murija zaustavlja !!!

Status
Not open for further replies.
bmw m 5 said:
cudo vrijeme su nasli za provodenje zakona....gdje su do sad bili....U ovo najgore vrijeme oni su se sjetili dosljedno provoditi zakon....Dobri samaritanci...nema sta.

O čemu ti briješ?  :shock: :shock: :shock:
 
Sledgehammer said:
3. Te nalje nisu izvana, nego uvijek iznutra, a kao drugo nisu nalje, nego najčešće tekstilna etiketa kao na potiljku majice... i kad su unutra, nemaš izgovor da su ti ružne, no ne znam kakvu kacigu imaš da bi uopće prodavao takve spike... ako imaš evidentno moto-kacigu, integralku ili jet-kacigu, nitko te za tu nalju neće ni pitati... no ako misliš prodavati žute Baumax kacige od 27 kuna pod ispravnu kacigu za motocikl, zoveš Houston - imaš problem...
Meni se ta tekstilna etiketa izlizala, i kaj sada?
 
Sledgehammer said:
BTW, svaka kaciga mora biti homologirana za učešće u cestovnom prometu, a što se dokazuje adekvatnom naljepnicom sa šifrom.

Je da, a šta ako se naljepnica odljepila i otpala?
Recimo ja imam kacigu koja zadovoljava ece022 normu (ili kako je ono već bilo pisalo) i kaciga je imala tu naljepnicu ali je više nema jer je otpala.
Po tebi bi policija sad meni naplatila kaznu jer moja kaciga nema naljepnicu? Ma daj.
 
AnteK said:
Tko svi????????? U ovoj državi 90% ljudi moli Boga da budemo što dalje od
EU standarda... Budite bar malo objektivni.  :mrgreen:
(y)

ma da se meni zivi po tim "standardima" onda bi i išel tamo ...

blagoslovljen balkan sa svim svojim blagodatima
 
bmw m 5 said:
Ti ces izgleda staviti na svoj motor stock auspuh....zar ne... :mrgreen:

A zašto ne? Tebi je serijski auspuh pljuga, jer ti si ekstra klasa vozača, pa je serijala ispod tvog nivoa?

:dobar: :dobar: :dobar: :dobar:

Dajte, dečki, nemojte mlatarati gluposti, i misliti da je vaša osobna neiživljenost najvažnija stvar na svijetu... koji jebeni aftermarket, ako ti možeš izvući i iskoristiti - onako kako Bog zapovijeda! - iz svojeg motora i samo 70%, skidam kapu... znam pun kurac tipova, naslušao sam se tih bajki, koji mlataraju i lupetaju o nekkavih bijesnim topovima, commanderima, ispusima, karbonima i sličnim ultraskupim glupostima (kojima nije doraslo 90% onih koji ih imaju), a kada sam vidio kako voze, da ne znaju ni pošteno proći kroz zavoj, onda mi je odmah bilo podne, iako je bilo jutro sa suncem na prozorčiću...

A ako možeš, onda ili voziš preslab motor pa je vrijeme za nešto jače, ili si na krivom forumu...
 
badja said:
Evo, gledam plavce na Av. Dubrava, kod Retkovca, jedan zaustavlja i šalje drugom na pregled, svaki, al svaki motor i skuter koji naiđe. Vrag mi nije dao mira, jar radim 100 m dalje i parkiran sam sa motorom bez tablica i par stotina db buke, i odem ja do njih da ih pitam kaj to oni rade. Nisu iz prometne već iz pu Dubrava i kontroliraju buraz doslovno sve osim buke. Tipu je čak okreto i gledo kacigu, što mi nije jasno zašto, gleda naljepnicu jel je zaljpljena, sve papire...
:hura: reci im da me pričekaju oko 16-17 ću biti tamo kad završim s poslom.... 8)
 
Bandit said:
Meni se ta tekstilna etiketa izlizala, i kaj sada?

Pusti kosu!!!

Just kidding... u ostatku teksta sam rekao o čemu se tu radi - Tvoju kacigu stvarno nitko ne bi mogao zamijeniti za građevinsku, braincap ili neki slični kozmetički pripravak...
 
Sledgehammer said:
A zašto ne? Tebi je serijski auspuh pljuga, jer ti si ekstra klasa vozača, pa je serijala ispod tvog nivoa?

:dobar: :dobar: :dobar: :dobar:

Dajte, dečki, nemojte mlatarati gluposti, i misliti da je vaša osobna neiživljenost najvažnija stvar na svijetu... koji jebeni aftermarket, ako ti možeš izvući i iskoristiti - onako kako Bog zapovijeda! - iz svojeg motora i samo 70%, skidam kapu... znam pun kurac tipova, naslušao sam se tih bajki, koji mlataraju i lupetaju o nekkavih bijesnim topovima, commanderima, ispusima, karbonima i sličnim ultraskupim glupostima (kojima nije doraslo 90% onih koji ih imaju), a kada sam vidio kako voze, da ne znaju ni pošteno proći kroz zavoj, onda mi je odmah bilo podne, iako je bilo jutro sa suncem na prozorčiću...

A ako možeš, onda ili voziš preslab motor pa je vrijeme za nešto jače, ili si na krivom forumu...
:lolcry:

ebate pa ti koda imaš 300 godina  :rofl:
 
Sledgehammer said:
Otkad je apsurd provođenje zakona, koji BTW odavno postoje kao zakonske odredbe, i ti si ih se obvezan pridržavati??  :shock:

A zbog ćega ta ista država tako revno sad provodi zakon iz kojega ima direktnu financijsku korist?
Šta ne provodi zakon tamo gdje će pomoči svojim stanovnicima, recimo riješavanjem slučajevima koji stoje na sudu 5-10-15-20 godina.
 
Bandit said:
A za to bi prvo trebali početi od sebe. Kulture, poštovanja...

... poštenja - il bar sankcije za lopine..

ovako imamo, nije moja para, kupim za 80, prodam za 20 i eto i meni para.  (y)

 
Pero_ said:
Po tebi bi policija sad meni naplatila kaznu jer moja kaciga nema naljepnicu? Ma daj.

Čitaj. Nemoj letjeti na svoj odgovor dok još nisi pročitao i shvatio moj odgovor. Ali da ti ponovim:

"ako imaš evidentno moto-kacigu, integralku ili jet-kacigu, nitko te za tu nalju neće ni pitati... "

 
Pero_ said:
A zbog ćega ta ista država tako revno sad provodi zakon iz kojega ima direktnu financijsku korist?
Šta ne provodi zakon tamo gdje će pomoči svojim stanovnicima, recimo riješavanjem slučajevima koji stoje na sudu 5-10-15-20 godina.
Zato jer se prometna policija bavi prometom, a ne kriminalom.  :jesus:
 
Da  :mrgreen:

Ali ima i druge organe koji bi se mogli pozabavit ostalim problemima u zemlji..ali dobro to je druga tema.
Činjenica je da državi fali novaca i vjerujem da je to bar dio motiva za ovu akciju.
Isto kao što su tek ove godine počeli slati kazne za neodjavljena vozila kojima je istekla registracija.
 
markookram said:
ebate pa ti koda imaš 300 godina  :rofl:

Zašto? Zato jer nemam smisla preseravati se o stvarima koje ni sam nisam ziher što jesu i čemu služe, a što je okvir razgovora tebe i sličnih?

Da, ja sam glupi starkelja zaostao u vremenu, doći ćeš ti pa ćeš me naučiti kako se ustvari treba voziti... zar ne?

Ili kako popljugati lovu na glupom prekršaju, a nedaj bože i kako stradati ili poginuti jer si bio veliki frajer?

Sorry, ja nisam frajer. I imam preko 300 godina... ako ne i više od Yode i Metuzalema zajedno... i ne treba mi na mojih 130 KS još ekstra auspuh koji će mi dati 0,724 KS više, jer ne znam ni tih 130 konja upregnuti do kraja... si zadovoljan? Ja barem priznajem...
 
Pero_ said:
A zbog ćega ta ista država tako revno sad provodi zakon iz kojega ima direktnu financijsku korist?
Šta ne provodi zakon tamo gdje će pomoči svojim stanovnicima, recimo riješavanjem slučajevima koji stoje na sudu 5-10-15-20 godina.

Iz svakog zakona koji ima kaznene odredbe za nepoštovanje istoga - država ima direktnu financijsku korist. No kako je faktor stradavanja i opasnosti u prometu neusporedivo veći negoli neriješene sudske tužbe (jer je i nemjerljivo više učesnika u prometu, a isti i stradavaju, ginu i gube radne sposobnosti), jasno je zašto se država radije bavi prometom...

Sviđalo ti se to ili ne, moraš se prilagoditi, nevažno je što misliš...
 
Sledgehammer said:
Iz svakog zakona koji ima kaznene odredbe za nepoštovanje istoga - država ima direktnu financijsku korist. No kako je faktor stradavanja i opasnosti u prometu neusporedivo veći negoli neriješene sudske tužbe (jer je i nemjerljivo više učesnika u prometu, a isti i stradavaju, ginu i gube radne sposobnosti), jasno je zašto se država radije bavi prometom...

Sviđalo ti se to ili ne, moraš se prilagoditi, nevažno je što misliš...

Ništa nije veće od broja neriješenih sudskih sporova.
Bitno je što ja mislim, jer dok sam porezni obveznik očekujem da država ispunjava temeljna ustavna načela pa tako i na "razumni rok za riješavanja sudskih sporova". Nitko mi nemože reći da je 20 godina razumni rok. Ali da ne odlutam od teme prekidam tu.

Sledgehammer said:
Ti - u biti - kukaš što te već odavno nisu prozvali i doveli u red, nego su to počeli tek sada, kada si već stekao navike koje je sada teško promijeniti?!

Recesija prijatelju... krizni porez, pdv 23%, prometne i druge kazne... Uhvati gdje možeš (y)
 
Znaci da u HR ima toliko motora i to neispravnih da je drzava odlucila da sa kaznam od 700 kuna moze popuniti drzavnu kasu  :misli:
Neznam kolko ima motora u HR to vi znate pa si mozete izracunati kolko bi drzava dobila novaca da svatko ko posjeduje motor plati kaznu  :mrgreen:
 
mislim da smo se svi skupa malo previše opustili i sad kad su nas malo stisli cvilimo ko svinje, tak je to u svim područjima pa eto i u ovom, al kad se svi naviknu da se treba držat zakona onda bude i cviljenje prestalo
pa ovo kaj se s motorima radi ne da je texas nego nešto puno gore od toga, uostalom vratite se na početak jedne druge teme ovog foruma pa vidite kako je to sve skupa krenulo, ovo su samo posljedice toga

toliko od mene :mrgreen:
 
Meni je žalosno što je uvijek pozadina ovakvih akcija punjenje državnog proračuna, a ne stvarni problem tehnički neispravnih vozila i nepoštivanja zakona u prometu....ali nema veze...kakva država...takvi zakoni i njihovo provođenje....sve za qrac...  :palacdolje: :palacdolje: :palacdolje:

S druge strane...imamo mi većih problema u državi sa kojima bi se mup trebao pozabaviti...a ne sa nama običnim ljudima (ovdje ne mislim samo na motoriste)....pa samo nam je Mravak u HEP-u odnio 2 milijarde 'naših' novaca....i za 'kaznu' je dobio milju kn otpremnine, auto i najbolju policu životnog osiguranja...pa nije ni čudo da postoje ovakve akcije....pa koliko samo kazni moraju naplatiti da pokriju kriminal jednog pojedinca u državi....a di su svi ostali...  :( :( :(
 
GIXER said:
Izvod iz plana proračuna za 2009.

Pa to je 0.2% proračuna  :wink:
 
Status
Not open for further replies.