Novi stacionarni radari

Nedavno smo napravili đir po Sloveniji uz Soču, Mangart, K Goru i sl i negdi na nekoj pauzi mi je neki slovenac motorist rekao da pripazimo na dronove. Objasnio mi je da slovenski MUP koristi dronove na moto rutama i da snimaju pretjecanje po punoj crti, nakon čega je negi sačekuša i koriste snimak za pisanje kazni.
Jučer popio piće sa frendom motoristom iz BIH koji mi prića kako su počeli jebat ekipu sa skupnim foto kaznama. Kao godinama te kamere slikaju sa prednje strane, a ako uspiju povezati te slike sa jednom na kojoj je tablica ili nekako drukčije, stiže ti skupna zbrojena kazna.
Zvuči mi vrlo čudno, naročito ovo za Bosnu ali tako ljudi tvrde.
 
  • Wow
Reactions: t0malito
IMG-20230728-WA0035.jpg
 
To bi bilo za one iz smjera istoka prema zapadu, fotka prednju stranu vozila?
 
  • Like
Reactions: frx1
Kako funkcioniraju pištolji danas?

Prije par tjedana me skinuo u autu na lokalnoj cesti, zaustavio, pokazao sliku i to je to.
Danas idem zaobilaznicom od sjevera prema ZG i prije izlaza Sesvete je policajac na motoru snimao brzinu. Vozio sam 115-125, tako nešto, ne sjećam se (u autu), a ograničenje ja mislim da je 80 ili tako neka glupost. Jel mora zaustaviti ili može naknadno stići kazna?
Vidio sam da nešto drka po repu na motoru (tipa zapisuje nešto) i onda je opet nišanio iza mene jer sam ja prolazio kraj njega.
 
Kako funkcioniraju pištolji danas?

Prije par tjedana me skinuo u autu na lokalnoj cesti, zaustavio, pokazao sliku i to je to.
Danas idem zaobilaznicom od sjevera prema ZG i prije izlaza Sesvete je policajac na motoru snimao brzinu. Vozio sam 115-125, tako nešto, ne sjećam se (u autu), a ograničenje ja mislim da je 80 ili tako neka glupost. Jel mora zaustaviti ili može naknadno stići kazna?
Vidio sam da nešto drka po repu na motoru (tipa zapisuje nešto) i onda je opet nišanio iza mene jer sam ja prolazio kraj njega.

Tak je i mene na Ksaveru (cca duplo preko dozvoljenog) kad sam bio na motoru, skuzio prekasno, okrenem glavu kad sam bio paralelno s njim i vidim da me "pistoljem" ispraca. To je bilo prije vise od 5 godina, nikad nista nije doslo (imao sam tablicu na motoru). A parsto metara prije Zvijezde prema Ksaveru, prije 15+ godina Multanova blicnula dok sam bio u autu (isto cca duplo vise od dozvoljenog) i fotkala prednji dio auta (sa tablicom). Tada sam se pomirio da bu dosla kazna, al nije nikad, a blicnulo fino, bila noc. Ta epizoda ce mi uvijek bit misterija.
 
Hmm, zanimljivo stvarno :D

Znam da je frend dobio u pošti kaznu evidentiranu pištoljem, pa zato pitam.
A šupci su, što spuste ograničenje na 80 na AC i onda čekaju ljude. Ako stigne kazna, žalit ću se i reći da sam radi toka prometa morao toliko voziti, možda prođe.
 
Prije 2-3 godine mi iz PU Imotski stigne kazna na kojoj je pisalo nešto tipa; "Službenik uočio vozilo u počinjenju prekršaja po zakonu br. XZ.55..."

Nitko me nije bio zaustavio, a kad sam guglao taj zakon pronašao nešto tipa "nepridržavanje prometnih propisa". Kako je bila minimalna kazna platio im pola bez da sam ikad saznao za što :ROFLMAO:
 
ima li kakvih iskustava ?
Prije 2 vikenda mi je radar bot javil nadzor prometa dronom, negdje kod Duge Rese.
Istu stvar mi je znal javiti oko Luckog, kad je velika kolona. Javilo mi i u okolici Vz prije par dana. Malo sam zujal prema gore, ali nisam ga spazil ni jedan put....nisam cul ni da bi neko u Vz dobil kaznu na temelju drona...

Ali da bi moglo postati ucinkovito, moglo bi...
 
Prije 2 vikenda mi je radar bot javil nadzor prometa dronom, negdje kod Duge Rese.
Istu stvar mi je znal javiti oko Luckog, kad je velika kolona. Javilo mi i u okolici Vz prije par dana. Malo sam zujal prema gore, ali nisam ga spazil ni jedan put....nisam cul ni da bi neko u Vz dobil kaznu na temelju drona...

Ali da bi moglo postati ucinkovito, moglo bi...

izgleda da rade na tome da ukinu prihode od registriranja motora
 
Hmm, zanimljivo stvarno :D

Znam da je frend dobio u pošti kaznu evidentiranu pištoljem, pa zato pitam.
A šupci su, što spuste ograničenje na 80 na AC i onda čekaju ljude. Ako stigne kazna, žalit ću se i reći da sam radi toka prometa morao toliko voziti, možda prođe.
Da, imaju “ručne multanove” sad, a za ovog policajca na Popovcu sam čul da baš krene za tobom i skida tam u Sesvetama, tak da mislim da je ovaj pištolj samo za brzinu u pitanju, koji ne slika 😁
Ali, nikad ne znaš 🤷🏻‍♂️
 
Aj nadam se da si u pravu :D

Jer jebat ću nekome mater ako dobijem kaznu što sam vozio 110 na autocesti :mrgreen: :mrgreen:

A išao sam za Koprivnicu par dana ranije i tamo od brze u Križevcima do Koprivnice sam vozio po ograničenju jer nisam znao jesu kamere u kućištima ili ne. Tj. vozio sam 65 na tempomatu i imao osjećaj da vozim 30 :mrgreen: