murija zaustavlja !!!

Status
Not open for further replies.
  I kaj sad,prije mj dana pljunem hrpu love za dva Akrapoviča,s kojima se na kraju ne smijem voziti osim s
  db killerom i kakve sam sreće ni s njima ne bi prošao na testu.
  Sad mi je ful krivo kaj sam ih kupio,a vožnja s db killerom,SUCKS!
 
Frane_900ss said:
dobro, kakve veze imaju decibeli sa sigurnošću???
ovo je tipican primjer krađe :palacdolje: :palacdolje: :palacdolje:

Možda nema veze s tvojom ali možda ima sa onim siromakom u autu kad mu projuriš sa "350db" ispod uha  :misli:
 
Incredible said:
ma najbolje da ne postoje nikakvi zakoni pa da svi deru kak se kome sviđa :LOL:



potpisujem.
ajmo napravit peticiju da se svi zakoni koji nam se ne svidjaju(svi) ukinu
 
BaDly said:
Meni je žalosno što je uvijek pozadina ovakvih akcija punjenje državnog proračuna, a ne stvarni problem tehnički neispravnih vozila i nepoštivanja zakona u prometu....ali nema veze...kakva država...takvi zakoni i njihovo provođenje....sve za qrac...  :palacdolje: :palacdolje: :palacdolje:

S druge strane...imamo mi većih problema u državi sa kojima bi se mup trebao pozabaviti...a ne sa nama običnim ljudima (ovdje ne mislim samo na motoriste)....pa samo nam je Mravak u HEP-u odnio 2 milijarde 'naših' novaca....i za 'kaznu' je dobio milju kn otpremnine, auto i najbolju policu životnog osiguranja...pa nije ni čudo da postoje ovakve akcije....pa koliko samo kazni moraju naplatiti da pokriju kriminal jednog pojedinca u državi....a di su svi ostali...  :( :( :(
Na prvi odlomak: I u stanicama za tehnički su stisnuli, i na osiguranju su stisnuli...to je direktan utjecaj na sigurnost, a ovo kaj policija radi - indirektan. Ali je. Osim kaj time i pomognu posrnuli proračun.

Obzirom da Mravak nije dao otkaz, niti ga je dobio - nemre dobiti ni otpremninu. Kad ga ufate na sudu u klješta, onda mu mogu dati izvanredni otkaz, a u tom slučaju po zakonu nema prava na otpremninu :mrgreen:
A ako mu po novom kaznenom blokiraju imovinu, a imaju pravo, onda mu slobodno daju i otpremninu :mrgreen:

No, jedna napomena - pravila foruma zabranjuju politiku pa bi bilo neumjesno nastaviti. Osim po prometu. Ali ni tu nas ne zanima proračun, to je samo slamka za koju se hvataju neki ne bi li si samo umirili savjest :mrgreen:
 
BaDly said:
Hm...zanimljivo jer neki auti, kamioni i ostala tehnički (ne)ispravna vozila nemaju 100+ dB !!  8) 8) Ali oni su u granicama zakona...odnosno možda i nisu, ali njih nitko ne kontrolira....
Možda imaju, ali ih nisu zaustavili. Onaj koga jesu, tome buju izmjerili. Jel tebi i auto iznad dopuštenoga? Bi ti bilo lakše da i aute počnu zaustavljat? Ne bi, samo bi onda žalopojke krenule i po drugim forumima.

Ovom akcijom provodi se zakon. Do sada se nije, i hvala im za to. A sad bumo stisli i vidjeli gdje se kaj može napraviti. Ili bumo ko pravi 'rvati samo kukali i pljuvali po svemu osim nama koji smo najispravniji.

Alo ljudi...napravite peticiju, skupljajte potpise, preko svog saborskog zastupnika dajte ih kao prijedlog.
Evo, ja predlažem najveće buntovnike iz topica da pokrenu akciju i koordiniraju istu. Ja bum se vrlo rado pridružil i skupil nekoliko potpisa u svom kvartu. Vjerujem i drugi.
I sad bu ono...od sto glasa, glasa čuti nije. Ili drugi scenarij: Nemremo mi ništa. Normalno, kako drugačije :mrgreen: :mrgreen:
 
BaDly said:
Hm...zanimljivo jer neki auti, kamioni i ostala tehnički (ne)ispravna vozila nemaju 100+ dB !!  8) 8) Ali oni su u granicama zakona...odnosno možda i nisu, ali njih nitko ne kontrolira....
kak ti znaš da se ne kontroliraju :misli:
 
za voznju bez kacige treba bit kazna 10 000 kn, a ako je i suvozac bez kacige ,pola godine zatvora + 10TK
 
Bandit said:
Možda imaju, ali ih nisu zaustavili. Onaj koga jesu, tome buju izmjerili. Jel tebi i auto iznad dopuštenoga? Bi ti bilo lakše da i aute počnu zaustavljat? Ne bi, samo bi onda žalopojke krenule i po drugim forumima.

Ovom akcijom provodi se zakon. Do sada se nije, i hvala im za to. A sad bumo stisli i vidjeli gdje se kaj može napraviti. Ili bumo ko pravi 'rvati samo kukali i pljuvali po svemu osim nama koji smo najispravniji.

Alo ljudi...napravite peticiju, skupljajte potpise, preko svog saborskog zastupnika dajte ih kao prijedlog.
Evo, ja predlažem najveće buntovnike iz topica da pokrenu akciju i koordiniraju istu. Ja bum se vrlo rado pridružil i skupil nekoliko potpisa u svom kvartu. Vjerujem i drugi.
I sad bu ono...od sto glasa, glasa čuti nije. Ili drugi scenarij: Nemremo mi ništa. Normalno, kako drugačije :mrgreen: :mrgreen:
već vidim par "junaka" kak bu to pokrenulo :LOL:
 
BaDly said:
Kacigu ne nosim zbog murije....već zbog sebe !
Upravo tako.
A šta se tiče zakona, nitko nije za "Texas" na cesti, znači kad vidiš morona da se proveze 150 kroz centar grada ili tamo gdje ima djece,.... što se mene tiče, oderi mu kožu. ali mi nitko nemože opravdati ovo preseravanje sa bukom motora, 20 ili 30 km/h brže od ograničenja, položajem tablice, tipom kacige,....
 
Bandit said:
Možda imaju, ali ih nisu zaustavili. Onaj koga jesu, tome buju izmjerili. Jel tebi i auto iznad dopuštenoga? Bi ti bilo lakše da i aute počnu zaustavljat? Ne bi, samo bi onda žalopojke krenule i po drugim forumima.

Bio je....pa znaš i sam...ali više nije...iako nikad s tim nisam imao problema.....a sigurno je bilo debelo preko 100 dB.....

Bandit said:
Ovom akcijom provodi se zakon. Do sada se nije, i hvala im za to. A sad bumo stisli i vidjeli gdje se kaj može napraviti. Ili bumo ko pravi 'rvati samo kukali i pljuvali po svemu osim nama koji smo najispravniji.

Alo ljudi...napravite peticiju, skupljajte potpise, preko svog saborskog zastupnika dajte ih kao prijedlog.
Evo, ja predlažem najveće buntovnike iz topica da pokrenu akciju i koordiniraju istu. Ja bum se vrlo rado pridružil i skupil nekoliko potpisa u svom kvartu. Vjerujem i drugi.
I sad bu ono...od sto glasa, glasa čuti nije. Ili drugi scenarij: Nemremo mi ništa. Normalno, kako drugačije :mrgreen: :mrgreen:
Pa naravno da ne moramo ništa pokušavati kad se tako i onako sve zataška kod nas i sve se prekine željeli mi to ili ne.....čemu onda sve to ?? Koliko peticija je kod nas nešto preokrenulo ?? a koliko ih se već pisalo ?  :misli: :misli:

Incredible said:
kak ti znaš da se ne kontroliraju :misli:
Koliko znaš ljudi koji su dobili kaznu zbog glasnog auspuha na autu/kamionu ? u biti ovo je pitanje za sve  ??
 
Sledgehammer said:
Pusti kosu!!!

Just kidding... u ostatku teksta sam rekao o čemu se tu radi - Tvoju kacigu stvarno nitko ne bi mogao zamijeniti za građevinsku, braincap ili neki slični kozmetički pripravak...

Hoćeš reći da je prometni polijajac dovoljno kvalificiran da zna vizualnom metodom prepoznati materijal i sastav materijala od kojeg je napravljena kaciga i ujedno može donijeti odluku o ispravnosti iste ?  :misli:
 
http://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluzbeni/2000_06_58_1307.html    :mrgreen:
 
BaDly said:
Kacigu ne nosim zbog murije....već zbog sebe !

Ma o.k.  (y) nisam doslovno mislio to za kacigu! Štoviše mislim da je pozitivno mišljenje (pa i ovdje na forumu) o nošenju kacige utjecalo na mnoge (pogotovo mlađe) da ju nose pa makar i "do dućana" :wink:
 
GIXER said:
Upravo tako.
A šta se tiče zakona, nitko nije za "Texas" na cesti, znači kad vidiš morona da se proveze 150 kroz centar grada ili tamo gdje ima djece,.... što se mene tiče, oderi mu kožu. ali mi nitko nemože opravdati ovo preseravanje sa bukom motora, 20 ili 30 km/h brže od ograničenja, položajem tablice, tipom kacige,....
tablica mora biti vidljiva i čitljiva , a i tute od kaciga treba masno sankcionirati...
a to što kažeš natjeravanje po centru grada, pored škole i sl treba sankcionirati..
a to če moći sankcionirati kad prestanu stavljati kamere i patrole usred livade i premjeste ih na mjesta gdje če povećati sigurnost a smanjiti priljev u proračun  :mrgreen:





i da hvala MUPu RH što mi je uštedio pare jer sam bio u kupovini auspuha  :LOL: :LOL:
 
pK said:
za voznju bez kacige treba bit kazna 10 000 kn, a ako je i suvozac bez kacige ,pola godine zatvora + 10TK

trebalo bi ukinut zakon o nošenju kacige, ako nisi dovoljno pametan i znaš da ti ona čuva glavu i da je nosiš radi sebe a ne radi 700 kuna onda se ubij slobodno samo pazi da nitko drugi ne nastrada!!!
 
BaDly said:
Bio je....pa znaš i sam...ali više nije...iako nikad s tim nisam imao problema.....a sigurno je bilo debelo preko 100 dB.....
Pa naravno da ne moramo ništa pokušavati kad se tako i onako sve zataška kod nas i sve se prekine željeli mi to ili ne.....čemu onda sve to ?? Koliko peticija je kod nas nešto preokrenulo ?? a koliko ih se već pisalo ?  :misli: :misli:
Koliko znaš ljudi koji su dobili kaznu zbog glasnog auspuha na autu/kamionu ? u biti ovo je pitanje za sve  ??
Znam za tvoj auspuh na autu, zato sam i pital :mrgreen:
Nema se tu kaj zataškat. Mi bi da se ne delaju takve kontrole, ili bi da se dozvole auspuhi od 150 db? Odmah smo popušili, jer preuzimamo pravilnike o buci od eu. A kontrole nemreš ukinut osim da si ministar unutarnjih zadeva :mrgreen:
Pa ne znam nikoga ni da je platio za motor. Mislim znam, ali ne žele priznati :mrgreen: Pa onda kao da ne znam.
Najbolje je kaj sam jednog dečka koji dolazi u Pit, vidio u onom filmiću na dnevnik.hr. Rekel sam mu jučer da je dobro ispal na telki :mrgreen:
 
Status
Not open for further replies.