Nova Honda Africa Twin

crni konjanik said:
Rade  odlične V 4 motore a onda zaseru sa rednim dvocilindrašem , za ne vjerovat, ili zajebu totalno dizajn ili koncepciju motora, Hondaši se napljugali. :mrgreen: bez obzira na to Honda je uvijek Honda !  (y)

ipak neko drugi radi odlične V4 motore


i to nije Honda




Srki
 
Mocippaldi said:
Koji ce im racku V4 koj kosta 3x vise neg redni 2 a pise ti fino

"i imati će više terenskih gena od prosjeka klase"

Mislio sam kad znaju napraviti V4 onda su ovdje mogli napraviti V2 kako bog zapovjeda. :misli:
 
crni konjanik said:
Mislio sam kad znaju napraviti V4 onda su ovdje mogli napraviti V2 kako bog zapovjeda. :misli:

Varaderov V2 bi bio dovoljan za taj zadatak, ali kao i uvijek, prate trendove sa zakašnjenjem (redni 2)

jer je sada in redni 3 (iako je pitanje koiliko bi bio upotrebljiv u off roadu).
 
V2 motor je skuplji u proizvodnji. Kompliciraniji za odrzavanje.
A bas tolike prednosti ne ostvaruje u odnosu na redni 2.
 
Skupa je proizvodnja, a ne konstrukcija. Dva lanca, 4 bregaste i blabla, da ne idemo u detalje.
Osim toga hondini V2 su velike zderonje, mi smo jednom vozili duzi put i u drustvu je bila jedna varadero, vjeruj da varadero sipa 5 litara vise za isti put nego suzuki gsxr 1000.
 
http://indefinitelywild.gizmodo.com/2016-honda-crf1000l-africa-twin-leaks-1704644496/+Kyosuke
 
Super Jura said:
Varaderov V2 bi bio dovoljan za taj zadatak, ali kao i uvijek, prate trendove sa zakašnjenjem (redni 2)

Varaderov V2 je preglomazan motor za ovu namjenu, odlična mašina ali budževina samo taka.  :mrgreen: (y)
 
Sredju said:
Prvo je postao BMW, pa su poslije nekoliko miliona godina krenuli amebe i papucice.
:)

A u idućih par milion godina će valjda uspjet sastavit motor koji se ne raspada.  :mrgreen:
 
izgleda ko mali super tenere.  :misli:
ali sve u svemu sviđa mi se i mislim da je dobro da je paralel bas zbog održavanja
 
gvo said:
A u idućih par milion godina će valjda uspjet sastavit motor koji se ne raspada.  :mrgreen:

Ne seri opet jedno te isto....pročitaj temu u naslovu..... :cigle: :wc:
 
crni konjanik said:
Ne seri opet jedno te isto....pročitaj temu u naslovu..... :cigle: :wc:

Nisam ja počeo spamat temu slikama bavarskih drloga.
Razguli. (y)
 
b97155b384861a72fdbda9ddf9cc614a.jpg
 
joke je stavio link na talijanskom  :misli: :misli: ,a  ovo kužim donekle.
http://www.motorcyclenews.com/news/2015/may/new-honda-africa-twin-revealed/

jedino taj DCT mi je "višak" al živi bili pa vidjeli ..  (y) konja će biti izgleda dovoljno i neka..