novo vs staro

runner_sp

New member
runner_sp said:
pozz svima..neznam da li sam dobro pogodio za postavit pitanje ali me zanima kupnja polovnog runnera (novi model) 50ccm..jer je ipak novi malo skup,a polovni mi se cine ok s obzirom na cijenu..,

e sad mene konkretno zanima da li je dobro kupovat polovne i kako se moze znati da li je padano s njega (ipak je maske najlakse promijenit)..pa eto malo me zanima to..novi sam pa se jos ufuravam u skutercice :) :)..

quote mog pitanja kojeg sam stavio u krivi podforum..pa eto ako mi netko moze odg :D..znam da je novo novo..al eto..
 
novi skuter od 50ccm se definitivno neisplati kupiti,jer gilera kosta cca 18000kn, za puno manje se kupi polovna gilera od prvog vlasnika,redovito servisirana bez padova...a ako je padano ces vidjeti...vidim da imas 18 godina,jesi razmisljao da uzmes jaci skuter?
 
jesam..mislio sam polagati za 125 pa nabavit nekog runnera od 125..ali tu su roditelji koje cu tesko nag da mi i ovo dopuste,pa cu se ipak zadovoljiti s tim..

iako nisam iskljucio opciju polaganja za jaci motor,pa u buducnosti imam..
 
uh to je gadno kad se roditelji protive,znam kako je,ali sreca pa ima tuning dijelova pa se od 50ice napravi cudo :D
 
napravi se cudo,ali opet toliko ulaganja u nju se ne isplati bas previse..gorica je mali grad za veliku pedeseticu :D
 
ma kakvo veliko ulaganje,2000kn i imas dobar skuter,kupujes novu liniju runnera koji ce imati malo km pa za slabi kit netrebas radilicu mijenjati,serijski karburator je 17.5 koji je dovaljan,novi kit 1000-1100kn(klip,cilindar,karike), polovan ali u dobrom stannju auspuh za 500kn i jos kupis novi variomat,eto 2000kn...i ja ti to besplatno slozim...
 
malaga prodaje svoje usluge za jednu biru :mrgreen:

polovna u svakom slučaju, nova se ne isplati
tuning može ali samo base sve ostalo je po meni neisplativo, ili pokušaj nagovorit na 125icu
 
sok,pivce sta god lako se dogvorit, ljudi smo :D

hehe..planovi su uvijek tu,i njih je ajmo rec lako ostvarit sto se tice sredivanja..

e sad je ono najbitnije..lova..posto sam jos u srednjoj (zadnja godina)..i zbog drz mature neznam ocu kaj uspijet upisat,ali posto je srednja ekonomska lako nadem posao samo da se sve ovo stabilizira sa recesijom i tim..pa naci negdje posao,i skupljat pare za kupnju..
 
samo naprijed ja uvjek planiram i uvjek mi sve propadne, nemoj reći hop prije nego skočiš
 
mv_agusta said:
samo naprijed ja uvjek planiram i uvjek mi sve propadne, nemoj reći hop prije nego skočiš

tu se slazem..ali jbg, uvijek treba imat neki plan kaj se tice ovakvih stvari..ak propadne jbg nastavljamo dalje s nadom da ce bit dobro :D :D
 
nisam ja mislio na popravljanje slupanih plastika,nego je lako kupit nove plastike pa rec ne ogreban nikad padano bla bla...
 
runner_sp said:
nisam ja mislio na popravljanje slupanih plastika,nego je lako kupit nove plastike pa rec ne ogreban nikad padano bla bla...

Cuj, ako nemaju na skladistu u tvom gradu, ni u Splitu, to moze potrajati (2 tj do 2 mj), a cijena je isto problem... prava sitnica :LOL: ... za X9 set lakiranih plastika... koliko Liberty, nekih 1.500 €... :shock:

Hocu reci - nije ni do novih lako doci, a financijski isplativo nije sigurno.
Tako da vecina koja padne, ili se prefarba ili ostanu tako.
Samo treba znati gdje gledati.
 
aha..e vis na to nisam razmisljao :D..

ali kad bih kupovao tak rabljeni 10000000% bi furao nekog sa sobom ko bi skuzio takve sitnice..
 
Novi se nikako ne isplati, nađeš neki 2-3 godine star, po mogućnosti neki kojeg je kakva ženskica vozila pa si miran.
Za manja mjesta i gradove je 50ccm dosta, jedino šta se moraš jebati sa blokadom za tehnički. Za veće gradove (ZG,ST,RI...) nikako ispod 125ccm  (y)
Ako misliš uzet 50ccm, onda voziš serijala i to je to, najjeftinija i najtrajnija solucija  (y)

malaguti said:
...i ja ti to besplatno slozim...
Jedan moj poznanik je novim mušterijama uvijek davao besplatni piz, ali poslije su se uvijek vraćali po još...  :mrgreen:  :LOL:
 
svi novi auti/motori su neisplativi pogotovo ako ih mislis voziti krace vrijeme...

prvi skuter kaj sam kupio je bio runner 50SP iz 2004.  ja sam ga kupio 2007. cini mi se za 7k kn.. imao je 5k km i bio je ko novi.. za 6-7 mj sam ga prodao za 9k kn tako da sam bio na nuli jedino sam bengu placao (na nuli sam bio jel sam platio regu i nove gume :D i neznam jel jos kaj bilo).
drugi skuter sam kupio 2008. derbi gp1 250. nov je bio 34 ili 35k kn, ja sam kupio god dana starog sa 6k km za 23k kn...  isto je bio ko novi, jos god dana pod jamstvom itd.....
 
ma po meni, novo je novo!!
uzemo sam gileru runner novu prvenstveno radi toga sto ju ne mislim mijenjat tako skoro ( za sada  :mrgreen: )
a i ima dosta neujudnih ljudi koji po oglasima hvale svoje "konje", a ono doznam (ne pitajte kako  :mrgreen:  :wink: ) da je 3 puta padano s njega.. sve zbog par tkn manje.. kupis novo i vozis se ko čovjek  (y)
a za 50 ccm  ne znam, ja vec sad vidim da ce mi uskoro dosadit 125 ali sta kad ne mogu jace vozit moram biti zadovoljan s ovim  :mrgreen:
NHF  (y)  8)
 
Robi_PU said:
ma po meni, novo je novo!!
uzemo sam gileru runner novu prvenstveno radi toga sto ju ne mislim mijenjat tako skoro ( za sada  :mrgreen: )
a i ima dosta neujudnih ljudi koji po oglasima hvale svoje "konje", a ono doznam (ne pitajte kako  :mrgreen:  :wink: ) da je 3 puta padano s njega.. sve zbog par tkn manje.. kupis novo i vozis se ko čovjek  (y)
a za 50 ccm  ne znam, ja vec sad vidim da ce mi uskoro dosadit 125 ali sta kad ne mogu jace vozit moram biti zadovoljan s ovim  :mrgreen:
NHF  (y)  8)
mlad si jos,kad budes kupovao sa svojim novcem onda ces ipak drugacije razmisljati tj. razmisliti o svim prednostima i nedostacima novog i polovnog i vidjet ces kako ce ti tih par tisuca kuna biti puno...sad te boli briga,dobio si novi skuter :wink:
 
Pogledas plastike, ako su original boje i naljepnice vrlo vjerojatno nije padano. Napravis krug, ako je rama spigana skuzit ces odma... Racunas da odma napravis veliki servis, to za 50 kubika nije skupo i miran si. Glupo je kupit novi 50ccm za 17+ t kn kad su rabljeni vise nego duplo jeftiniji.

Ja isto sad uzimam jaci beverly i o novom nisam uopce razmisljao, rabljeni mi je ravno 50% cijene, napravim servis svega za max 500€ i prosao sam bar 15k kn jeftinije.