Novi ili rabljeni,tko što vozi?

Da li ste svoj motor kupili kao novi ili kao rabljeni?


  • Total voters
    223
Moj leteći tepih još je samo u Fantasylandu, ali i ja pikiram na rabljenog, jerbo tek trebam nabrati kilometre ispod gus'ce pa razum govori da bi ista gus'ca lako pritom mogla i opast s motora, a srce bi me peklo da to ondak bude novi pa da ga razbijem. Kad naberem razumnu kilometražu - kupit ću novoga. Dotad - pretražujem oglasnike i ulizujem se frendu mehaničaru ;)
 
ok je uzeti skuter do 50ccm za malo novaca i voziti se po gradu i na posao i s posla, iako sam ja za takve stvari imao apn 6 koji je zadovoljio sve potrebe bolje od bilo kojeg skutera, a jeftiniji je i može i po polju hehe!!
to razumijem i tko voli nek izvoli, o ukusima se ne raspravlja, možemo samo iznositi svoja mišljenja...
rekao sam da ne kužim kupnju skutera veće kubikaže i koji cijenom prelaze 20 000 kn. to mi nema logike, jer su to stvarno novci za koje se može kupiti motor.
 
sisak35 said:
kupio stari motor za onoliko novaca koliko sam imao.
na proljeće rega i malo vožnje za gušt, a dalje ćemo vidjeti...
novi bih uzeo samo kad bih imao jako puno love, inače uvijek polovno i to je to.
kao što netko reče, što lošije stanje to bolje, fino ga središ i znaš što imaš, a u startu je jeftiniji.
što se tiče cijena rabljenih kod nas, ima svega, od realnih do prenapuhanih, ali svaka roba ima svoga kupca...
jedino ne mogu shvatiti da netko kupuje skuter za preko 20000kn za koji mora položiti A kategoriju, imati svu moguću opremu kao i za pravi motor, dati hrpu novaca za to i na kraju se opet voziti na wc školjci sa kotačima, a lijepo se može za iste novce kupiti motor i voziti se ko čovjek. to je valjda objašnjenje onoga: svaka roba ima svoga kupca...
inače pogledajte malo oglasnike... s nijednog motora nikad nije nitko pao  :LOL:  :LOL:
a ljudi padaju kao kruške, pitam se samo s kojih to motora svi padaju??
pretpostavljam da su ti motori toliko dobri pa ih vlasnici ne prodaju, a oni s kojih nikad nije padano valjda ni ne valjaju pa se svi prodaju  :LOL:

jel ti to ozibljno ili šta?? ne kužim te
šta ako neko vozi skuter mora biti bez jakne ili kacige šta si ti lud :misli:

o ovome drugom mi se neda raspravljat
 
MILJAK said:
Čitajući jednu temu koja je nedavno bila aktualna ali je završila prepirkom,vrijeđanjem itd. poželio sam i ja dat svoj komentar na neke stvari rečene u toj temi pa ću ih reći ovako.
Naime,mislim da ljudi koji tvrde da su cijene rabljenih prenapuhane kod nas po mom mišljenju DEFINITIVNO nisu u pravu i pitam sve koji tako govore kakve će cijene staviti na svoje motore koje su kupili nove,održavali,pazili,mazili,nikad sa njih padali....?????
Da li će ih prodati po ''realnim'' cijenama ili će se prilagodit ovim ''prenapuhanim'' ,činjenica je da baš ljudi(čast iznimkama) koji viču da su cijene rabljenih nemoguće visoke prilikom prodaje svojih vozila kojima su prvi vlasnici(ili drugi,treći) ista ta vozila cijene ko suho zlato!
Po mom mišljenju se novi motor ne isplati jer se dosta gubi čim mu se zašporkaju gume prilikom izlaska iz dućana,ali ima ljudi koji nemaju cash i takvima bi osobno uvijek preporeučija da kad već dižu kredit kupe NOVO VOZILO.
Za sve one koji barataju svojim parama(5,6,7,8,...oooeura) mislim da je mudriji izbor rabljeni jer danas se gotovinom rade ČUDA,tako da o nekim ''prenapuhanim'' cijenama  :misli: :palacdolje:mislim da nema ni govora
Slažem se da su cijene rabljenih niske, ko veli da su visoke nije baš doma 8)
 
mg749ie said:
Slažem se da su cijene rabljenih niske, ko veli da su visoke nije baš doma 8)

Zavisi od prodavača do prodavača, inače se slažem, jer ruku na srce kad se malo pogleda većina R motora recimo 600 ccm starih 5 godina izgubili su vrijednost u pola ( primjer kawasaki zx636r ninja iz 2004.-e u top stanju vrijedi jedva 5 soma E, a nov je bio 10 ), iznimku ima gixer 600 K4, jga čak i meni zadrtom gixer-ovcu polovnjak star 5 godina ima prenadrkanu cijenu, ispod 6 soma nemoš ga naći da išta valja, dok za recimo istu cijenu iz te godine možeš kupit soma ccm  :?
 
kupil rabljeno prije godinu dana, samo mi je sad žao kaj sad ne kupujem motor kad je apsolutno stala prodaja, prošao bih sigurno barem 5000kn jeftinije i mlađi motor bi kupil, a pratim oglasnik dosta često
mali susjed (sad ima 18 ili 19 godina, nisam siguran) tata mu kupil Kawu er6-f za 20000kn, 2006, oguljena s oba boka - znači padano je je nešto, za fvckn 20000kn, stari mu je mehaničar i auto lakirer, složil ju bude za 300€max, da ga proda i ispod cijene ima 10000kn zarade na njemu al dečko se bude vozil
ma cijene su strašne   :palacdolje:  ali kak za koga (y)
 
mv_agusta said:
jel ti to ozibljno ili šta?? ne kužim te
šta ako neko vozi skuter mora biti bez jakne ili kacige šta si ti lud :misli:

o ovome drugom mi se neda raspravljat

nisi me skužio!
pa rekao sam da mora imati opremu, a ne da ju ne treba.
dakle moja logika razmišljanja još jednom:
nabavka skutera preko 20000kn, polaganje vozačkog A kategorije, nabavka opreme, kaciga, jakna, pojas, rukavice... i tko zna što još - jer to moraš imati zbog samog sebe, a ne zbog drugih i svota se fino penje u visine.
za iste novce možeš kupiti motor i svu tu opremu i voziti se. to sam htio reći.
htio sam reći da za skutere preko 50ccm moraš potrošiti još hrpu love potpuno isto kao i za neki pravi motor.
moje mišljenje je da za mopede do 50ccm ipak ne treba novaca za opremu kao za neki motor od 500ccm i više, ako netko misil suprotno ja ge ne smatram ludim ni u kom slučaju!

 
Bob Rock said:
Imam prijatelja pomorca kojemu lova nije problem, a kupuje motor več 5 godina. Zašto? Zato šta je toliko škrt da ne prestaje kalkulirat koliko če izgubi za par godina na njemu i koliko če mu se isplatit jer je doma samo pola godine...
ima nas svih vrsta neki oce polovni neki novi to je stvar ukusa i debljine novcanika po meni o ovakvim stvarima uopce se ne triba raspravljat
ja san pomorac pa san kupija polovni ( stavija na stol koliko cu dat za motor i isa trazit)
nisu svi pomorci bracani :mrgreen:
 
trebalo mi je napunit 45.g da dođem do novog motora, do tada uvijek rabljeno, da sam mogao i prije bih novi,
 
mico said:
ima nas svih vrsta neki oce polovni neki novi to je stvar ukusa i debljine novcanika po meni o ovakvim stvarima uopce se ne triba raspravljat
ja san pomorac pa san kupija polovni ( stavija na stol koliko cu dat za motor i isa trazit)
nisu svi pomorci bracani :mrgreen:






Ja sam to naveja kao primjer kako netko razmišlja...Nisu svi pomorci Bračani, ali eto, i ti potvrđuješ da svi slično razmišljate :mrgreen:....Zmija vam je u džepu.
 
Bob Rock said:
Imam prijatelja pomorca kojemu lova nije problem, a kupuje motor več 5 godina. Zašto? Zato šta je toliko škrt da ne prestaje kalkulirat koliko če izgubi za par godina na njemu i koliko če mu se isplatit jer je doma samo pola godine...A kad sam 06. god kupija Kawu, reka je -sutra je idem i ja uzet. Svaki put kad dođe sa broda, pita me koliko ti sad motor vridi???
Tko je bogatiji u toj situaciji? Ja koji več skoro 4 godine guštam u motoru i pamtim svaki đir do Dubrovnika, Zadra, Šibenika itd...ili on koji broji lovu i grize se? Heben ja takvi život.
U svakom slučaju, mislim da je za ljude koji če motor vozit sezonu-dvije pametnije uzet polovni motor. S druge strane, ako je čovik lik ka ja ,pa drži motor 10-ak godina, isplati mu se uzet novo. Dok sam bija mulac, prominija sam bezbroj 125-ica polovnih, gušta sam meštrijat oko njih, ali ne da mi se brate više...Oču sist, vozit i guštat. Kratak je život.
Ja sam takav, novi autić, novi skuter i motor, sve na kredit i miran.
To je to  (y)
 
Tu na Forumu je bilo vec dosta istih,ili slicnih tema koje su obavezno zavrsavale svadjama ili uvredama,kaj mi se uopce ne svidja.
Meni osobno je svejedno kakve motore voze drugi (samo da nije ukraden).Motore koje sam vozio do sada su bili rabljeni i novi,a kupovao sam ih zbog sebe i za sebe,a ne zbog drugih.Po mom misljenju,vazniji je odnos prema samom motoru,ali to je vec druga tema.
 
Sto bi rekao dobri stari Henry Ford:"Najbolji auto je nov auto!". Vazi 100% i za motore. Svoj prvi motor sam kupio nov, ali iduci ce definitivno biti polovni. Nesto gledam po oglasima ima sportiva iz 05-06 po 5000 evrica, a to za motor koji je nov placen 12000 eura stvarno nije puno. Usput mislim da je najbolje naci motor s nekim manjim ostecenjem od pada (citaj sminkera, caffe racera  :D) i kupiti ga za stvarno male novce. Osim toga tu je i USA sa nevjerovatno niskim cijenama novih i polovnih. Malo se treba pomuciti oko kupovine i transporta ali je usteda ogromna. Po mojoj racunici moguce je dobiti cbr 1000 rr nov (ali 2008 razlika u bojama) za nekih 7500 euro do registarcije u BiH. To ce vjerovatno biti moja sljedeca investicija  (y)
 
Mislim da čovjek prilikom kupnje treba biti otvoren prema obje opcije osim ako ne kupuje neki baš kroz novi model kojeg još nema rabljenog. I novi i rabljeni imaju svojih prednosti i mana, ali osim ako lova nije problem dobro je uvijek pogledati kaj se nudi na tržištu rabljenih. Ja sam konkretno planirao kupiti Monster 696 novi i falilo mi je još nešto sitno love da ga kupim. Paralelno sam tražio i po oglasnicima ima li šta u jako dobrom stanju i naletio na motor koji sada vozim koji je imao 1050 km kad sam ga kupio, bio je godinu i pol star, a platio sam ga 2000 € manje nego što je koštao kao nov odnosno nego što bi me koštao novi model s time da sam dobio i original bisage s njim. Motor je u odličnom stanju i taman je imao napravljen prvi servis, a još sam i saznao da mi frend poznaje čovjeka koji ga je prodavao. U konačnici smatram da sam prošao jako dobro i zato ću uvijek gledati kaj se nudi od rabljenih; ako pak u dužem razdoblju ne nađem ništa kaj me zadovoljava, kupujem novi.
 
2 bob
zavisi kako ko gleda ja san uzeja polovni motor i vozi kao i  jedan moj rodeni kupija novi motor
10ak dana posli mene (isto pomorac) i kako upute tako i on da upute kazu ako ujutro nece da upali upotrebi upaljac on bi to i napravija :mrgreen:
znaci trazi dlaku u jajetu prvih tkm ne priko 3t pa servis ( na servis je ceka 5 dana a sve lipo vrime i normalno otisa na kvasinu)
nakraju napravi servis i ode na brod
meni je motor za vozit ( kao i svima) a ne za stat u garazi  neman ja zivaca za razrade i neman vrimena za bacanje nego za diravanje (ako zena dopusti :LOL:)
nakraju ja 3500 km a rodeni 1000 km po mojoj racunici meni se isplati
 
Ringo said:
APN - 6, grad = odlično,  skuter  šminka = bacanje novaca
šta je Ringo bit češ ti voziš taj APN po Zadru,a Hondu čuvaš za po snigu