Odakle je Fatamorgana?..... Sahara 2010 .....

:mrgreen:

Ma, nikakav Mozila ni ništa. Normalno vidim ovih sedam s osme stranice, i jednu na trećoj, i sve ostale u svim ostalim temama. :cry:

Zaštita protiv KTMa ti je pušiona, s lijeve strane, u avatarima i ispod njih, defile KTMa, a i BMW GS je ozbiljno zastupljen. :D Pravu publiku ste privukli. (y)

 
Kako i dalje niš nevidim, prepustit ću se masovnoj euforiji.

Bravo dečki. (y) Odličan izlet. (y)
Čestitke na demistifikaciji. (y)
Zahvala na uljepšavanju dugih zimskih dana.

Pozdrav.
 
Chile said:
Nije problem u KTM-u, vec premala kubikaža :mrgreen: :LOL:

Izgleda, samo za LC4 agregate. Ali kako su se onda provukli makazica i frane. Sad mi nista nije jasno. Lose postavke.  :mrgreen:

pegula said:
Kako i dalje niš nevidim, prepustit ću se masovnoj euforiji.

Bravo dečki. (y) Odličan izlet. (y)
Čestitke na demistifikaciji. (y)
Zahvala na uljepšavanju dugih zimskih dana.

Pozdrav.

E, nemoze tako. Nemas pravo nista pisat dok ne pogledas putopis. Nisi ti Zlatko Gall. Tako je on napisao clanak o, mislim, Gibonijevom koncertu. Clanak je izasa u Slobodnoj Dalmaciji pun hvalospjeva o sinocnjem koncertu, o ozvucenju, izboru pjesama. A koncert se iz nekih razloga nije ni odrzao.  :hehehe:
 
picoda said:
Kad sam pisa putopis onda sam stavija u postavke da ovima s KTM-om ne otvara slike. Cisto da im ne pate motori kad vide di sve moze XT, motor za na plazu. Izgleda da su neki probili zastitu. :mrgreen:

Zaštita se lako isključuje, treba u klijentu postaviti: "Zaljubljenu u svoj motor" na OFF :)
(To se na nekim klijentima ne može nikako isključiti, sve dok je u polje "Vozim" upisano "BMW". :))

Izgleda da KTM i dalje ne namjerava napraviti "Mali Adventure 690", tako da je jedini motor u "toj klasi" (dovoljno goriva da ne moraš uvijek razmišljati o idućoj benzinskoj, radnom vremenu iste u nedjelju, da se možeš voziti bar 3 sata bez točenja ... ) ovaj tvoj, pa me zanima da li je "knjiška" razlika u težini između XTZ i Malog ADV u stvarnosti (kad se motor koristi za ovo za što si ga ti koristio) velika ili je to više onako, da se uspoređujući prospekte ima o čemu raspravljati?





 
pegula said:
Gledaj to ovako: Ja sam jedan od rijetkih koji su pročitali tekst. :D

:LOL: Istina. Neki me nakon sta procitaju pitaju jel opasno u Maroku.  :mrgreen:

tiki said:
Izgleda da KTM i dalje ne namjerava napraviti "Mali Adventure 690", tako da je jedini motor u "toj klasi" (dovoljno goriva da ne moraš uvijek razmišljati o idućoj benzinskoj, radnom vremenu iste u nedjelju, da se možeš voziti bar 3 sata bez točenja ... ) ovaj tvoj, pa me zanima da li je "knjiška" razlika u težini između XTZ i Malog ADV u stvarnosti (kad se motor koristi za ovo za što si ga ti koristio) velika ili je to više onako, da se uspoređujući prospekte ima o čemu raspravljati?

Je, razlika je to. Tenere je troma debela krava za malog ADV-a. Al ima i ona svojih prednosti. Ja zadovoljan. :wink:

dav_or said:
Svaka čast na putovanju! Pravi putopis i slike za ove snježne dane.

Evo jos jedan s LC4. Šta se grupišete.  :mrgreen:

Fala Davore!  :wink:
 
Evo jos jedan s LC4. Šta se grupišete.  :mrgreen:

[/quote]

Nije ništa čudno da je afrički pijesak pravi mamac za ljubitelje ADVa i GSa.  :slinavac:
Davor je pravi dokaz za to. :naklon:
 
picoda said:
Tenere je troma debela krava za malog ADV-a.

Jolly, zapiši si ovo u teku. Da ti ne moram ja objašnjavati svaki puta kada se vidimo  8)
 
lb said:
Jolly, zapiši si ovo u teku. Da ti ne moram ja objašnjavati svaki puta kada se vidimo  8)
cuj, kad bi morao izabrati izmedju pouzdanosti i tromosti, izabrao bi tromost. i tako skoro nikad ne ubacim u drugu po šumi :mrgreen:
 
lb said:
Jolly, zapiši si ovo u teku. Da ti ne moram ja objašnjavati svaki puta kada se vidimo  8)

pričaš o dva različita motora koji se sasvim slučajno slično zovu
 
Frane said:
Ta dva motora su u istoj klasi, druga stvar je koji je bolji odnosno lošiji (y) :mrgreen:

ma kažem samo da Đoli i Picoda voze dva potpuno različita motora
Ja (nažalost) ovaj novi još nisam probal, ali čuo sam mišljenja da je
'manje terenski' iliti 'teži za hendlanje'
svoje mišljenje ne mogu reči dok nas Picoda na proljeće ne posjeti na Žumberku  :mrgreen: ,
ali znam da mi je stara Tenerka bolje legla nego stari XT
 
Picoda stvarno si ZAKON.Danas sam od tebe saznao za temu i pročitao sam je u jednom dahu. (y)
 
au,dugo nisam uopče iša na ova putovanja ,a računam zima koji ludonja če ič sad na vožnju,a kad mi niku večer ARIA govor jesili vidija Picodin putopis ,a koji ,di nikidan san ga vidija ,a iša On i Ivan u afriku i sad gledan ,gleda i gospemi svaka van čast i Tebi i Ivanu lipo ,lipo putovanje ,lipe slike ma sve za  (y)
 
Koja je ovo lipa tema bila. Jos samo fali par "em si" - "em ka" natuknica, nesto oruzja, malo 91-ve, zarulje baš, samo i jedino za bmw, onda da se spomene malo paralela zg-st i eto ga. Forum u malom. :mrgreen: :mrgreen:

Salim se ja, samo vi pisite.  :wink:

I za narandzaste. Sve ono gore stoji, al se isto nebi mijenjao. Nije mi mrsko kad sam prilicno siguran da cu se vratit doma s upaljenim motorom. :hehehe:

ZEF said:
Picoda stvarno si ZAKON.Danas sam od tebe saznao za temu i pročitao sam je u jednom dahu. (y)

Eto vidis, ispunija sam ti subotu popodne.  (y)

 
picoda said:
I za narandzaste. Sve ono gore stoji, al se isto nebi mijenjao. Nije mi mrsko kad sam prilicno siguran da cu se vratit doma s upaljenim motorom. :hehehe:

Da upotpunim temu, evo malo i slovenskog: "Zarečenega kruha se poje več kot zapečenega".

To nas je 2003. godine na hr.rec.motocikli njuz grupi naučio Brut, a izreka govori o tome, da često govorimo da nešto ne želimo, a često upravo to napravimo.
Ili u tvom slučaju ... znam da potajno želiš narančasto vozilo, al' kao ... nije to to ... bolje je imati Y ... :)
 
I kad vam kazem najiskrenije da ne zelim, necete mi vjerovati. Tako da... Jos mi se ne putuje s grcem u zeludcu.  :hehehe:
Cim japanci izbace kilazu nove Super Tenere znat cu di sam.  :mrgreen: 

I jos nesto. Ovaj put bez zajebancije. Jedan sam od rijetkih, koji ne dijeli motore, a usput i šofere, po brandovima, (osim u poslu  :mrgreen:). Cim vidim ona djecja prepucavanja po forumu odustanem od teme. Dijelim motore na one koji se trose i na one u garazama. Ne volim ove u garazama. Da su najbolji, za kurac su. :mrgreen: Ovo vazi za enduro segment.

Ajmo sad na temu. 

Ako nekoga zanima ovakva tura, pa cak i ako nema prikladan motor, ima priliku da ode. Naime, Ivan organizira krajem godine ovakvu turu za ekipu iz Juzne Afrike. Mislim, kraj 11-tog ili 12 mjesec. Bit ce mjesta, pa ako netko hoce, eto prilike. Tura se prilagodi sposobnostima vozaca tako da se netko manje iskusan ne treba bojati da ce biti bacen u duboki pijesak s pretovarenim motorom. Eto, toliko, da ne kazete nismo znali.  :mrgreen:
 
picoda said:
I kad vam kazem najiskrenije da ne zelim, necete mi vjerovati. Tako da... Jos mi se ne putuje s grcem u zeludcu.  :hehehe:
Cim japanci izbace kilazu nove Super Tenere znat cu di sam.  :mrgreen: 

I jos nesto. Ovaj put bez zajebancije. Jedan sam od rijetkih, koji ne dijeli motore, a usput i šofere, po brandovima, (osim u poslu  :mrgreen:). Cim vidim ona djecja prepucavanja po forumu odustanem od teme. Dijelim motore na one koji se trose i na one u garazama. Ne volim ove u garazama. Da su najbolji, za kurac su. :mrgreen: Ovo vazi za enduro segment.

Ajmo sad na temu. 

Ako nekoga zanima ovakva tura, pa cak i ako nema prikladan motor, ima priliku da ode. Naime, Ivan organizira krajem godine ovakvu turu za ekipu iz Juzne Afrike. Mislim, kraj 11-tog ili 12 mjesec. Bit ce mjesta, pa ako netko hoce, eto prilike. Tura se prilagodi sposobnostima vozaca tako da se netko manje iskusan ne treba bojati da ce biti bacen u duboki pijesak s pretovarenim motorom. Eto, toliko, da ne kazete nismo znali.  :mrgreen:
ma to vridi za sve ,za RR,endura ,putne i za šta ja znam koje sve tipove motora a o motorima se ima di raspravljat ,a putovanja ostavimo istinskim putnicima ,rašpe (y)
 
rus said:
ma to vridi za sve ,za RR,endura ,putne i za šta ja znam koje sve tipove motora a o motorima se ima di raspravljat ,a putovanja ostavimo istinskim putnicima ,rašpe (y)

S terminom "istinski putnici" je isto kao s terminom "pravi bajkeri", mogli bi u birtiji raspravljati o tome, sve dok konobarica ne ugasi svjetla. :)

Svatko tko koliko-toliko razumije svijet zna da je bolje s Pony Express-om (bicikl s motorom, 49ccm, bez mjenjača) putovati po EU (nikako se ne mog sjetiti imena tog putnika, davno-davno je putopis bio u novinama "Avto"), nego s KTMom voziti krug oko svog sela.
Vjerujem da se možemo složiti oko toga da su motori zato da se voze (i kad stoje, nisu motori u punom smislu te riječi), a da su putopisi zato da se čitaju (i više puta), pa bih predložio autoru ovog putopisa, da ga prijavi za objavu na Motori webu (kao što piše u pravilima podforuma) ili da admin razdvoji komentare i zafrkanciju od samog putopisa.
Ovo vrijedi i za putopis ZoltaniceBB sa fotografijama ZoltanaBB.