Na more kroz Crnu Goru 2016.

prijevoz.hr

Member
blažene duge zimske večeri.. stigne se uživati u čitanju tuđih i svojih putopisa, pisati nove putopise o vožnjama od prošle sezone, a pogotovo sa posebnim guštom planirati nove vožnje za novu sezonu.. prošlu sezonu sam imao sreću nabaviti novo prometalo, hondu CTX700 DCT i uspio otići na 3 đira od po 3-4 dana.. ovo je jedan od njih, ostale bum pripremio uskoro..
---------------------------

Nakon što sam 2015. odustao od ovog http://www.motori.hr/forum/index.php?topic=248889.msg4454858#msg4454858 plana, jer je jedan dio bio u renoviranju, pa sam otišao u Alpe, ove godine sam uspio ostvariti želju i vidjeti toliko hvaljenu Crnu Goru. Opravdano hvaljenu.
Nisam odustao niti nakon što sam dobio korpicu od svih potencijalnih suputnika - ode ja sam. 

1. dan: 30.07.2016 subota - Zagreb - Banja Luka - kanjon Vrbasa - Sarajevo
Mislio sam da će mi ovaj prvi dan biti samo dan "za odraditi", ali pretvorio se u prekrasnu vožnjicu kanjonom Vrbasa, kao i kratki večernji obilazak Sarajeva. Odmah po dolasku u Sarajevo sam posjetio najvišu zgradu Balkana, Avaz Twist Tower, a zbog specifičnog dizajna spada u jedne od najspektakularnijih zgrada Europe. Nakon večernje šetnje Baščaršijom, i nezaobilaznih ćevapa kod Želje (bolji su mi oni u Travniku kod Harija), spavanac i iščekivanje daljnje avanture.


Pakiranje...




Samo da dočaram koliko su velike stijene uz koje sam se vozio




Najbolji ćevapi na svijetu - Travnik




Ako netko ne može pročitati - preko 53 stupnjeva je




Tu gore sam išao



2. dan: 31.07.2016 nedjelja - Sarajevo - Šćepan Polje - Trsa - Žabljak (Durmitor)
Ujutro, nakon najsavršenijeg bureka kojeg sam ikad probao, posjetio sam Tunel spasa pored sarajevskog aerodroma. To je tunel koji su ručno kopali kako bi Sarajevo imalo vezu sa slobodnim teritorijem - za naježiti se. Dalje odličnom cestom prema Crnoj Gori (osim onaj dio prije same granice, koji je čista katastrofa, najgori na cijelom putu). Od Pivskog jezera lijevo prema Durmitoru i počinje - čarolija. Tu fotke govore same za sebe. Spavanje u Žabljaku i druženje sa bračnim parom iz Delnica (Starac sa foruma i njegova ljepša polovica) koji su na moto godišnjem odmoru u Crnoj Gori - ljudi hvala na super večernjem druženju, super ste. Jako mi se sviđa vaš životni moto ;-).


Najbolji burek na svijetu


Tunel spasa - svako preporučam posjetiti






















Navigacija kaže "skrenite lijevo", mislim si ja "glupačo, kud lijevo, tu je stijena"... kad ono, ja ispao glupan, tu je tunel u koji se skreće drito sa ceste. Da bi doživljaj bio potpun, to je tunel bez rasvjete, uzbrdo i sa desnim zavojem, dužine par sto metara...




Križanje u tunelu


Još jedan od mnogobrojnih tunela i pogled na Pivsko jezero








Ovo je prijevoj Sedlo - lako se vidi i zašto...



3. dan: 01.08.2016 ponedjeljak - Žabljak - Đurđevića Tara Most - Mojkovac - Biogradsko jezero - manastir Morača - kanjon Morače - Podgorica - Virpazar - Cetinje
Prva točka današnje rute je most na Đurđevića Tari - fantastično. Dalje savršenom cestom prema Podgorici i Skadarskom jezeru, uz usputno stajanje na Biogradskom jezeru (nacionalni park koji vrijedi posjetiti) i u manastiru Morača. Cesta kanjonom Morače je fantastična. Na Skadarskom jezeru sam uzeo "krstarenje" - 2 sata = 14 EUR - vrijedi svakog eurića. Nakon Skadarskog, kroz dvije panoramske ceste (od kojih je jedna više kozja stazica) stižem podno Lovćena na spavanje. Tu upoznajem motoristicu iz Slovenije Maričku, koja putuje sama samcata sa BMW-om većim i od mene i Honde zajedno. Marička svaka ti čast. Posebno mi se sviđa i tvoj životni moto, baš kao i od Sanje i Zlatka prethodni dan.


Impresivan most na Đurđevića Tari - nekada najveći most u Jugi






Biogradsko jezero usred šume na 1 km nv - preporučam posjetiti


Manastir Morača




Tu sam klopao


Ovo - osvježavajuće i savršeno ukusno


Prekrasno Skadarsko jezero








Uzeo sam dvosatnu turu brodićem - preporučam




Rijeka Crnojevića - vidikovac je u privatnom vlasništvu - cijena: kupiti jednu rakijicu od par eurića


Slična fotka, ali čak nije niti isti "zavoj" na fotki - ovo je pogled na Rijeku Crnojevića sa drugog brda. Do ovuda se dolazi uskom cestom koja je nešto malo šira od kofera moje Hondice


Pivica sa Maričkom prije spavanja

4. dan: 02.08.2016 utorak - Cetinje - Lovćen - Njegošev mauzolej - Trebinje - Filip Jakov
Buđenje sa pogledom prema vrhu Lovćena. Zajedno sa Maričkom se penjem na Lovćen do Njegoševog mauzoleja. Impresivni pogledi na sve strane. Sam mauzolej mi nije ništa posebno, iako ga vrijedi vidjeti baš zbog pozicije. Nakon toga ponovo ostajem sam i krećem dalje, preko fantastičnih kotorskih serpentina te Kotora i Trebinja, prema zadnjoj točki puta, odnosno mjestu gdje ću provesti drugi dio odmora - Filip Jakov.


Jutarnji pogled na hotel i Lovćen


Parking podno mauzoleja


A onda 500 stepenica do gore






Njegoš i ja






Rješavamo slovensko-hrvatska otvorena pitanja na vrhu Crne Gore


Dobro mi stoji Maričkin BMW


Fantastičan pogled na Bokakotorski zaljev


Na granici prema BIH sam se našao usred grupice Goldwingaša - moja CTX-ica je bila k'o biciklić između njih


I ruta za kraj...
free image hosting

Nezaboravno putovanje, šteta što je trajalo samo 4 dana. Crna Gora je za svaku preporuku. Prekrasni pejzaži, ljubazni ljudi, odlične ceste, povoljne cijene - svi preduvjeti za lijepo moto putovanje su tu - treba se "samo" odlučiti ;-).
 
Dylan said:
Bravo!
Lijepo osmišljeno putovanje, lijepo društvo i lijepe slike.
Posebno ti zahvaljujem na slici Prutaša, najlijepše planine koju (ni)sam vidio!
nema na čemu, bilo mi je zadovoljstvo :).. a ta(j) Prutaš nastao slučajno, nemam pojma koja je to planina :-D.. koja fotka?


Sent from my iPad using Tapatalk
 
Kad sam prilazio tuda, Prutaš je bio u oblaku.

Kad vidiš sliku, ime planine će ti postati jasno.
 

Attachments

  • IMG_8798_1280x719.jpg
    IMG_8798_1280x719.jpg
    620.9 KB · Views: 346
jako lijepo putovanje  (y)
slike odlične
moj problem je uvijek manjak dana i veliki apetiti pa dosta toga samo preletim, mislim na vožnje brodićem i sl.
morat ću ponoviti CG  (y)
 
Bili i mi ljetos u CG samo nismo išli do Skadarskog jezera...apsolutno se slažem sa svime što si napisao, mogao bih opet dole...i opet, i opet... 8)
 
Prošao sam 2012god. 95% identičnom rutom... (y)
Ta Crna Gora je show...predobro...ne znam jel bolja unutrašnjost ili more... :cool:
Uskoro ću nadam se opet tuda...
 
Hrvoje-ZD said:
Prošao sam 2012god. 95% identičnom rutom... (y)
Ta Crna Gora je show...predobro...ne znam jel bolja unutrašnjost ili more... :cool:
Uskoro ću nadam se opet tuda...
More i obala u CG mi se ne svidaju, velike guzve, cijela obala naseljena a policija zajebana  :police:
Brda su super  (y)
 
hvala za putpis! odlično.
milo mi je da ti se sviđa ova naša mala, i po malo zapuštena zemlja :)
 
Prekrasno,
2016 sam prosao identicnom rutom samo sam produzio za budvu ,albanija,ohrid...
Crna gora je mrak,ljepa i jeftina.
Hvala sto si nas podsjetio i podijelio s nama ovaj gust....
 
Super Tura 1A  (y)

Jel mi možeš kazati, gde tačno si set ti provozao "Na Skadarskom jezeru sam uzeo "krstarenje" - 2 sata = 14 EUR - vrijedi svakog eurića"  Da mi staviš poziciju na mapi.

Puno Hvala

A.
 
aoro said:
Jel mi možeš kazati, gde tačno si set ti provozao "Na Skadarskom jezeru sam uzeo "krstarenje" - 2 sata = 14 EUR - vrijedi svakog eurića"  Da mi staviš poziciju na mapi.

ma super jednostavno je pronaći.. mjesto se zove virpazar.. kad sa glavne ceste skreneš lijevo u virpazar, odmah ćeš proći preko željezničke pruge i praktički si u centru mjesta.. tu gdje god se parkiraš, već će ti doći nekoliko njih i nuditi ta "krstarenja".. ja sam uzeo po kriteriju najzgodnija "komercijalistica" :-D... inače, ima više ruta, u razmacima od pola sata pa do čak 4-5 sati, ovisi koliko vremena imaš.. meni je ovo bilo taman.. neki su se i okupali, ja nisam..
evo ti i google lokacija https://goo.gl/maps/AaPkdV9tvmH2 gdje sam parkirao motor.. svakako kupi vode prije odlaska na brod..