GLES
Active member
Vukopas said:dali netko koristi google karte za izradu ruta ? i ako da,kako ih ubaciti u garmin ?
A što fali?
Vukopas said:dali netko koristi google karte za izradu ruta ? i ako da,kako ih ubaciti u garmin ?
Vukopas said:ništa ne fali,al mi malo komplicirano...tražim po netu al nema nekakvih objašnjenja
lb said:Pa i u BaseCamp-u imaš route tool i pičiš, ne mora biti kompliciran ako to ne želiš, a sa druge strane, nudi opcije koje MapSource nije nudio...
zokx said:Princip jest isti, ali nema sejvanja. Drukčija je organizacija podataka, a te nove opcije su, barem meni, nepotrebne i ne rade kako treba.Npr, ako sejvaš trackove kroz Adventure kod updatea, a i svako malo se sjebe baza pa sve ode. Ne briše dnevne trackove, sve prikazuje na ekranu istovremeno..
I dalje mislim da je MapSource jednostavniji, ali ima tu i navike na MapSource rješenja. Koristim BaseCamp ipak kod prebacivanja ruta jer moj uređaj i MapSource se ne prepoznaju.
zokx said:Nema spremanja u file pa da kasnije otvaraš što hoćeš, nego sve sprema automatski i sve spremljeno je na ekranu što mi stvara nepotrebnu zbrku.
lb said:Ima spremanja u file - napisao sam ti gore točno kako to možeš napraviti.
Što se tiče "sve spremljeno je na ekranu" - samo si napraviš listu za svaki set ruta/track-ova koji želiš - i viola, onda više nije sve odjednom na ekranu i ne stvara nikakvu zbrku, a ZNAČAJNO olakšava upotrebu u (čestim) scenarijima kada sklapaš neki višednevni đir u kojem želiš kombinirati recimo 5 ruta/trackova koje si u povijesti odvozio + 3 rute/track-a koje si skinuo sa interneta + 2 koje ćeš crtati sam.
zokx said:Sve okej, samo mi takva (vjerojatno Mac orjentirana) logika spremanja podataka ne odgovara. Više puta mi se sjebala baza u kojoj su ti podaci spremljeni, i problem je čitanja/editiranja na više kompova. U njihov cloud pak ne idu folderi niti liste i opet je sve na jednom mjestu. Da nema Mapsourcea i pješke spremanja već bi trackovi odavno nestali.
zokx said:Kako brišeš dnevne trackove koje radi uređaj? Ja ih ne mogu ubiti niti kroz Basecamp niti kroz uređaj..
zokx said:Refrešanje baze koja je na OneDrive-u radi ako sa jednog kompjutera kreiraš i editiraš trackove a na drugima ih gledaš. Ako na nekom drugom nešto mijenjaš velike su šanse da se na onom prvom to ili ne vidi ili se bez nekog znanog razloga sve izgubi.
zokx said:Ma nebitno. Navikao sam ovako raditi sa MapSourceom a prebacivati sa Basecampom.
zokx said:I inače, ne znam za još neki software koji radi na principu kreiranja ovakve samo njemu čitljive baze umjesto normalnog sejvanja fajla koji i gdje hoćeš.
zokx said:Uređaj je BMW Navigator V iliti Zumo valjda 660 o ovo sa bisanjem i procedurom nažalost ne radi. Na uređaju možeš sve izbrisati "clear travel history", ali dnevne trackove generira i pamti svejedno i prenosi na BaseCamp, a u BaseCampu nema opcije brisanja za te fajlove. Može se isključiti opcija "travel history" ali onda ne pamti track niti ga možeš pretvoriti u rutu.. Ovo sa "Archive" i "Current" brisanjem ću probati.
lb said:Aha, pa to je onda neki issue sa OneDrive-om, nema to ama baš nikakve veze sa samim BaseCamp-om. On jadan ni ne zna što je OneDrive, vidi taj "disk" kao da mu je lokalni...
lb said:Sve 5, samo ćeš si, a obzirom da će ti MapSource u nekom trenutku jednostavno prestati raditi, jer ga Garmin više ne support-a, jednom morati naći neki workflow u BaseCamp-u koji ti odgovara.
lb said:BTW - Adobe Lightroom (najpopularniji SW za obradu fotografija na svijetu) odnosno njegov Catalog radi na isti princip.
eto da odgovorim sam sebi...i dalje ne znam zasto mi tako rezucka trackove ali je problem rijesen sa OTG kabliĆem ,ako mi je bitan track isti dan ga prebacim na mobitel i miran sam na svakom duzem putovanju....nek garmin brise kolko god hoceluka737 said:ne znam di drugdje pitat pa da tu probam...
garmin nuvi 2589LMT ,znaci cestovna navigacija ali svejedno ima opciju spremanja trackova u gpx.formatu. Zna li netko na koji nacin to funkcionira(arhiva u memoriji uredaja) ?? Nazovem majmune u garmin i jedini odgovor servisne podrske je : "Mi nemamo taj podatak-Doviđenja." :shock:
Iako sam uredaj ima puno slobodne memorije sada mi je izbrisao track star 13 dana(tj,od 13 dana sacuvao je zadnjih 10 a prva 3 izbrisao ) a nekada mi u samo jedan fajl spremi 10 dana( a malo km) u komadu,negdje mi je jedan fajl samo 50 km ,negdje mi je put od 2000km spremio u jedan fajl a sada je put od 3500 km u 20 fajlova. Ono sto zelim reci je da nema nikakve povezanosti izmedu broja dana,kilometraze ili koliko memorije taj track zauzima. Ima li tu neki IT-ovac koji kuzi tu njihovu logiku ili je taj uredj glupo programiran
Takoder,postoji li neka aplikacija za mobitel da se napravi backup podataka u toku putovanja ( znam za smartphone link ali preko nje se to ne moze)
Getriba said:Moze se naci novi Garmin Zumo 395LM za nesto manje od 3000kn.
Misljenja?
Getriba said:Moze se naci novi Garmin Zumo 395LM za nesto manje od 3000kn.
Misljenja?