko zna talijanski?
 
sid said:
(ako Bog da uskoro) nabavim jedan V35 ili V 50 i u garazi slozim za nedjeljnu kavu i svoj gust
Sa V35 i V50 nećeš imat nikakvih problema, samo redovito održavanje koje možeš i sam raditi (ulje, svječice, platine...)

mg749ie, mislim da će i engleski razumjet... :D