Novi stacionarni radari

Easy rider said:
http://www.sasailisevic.com/2016/05/garminom-protiv-kamera-za-brzinu/ (y)

Vezano na ovo, danas sam nabasao na "Garmin Speedcams Europe (12.05.2016)"
Može se skinuti ovdje:
http://www91.zippyshare.com/v/S0pOXev0/file.html

Teško je oko 5MB, i unutra je više .gpi fileova i još koječega ali nema baš nekih uputa. Pa nek pogleda netko tko se bolje kuži u Garmine, ja sam tu relativno friški, ja još muku mučim i sa rutama, a nekmoli nekim "advanced" stvarima  :)
 
črnomerec said:
Waze treba internet da radi?
Da treba, ali navodno radi malo prometa pogotovo ako se učita ruta dok si jos ni wifi, isključis Glasovne upute jer imena ulica skida sa neta itd.
 
sash said:
Bok, ja sam sasailisevic.com :)

Nisam znao za ove friške kamere u Zaprešiću i okolici, ali obići ću ih (možda već ovaj vikend) pa ih dodam u:
- Garmin GPI (i fwdam ih Garminu Hrvatska)
- Waze
- KML

Inače, Waze je skoro pa idealno rješenje za one koji koriste smartfone na motoru/autu.
No, mali problem kod Wazea - kamere koje korisnici prijave kroz Waze aplikaciju i/ili unesu u Waze Map editor treba approveati Waze Area Manager (a tko je to, još nisam doznao). Tako da trenutno u Wazeu postoje skoro sve (ali ne i svih 47 kamera, plus još ove nove zaprešićke) kamere, ali aplikacija zasad ne upozorava na one koje nisu odobrene.

Ubacio sam file u Garmina i empirijski danas ustanovio slijedeće; kameru u Dubravi i Tušiloviću prepoznaje, kameru na zagrebačkoj obilaznici, Josipdolu i Slunju ne prepoznaje.
 
U Podsusedu radi, do Gajnica nis išel, drugi tjedan idem prema Zadru po staroj pa bumo vidjeli  :mrgreen:
 
Ja ću u ponedjeljak starom cestom preko Plitvica i provjerit kako Navigon 8.7.1. šaljaka i dal uopće ima bilo kakva upozorenja!? :misli:
Al ću def. old school isprintat lokacije i lagano sve provjerit!
 
Nisam stvarno upućen u kamere i njihov način rada. Može li mi netko napravit kratak rezime kakave se kamere koriste i koja je metoda da se mene uslika i kazni ako sam na motoru i nemam tablicu naprijed.

Koje su to kamere koje slikaju stražnji dio i kak funkcioniraju?
 
hazzup said:
Nisam stvarno upućen u kamere i njihov način rada. Može li mi netko napravit kratak rezime kakave se kamere koriste i koja je metoda da se mene uslika i kazni ako sam na motoru i nemam tablicu naprijed.

Koje su to kamere koje slikaju stražnji dio i kak funkcioniraju?

Kamere koje slikaju vozilo i u dolasku i u odlasku su na primjer sve ove nove o kojima se prica zadnjih godinu dana, ali to moze biti i Multanova - kod multanove je na drotu da podesi uredjaj da li ce slikat vozilo u dolasku ili u odlasku - najcesce slika u dolasku, ali nije pravilo.

Ove nove kamere pokrivaju cijelu cestu (recimo, svih 4 traka na aleji Bologna u ZG). Radar prati oba smjera i ovisno ko se popelja brze, njega fotka (oba smjera). To znaci da ako znas prema kojoj strani gleda objektiv kamere, ako si na motoru, zanima te samo ako se kreces u jednom smjeru, dok kod drugog budes uslikan, ali s prijeda gdje nema tablice
 
Ok, thanks.

Pretpostavljam da su takve samo u Zagrebu i okolici, odnosno gradovima.

Što je s kamerama tipa Josipdol, kod Plitvica itd.?

I što jednom kada stigne kazna? Kako će oni dokazati da si ti vozio? Ti si dužan poslati tko je vozio - daš ime nekog stranca i ti si napravio svoje (na njima je da ga "gone" što je izgubljen slučaj za njih). Ili se varam?
 
1. Pretpostavka je majka svih zajeba.
2. Kamera u Slunju, Rakovici ... je ista k'o i u Zagrebu kod Podsuseda, barem po vanjskom izgledu, a nabavljene u u isto vrijeme, a ti vidi jel' i unutra ista tehnologija
3. Ak' daš vozilo strancu nisi li u prekršaju  :misli:
 
@ hazzup platit češ kako god  :mrgreen:
 
Prošao jučer, Navigon android nema pojma iako sam imao uključenu opciju "speed cameras"!

Btw, ako se dolazi iz smjera Dalmacije prema Karlovcu, prva kamera pri ulasku u Slunj, neposredno prije INA benzinske, sa lijeve strane kolnika, je jebački sakrivena i nema šanse da ju uočiš prije ngo bude kasno, pa poseban oprez.  :shock: (y)
 
Zasada ne radi niti ona u Slunju niti ona u Rakovici.
Ili naprosto ne reagiraju na hobite... :misli:
:LOL:
 
Hrvoje said:
Zasada ne radi niti ona u Slunju niti ona u Rakovici.
Ili naprosto ne reagiraju na hobite... :misli:
:LOL:

Nadam se da si u pravu, jer onu u Rakovici nisam vidio! :LOL:
Jesam se vukao kao krepana kuja, al nemoš poštivat ta mutava ograničenja!!
Na D1 držat auto na 50km/h je patnja Isusova, više ležim na kočnici nego na gasu! :angry:
 
LopovJack said:
Nadam se da si u pravu, jer onu u Rakovici nisam vidio! :LOL:
Jesam se vukao kao krepana kuja, al nemoš poštivat ta mutava ograničenja!!
Na D1 držat auto na 50km/h je patnja Isusova, više ležim na kočnici nego na gasu! :angry:
kupi apriliu pa ne bus (mogao) kocio bar sa zadnjom  :LOL: :mrgreen:
 
http://emedjimurje.rtl.hr/drustvo/od-danas-vas-kamere-snimaju-kako-vozite-evo-popisa-svih-sedam-lokacija

idu polako i prema meni 8) vrijeme je da se proda auto :shock: