Nikada više u kupovinu polovnog motora!

Z900, 4 i pol godine, 78500km, bas me zanima jel bi ga uopce mogao prodat, a na njemu se ne vidi niti u voznji osjeti da je stariji od tjedan dana 🤣
 
Šalu na stranu ,osobno ne bih kupio motor s tim kilometrima ,trebao bi biti od poznatog vlasnika,s poznatom servisnom evidencijom i naravno u rangu s cijenom na njemačkom tržištu za to godište i tu kilometražu.Sve dalje je irelevantno.😎👍
 
Z900, 4 i pol godine, 78500km, bas me zanima jel bi ga uopce mogao prodat, a na njemu se ne vidi niti u voznji osjeti da je stariji od tjedan dana 🤣
Ja te ne poznam, ali da trazim takav motor kupio bi ga od tebe bez da ga pogledam
 
Šalu na stranu ,osobno ne bih kupio motor s tim kilometrima ,trebao bi biti od poznatog vlasnika,s poznatom servisnom evidencijom i naravno u rangu s cijenom na njemačkom tržištu za to godište i tu kilometražu.Sve dalje je irelevantno.😎👍
Ja sam moga Z 750 S, 2006 godina sa 85 000 k pred 5 godina prodao prvom koji ga je dosao pogledat, sad je preko 100 tk, doduse nisam ni cijenom pretjerivao
 
  • Like
Reactions: Kawah
Ja sam moga Z 750 S, 2006 godina sa 85 000 k pred 5 godina prodao prvom koji ga je dosao pogledat, sad je preko 100 tk, doduse nisam ni cijenom pretjerivao
Kad je prodavatelj normalan i kupac realan ,onda je i dogovoreni iznos takav.👍🛴
 
  • Like
Reactions: Feis123
Z900, 4 i pol godine, 78500km, bas me zanima jel bi ga uopce mogao prodat, a na njemu se ne vidi niti u voznji osjeti da je stariji od tjedan dana 🤣
Naravno samo ivisi koja bi bila cijena, frend je tažio baš z900 i nakraju balade sam ga odvezao u Samobor i za točno 11300 € skinulo najlone sa sica novome i odvezao se doma. Stigao mu točno za sedam dana kako ga je naručio.
 
Trenutno je kupnja novog motora najisplativija..okrenes sve oglasnike i onda vidis kako su cijene 15-20 god starih motora doslovno pola cijene novih iz iste klase...to je suludo al nazalost tako je.. primjer Honda CBR 954rr trenutno 3500 do 4000 a gledam stare oglase iz '15 tad se cijenila 3300 do 3500...wtf pa to je 9 god
 
  • Like
Reactions: chemb0018
Trenutno je kupnja novog motora najisplativija..okrenes sve oglasnike i onda vidis kako su cijene 15-20 god starih motora doslovno pola cijene novih iz iste klase...to je suludo al nazalost tako je.. primjer Honda CBR 954rr trenutno 3500 do 4000 a gledam stare oglase iz '15 tad se cijenila 3300 do 3500...wtf pa to je 9 god
ljudi nabiju cijenu i ako prođe, prođe. iako opet kažem, jedno je šta traže a drugo je šta dobiju.
 
Trenutno je kupnja novog motora najisplativija..okrenes sve oglasnike i onda vidis kako su cijene 15-20 god starih motora doslovno pola cijene novih iz iste klase...to je suludo al nazalost tako je.. primjer Honda CBR 954rr trenutno 3500 do 4000 a gledam stare oglase iz '15 tad se cijenila 3300 do 3500...wtf pa to je 9 god
Nova iljada je danas 20000 eura
 
Honda CBR 954rr trenutno 3500 do 4000 a gledam stare oglase iz '15 tad se cijenila 3300 do 3500...wtf pa to je 9 god

Da, to je samo dokaz koliko je narasla inflacija i koliki je opći porast svih mogućih troškova kroz to vrijeme - očito toliki da je rast cijena preskočio tu priču gubitka cijene zbog starosti (koja kod motocikala ionako nikada nije bila prioritet, ni izbliza toliko ako kod auta) i još nadodao ponešto na to... no takova je priča skoro sa svim stvarima i cijenama, pa je pomalo bezvezno uopće uspoređivati koliko je koštalo nekada i koliko košta danas, to bi bio već dosta složeniji račun...