Nezaboravna voznjica,dva skutera-oba krepala :)

malaguti

Guest
opet frend i ja isli do fuzina,sve super,sunce grije,dosli do fuzina cestom preko hreljina i zlobina i natrag kaze frend da idemo normalnom cestom,ajde dobro,krenuli sve super i onda kisa,na pola puta runner crko,samo se ugasio, skinuo gljivu i nista ne otkrivam :mrgreen: sreca pa je nizbrdica, spustim se do hreljina pa cu tamo upali  :mrgreen:
dosli na hreljin i nista,ajde da probam svjecicu skinut,pogledam pod sic i nema kljuca naravno :mrgreen: od kuce sam oko 8km,uzmem od frenda apriliju i gas doma,uzmem kljuc i krenem natrag kad ono pljusak jupiiii,sav mokar dodem na hreljin,skinem i ocistim svjecicu i nista,kaze frend ajde gurat cu te ja pomalo i to je to,ide frend upalit apriliju i eto vraga,karburator se razleti  :mrgreen: opruga se iskrivili i klipic se ne dize,skinem karburator, rastavim,napravim i skuter upali,krenemo pomalo,gura on mene,stanemo na kratko,ugasi on apriliju,ide opet zakurblat i pukne zupcanik i kurbla se zaglavi  :shock: dobro je,od kuce smo oko 8 km,kisa pada a oba skutera krepala,kisa srecom staje i mi na guranje ,trebam skinut koju kilicu pa mi dobro doslo (kaze tutankamon da sam debel) ,ljudi prolaze sa autima i mi guramo,nakon 2-3 km guranja runner upali jupiii,taknem gas on se ugasi,jupiiii,poslje nekako upali,pustim ga da radi i napokon proradi normalno,vozio sam uz frenda i gurao ga sa nogom u deklo i tako smo dosli doma,evo slikica i sad je i njegova aprilija kod mene (neka vas ne zavara mala tablica  :mrgreen: ,treba kupit zupcanik za apriliju...
 
ma joj ovu voznju necu sigurno zaboravit :mrgreen:

gljiva+pljusak=sigurno guranje  :mrgreen:
 
biker4life said:
mogu ti reci da niti u jednom trenutku nisam bio ljut,nema koristi da sam poceo bacat alat i udarat skuter :mrgreen:
 
hahha barem nezaboravno iskustvo  :D
I ja sam prije 2 tjedna doživio sličnu...frend i ja se vozili i u isti cas njemu pukla sajla od gasa a meni od kvacila  :LOL:
al ajd tako se je dalo vozit do doma,on je povlacio sajlu rukom a ja bez kvačila :mrgreen:
 
biker4life said:
I na kraju - sto je uzrok "kvara", kada ces opet biti mobilan? :mrgreen:
Ili neces ici u detalje, obzirom da sada radi? :misli:

(y)
a uzrok kvara je voda koja je usla kroz gljivu,drugog objasnjenja nemam,samo je stao i nije htio upalit,poslje je nekoliko puta upalio ali bi se ugasio dok bi dao gas,poslje kad je upalio sam pustio 2-3 minute da radi i kad je potrosio vodu  :mrgreen: onda je normalno primao gas,doma sam dosao bez problema,sad sam ga isao upalit i pali normalno i prima gas...
 
hmm, voda kroz gljivu da ti je usla bilo bi malo veceg sranja, spigana klipnjaca il tak nest posto tekucine nisu tlacive
a pak nema minijaturna kolicina vode nebi smijela toliko utjecat, moj uvijek progutao i gas dalje

a sad pak na ovoj masini, gljivu imam onu malossievu e15 i vozim se po svakakvom, i kisa me uhvatilo, i dok se ono led otapao pa cesta bila prekrivena vodom i bacalo po njoj i nikad nista
ali mogu rec ovo, da je ova malossieva gljiva jebena, zanimljivo mi je to dok ju perem, stavim pod vodu, i ona uopce nepropusta vodu unutra tako da je dobra
i samo ju stavit sastrane malo da nebaca direkt u nju
 
samo je stao i nije htio upalit,poslje je upalio i pustio sam ga da radi i sad normalno radi i prima gas,nikad mi se nije tako nesto dogodilo dok sam imao airbox i serijski karburator,mozda me malossi karburator zezao,sad cu pustit ovako,a ako mi se to po suhom dogodi onda nesto ne valja,sad radi sve normalno...
 
umorio sam se,idem spavati,dosta je bilo za danas :mrgreen: sutra radim cijeli dan,a bas bi volio ici gurat skuter tj. setat sa skuterom :mrgreen:
 
Jandro said:
hmm, voda kroz gljivu da ti je usla bilo bi malo veceg sranja, spigana klipnjaca il tak nest posto tekucine nisu tlacive
a pak nema minijaturna kolicina vode nebi smijela toliko utjecat, moj uvijek progutao i gas dalje

a sad pak na ovoj masini, gljivu imam onu malossievu e15 i vozim se po svakakvom, i kisa me uhvatilo, i dok se ono led otapao pa cesta bila prekrivena vodom i bacalo po njoj i nikad nista
ali mogu rec ovo, da je ova malossieva gljiva jebena, zanimljivo mi je to dok ju perem, stavim pod vodu, i ona uopce nepropusta vodu unutra tako da je dobra
i samo ju stavit sastrane malo da nebaca direkt u nju

lol, pa neće ti uć 3 litre vode...taman da i uđe, kako će se klipnjača savinut? nemože motor i dalje radit...na vodu?? :mrgreen: