Novi Hondin chopper

Ultraglupe reklame u kojima djeca reklamiraju novi Fury


http://www.youtube.com/watch?v=iGdWt5ZwFws&eurl=http://hellforleathermagazine.com/2009/01/honda-goes-all-jj-abrams-for-h.html


http://www.youtube.com/watch?v=Yp-CnOdSMxE&eurl=http://hellforleathermagazine.com/2009/01/honda-goes-all-jj-abrams-for-h.html
 
objavljene konačne slike

HondaFury.jpg
 
joke said:
objavljene konačne slike
U konačnici uopće nije loš. Ne sviđa mi se baš taj zadnji blatobran, ali sve u svemu, nije strašno.
 
shonyo said:
U konačnici uopće nije loš. Ne sviđa mi se baš taj zadnji blatobran, ali sve u svemu, nije strašno.

Meni iskreno rečeno izgleda premršav...ja volim glomazne masivne čopere...
 
baš zbog tog blatobrana koji je dosta uzdignut i širok  motor izgleda mršavo..da se to čudo skine i nabace neke tangice motor bi puno bolje izgledao, bar po meni...
 
grgaSH said:
baš zbog tog blatobrana koji je dosta uzdignut i širok  motor izgleda mršavo..da se to čudo skine i nabace neke tangice motor bi puno bolje izgledao, bar po meni...
Vjerujem da bi puno bolje izgledao samo da je blatobran malo niži. To je mana svih serijskih choppera, samo su ostali puno "dublji" pa to toliko ne dolazi do izražaja.
 
James1100 said:
bar ih je lako čistit

netko je ovdje spominjao zbicane felge da bi trebale pod obavezno biti na ovakvim motorima. nisam do sada obracao paznju, opcenito na to. sada stvarno sam misljenja da motori na kojima bi trebale biti zbicane felge izgledaju onak kak treba, prirodno, za razliku od onih kaj ih trpaju pod svakak. to je kao moderno! to je moje skromno misljenje.
 
cobRRa said:
netko je ovdje spominjao zbicane felge da bi trebale pod obavezno biti na ovakvim motorima. nisam do sada obracao paznju, opcenito na to. sada stvarno sam misljenja da motori na kojima bi trebale biti zbicane felge izgledaju onak kak treba, prirodno, za razliku od onih kaj ih trpaju pod svakak. to je kao moderno! to je moje skromno misljenje.

vidi se da nije tvoja vrsta motora :wink:

kad se malo jače ufuraš u choppere, vidiš da tu postoji preko nekoliko vrsta, a glavna je razlika old school i moderni izgled. Ova Honda ima liniju koja je sada trend i na nju odgovaraju ljevane felge ( a sličan design ima i Kawasaki), dok je na old school chopperima ili bobberima, žbičana felga "pod obavezno".

Više je pitanje dal su te felge trebale biti polirane, a ne farbane.
 
James1100 said:
vidi se da nije tvoja vrsta motora :wink:

kad se malo jače ufuraš u choppere, vidiš da tu postoji preko nekoliko vrsta, a glavna je razlika old school i moderni izgled. Ova Honda ima liniju koja je sada trend i na nju odgovaraju ljevane felge ( a sličan design ima i Kawasaki), dok je na old school chopperima ili bobberima, žbičana felga "pod obavezno".

Više je pitanje dal su te felge trebale biti polirane, a ne farbane.

tak sam si i mislil, u svakom slucaju ja sam onda za old school dizajn. samo me poduci jos kaj su to bobberi, moze slikica ili neki link. isprika ako sam off.
 
cobRRa said:
tak sam si i mislil, u svakom slucaju ja sam onda za old school dizajn. samo me poduci jos kaj su to bobberi, moze slikica ili neki link. isprika ako sam off.
Ovako nešto.
 
cobRRa said:
tak sam si i mislil, u svakom slucaju ja sam onda za old school dizajn. samo me poduci jos kaj su to bobberi, moze slikica ili neki link. isprika ako sam off.

bobbed - rezan
streetfighteri 50-tih u Americi. Sve nepotrebno je skinuto ili rezano da motor bude što lakši da bolje ide. Kasnije se samo oblik zadržao kao podvrsta choppera. glavna razlika od choppera je da su ostale serijske najvažnije komponente motora - nisu produživane vilice, nije dirana rama, nije pokvarena ciklistika. Ima puno bobbera u Engleskoj, bili su popularni prije nego su izmislili caffe racere (BSA i Triumph najviše) pa su ostali do danas. Caffei su nastali na modernijim osnovama, bobberi vuku porijeklo od motora iz 40-tih i 50-tih.

Kod nas ih zovu old school chopperima.

origigi iz 50-tih
resizeofbobber03tb2.jpg


engleski (BSA)
abx.sized.jpg


danas
0707_hrbp_04_z+carolina_custom_products+bobber_kit.jpg


ne treba ti link, samo upiši "bobber" u Google

 
svijet za sebe. (y) sjetio sam se da ga je vozio jedan decko iz kvarta, sjecam se sica i da mi je izgledal ko iz nekih starih filmova. ovaj na zadnjoj slici mi je totalno cool. hvala, pozz. (y)
 
Na Hondi trebale bi biti svakako polirane felge, ovako mi nije loša, lijep rezervar i čini mi se veći kut prednje vilice... (y)

A ovi boberi gore...  :slinavac: :slinavac: :slinavac: :slinavac:
 
Meni je motor prva liga (y)  sviđa mi se taj spartanski stil,a i felge su malo neuobičajenog dizajna,a i broj krakova na njima nije baš uobičajen,sve u svemu malo svježine u svijetu custom klonova (y)
 
Worf said:
Meni je motor prva liga (y)  sviđa mi se taj spartanski stil,a i felge su malo neuobičajenog dizajna,a i broj krakova na njima nije baš uobičajen,sve u svemu malo svježine u svijetu custom klonova (y)

sve su ti to trendovi i kopiranja. Japanci su još uvijek na tom nivou kaj se takvih "američkih" vrsta motora. Isto je i za felge.

BobbyKenez.JPG

061212002.jpg

pewerwitz2.jpg


isto tako su i felge s prvog Maraudera bile kopiranje. Inače, ovaj Perewitz sa zadnje slike je jedna od najjačih faca tamo.

Ako se malo traži, nađu se i felge za aute sa sličnim designom

ssw+nirvana.jpeg
 
Ye James,nisam ja rekao da su izmislili toplu vodu :mrgreen:  već sam samo konstatira da su malo izašli iz uobičajenog kloniranja custom modela (y)
Pošto si ti James velik poznavatelj ove materije (y)  ,daj nam još nekoliko primjera Japanskog copy paste :mrgreen:
Btw,mislim da je ova Honda Fury trebala biti nasljednik  VTX-a