odjava ili registracija

Freza odjavljena 03.03. a 15.05.  registrirana. Možda me zaobiđe godišnji porez  :naklon:
 
dobre neke teorije  :misli:
jel ima kakvih troškova kod odjave i ponovne prijave?
Koliko se razlikuje porez po kategorizaciji motora odnosno jel ima negdje cjenik godišnjih iznosa?
 
dado76 said:
dobre neke teorije  :misli:
jel ima kakvih troškova kod odjave i ponovne prijave?
Koliko se razlikuje porez po kategorizaciji motora odnosno jel ima negdje cjenik godišnjih iznosa?
Imaš otprilike 2356 tema na forumu koje to objašnjavaju.
Ne budi lijen i koristi tražilicu...  :mrgreen:
 
hvala, upravo sam se udubio u jednoj temi i dobio skoro sve odgovore  (y)

Osim jednog što nisam našao. A odnosi se na produljenje registracije. Ako produljiš registraciju za 20 dana koji datum ti upišu? Nastavak od onoga do kad ti je vrijedilo pa godinu dana, od onog kad si došao registirati ili od onoga kad si produljio policu osiguranja pa godinu dana?
 
dado76 said:
hvala, upravo sam se udubio u jednoj temi i dobio skoro sve odgovore  (y)

Osim jednog što nisam našao. A odnosi se na produljenje registracije. Ako produljiš registraciju za 20 dana koji datum ti upišu? Nastavak od onoga do kad ti je vrijedilo pa godinu dana, od onog kad si došao registirati ili od onoga kad si produljio policu osiguranja pa godinu dana?

ako sam te dobro skužio, recimo da ti registracija ističe 6.3  i ga odeš na produljenje 15.3.. vrijeme će se brojat od 6.3, a ne od 15-og
 
prodao sam motor krajem prvog mjeseca,napravio prenos kod javnog bilježnika-dali je to dosta da mi ove godine ne dođe porez????????????
 
zgrdic said:
prodao sam motor krajem prvog mjeseca,napravio prenos kod javnog bilježnika-dali je to dosta da mi ove godine ne dođe porez????????????
Nijeeeee. pa po stoti put, :(  moraš ga još  odjaviti u PU ....
 
zgrdic said:
a zašto,isti grad,opčina,ulica
Zato da ne bi dobio porez. Eto zato.

GSX 1402 said:
trebaš ovjeriti kupoprodajni ugovor u poreznoj...
... u poreznoj se ništa ne ovjerava nego plaća.
I bez obzira ako kupac i plati taj porez na promet vozila, ako ga u policiji ne prenese na svoje ime, opet će stari gazda  dobiti porez na cmv...  :mrgreen:
 
Hrvoje said:
... u poreznoj se ništa ne ovjerava nego plaća.
I bez obzira ako kupac i plati taj porez na promet vozila, ako ga u policiji ne prenese na svoje ime, opet će stari gazda  dobiti porez na cmv...  :mrgreen:


U banci se placa na poreznoj se dobije uplatnica a kad doneses da je placeno dobijes i pecat  :jesus: ili sto bi neki rekli ovjere ti ugovor
 
Hrvač, evo i jedno s moje strane. :mrgreen:
Ima jedna fora za koju nisam siguran da li se nedavno mjenjala ili sam ja polupao lončiće. Dakle, ako se ne varam porez se plaćao na registrirana vozila dok se sada plaća na imovinu. Pisao sam žalbu poreznoj upravi i nisam dobio nikakav odgovor ali po tekstu njihove obavijesti i uplatnice, ispada da je nebitno da li je vozilo registrirano jer se porez plaća na imovinu. Odjavljeno ili ne, ono je uvijek imovina.
 
Hrvoje said:
Zato da ne bi dobio porez. Eto zato.
... u poreznoj se ništa ne ovjerava nego plaća.
I bez obzira ako kupac i plati taj porez na promet vozila, ako ga u policiji ne prenese na svoje ime, opet će stari gazda  dobiti porez na cmv...  :mrgreen:
vidi

vickodu said:
U banci se placa na poreznoj se dobije uplatnica a kad doneses da je placeno dobijes i pecat  :jesus: ili sto bi neki rekli ovjere ti ugovor

:mrgreen:
 
mate said:
Hrvač, evo i jedno s moje strane. :mrgreen:
Ima jedna fora za koju nisam siguran da li se nedavno mjenjala ili sam ja polupao lončiće. Dakle, ako se ne varam porez se plaćao na registrirana vozila dok se sada plaća na imovinu. Pisao sam žalbu poreznoj upravi i nisam dobio nikakav odgovor ali po tekstu njihove obavijesti i uplatnice, ispada da je nebitno da li je vozilo registrirano jer se porez plaća na imovinu. Odjavljeno ili ne, ono je uvijek imovina.
Da tu informaciju sam i ja dobio, a i to da če retroaktivno obračunavati porez više godina unazad uz kamate  :mrgreen:
 
skuter sam pred nekoliko godina spremio u podrum i jos uvijek ima tablicu na sebi. nikad nikakva opomena nije stigla :misli:


sta sad...da ga odjavim pa cu morat platit kaznu ili me nece nitko nista pitat kao ni sonju ili...  :misli:
 
GSX 1402 said:
Da tu informaciju sam i ja dobio, a i to da če retroaktivno obračunavati porez više godina unazad uz kamate  :mrgreen:
3 godine je zastara za utvrđivanje porezne obveze. Bila i ostala.
Dakle... :mrgreen:

mate said:
Hrvač, evo i jedno s moje strane. :mrgreen:
Ima jedna fora za koju nisam siguran da li se nedavno mjenjala ili sam ja polupao lončiće. Dakle, ako se ne varam porez se plaćao na registrirana vozila dok se sada plaća na imovinu. Pisao sam žalbu poreznoj upravi i nisam dobio nikakav odgovor ali po tekstu njihove obavijesti i uplatnice, ispada da je nebitno da li je vozilo registrirano jer se porez plaća na imovinu. Odjavljeno ili ne, ono je uvijek imovina.
Unazad zadnjih 5 godina napravljena je jedna izmjena zakona i ona stupa na snagu 01. srpnja. A ja u toj izmjeni ne vidim ništa katastrofalno:

ZAKON
O IZMJENAMA I DOPUNI ZAKONA O FINANCIRANJU JEDINICA LOKALNE I PODRUČNE (REGIONALNE) SAMOUPRAVE

Članak 1.

U Zakonu o financiranju jedinica lokalne i područne (regionalne) samouprave (»Narodne novine«, br. 117/93., 69/97., 33/00., 73/00., 127/00., 59/01., 107/01., 117/01., 150/02., 147/03., 132/06. i 26/07. – Odluka Ustavnog suda Republike Hrvatske) u članku 45. stavku 4. točki 1. podtočki a) riječ: »52%« zamjenjuje se riječju: »55%«, u podtočki b) riječ: »15%« zamjenjuje se riječju: »15,5%«, a u podtočki d) riječ: »21%« zamjenjuje se riječju: »17,5%«.
U stavku 5. podstavku 1. riječ: »67%« zamjenjuje se riječju: »70,5%«, a u podstavku 2. riječ: »21%« zamjenjuje se riječju: »17,5%.
U stavku 6. točki 2. podstavku 1. riječ: »52%« zamjenjuje se riječju: »55%«, u podstavku 2. riječ: »15%« zamjenjuje se riječju: »15,5%«, a u podstavku 3. riječ: »21%« zamjenjuje se riječju: »17,5%«.
U stavku 7. podstavku 1. riječ: »52%« zamjenjuje se riječju: »55%«, u podstavku 2. riječ: »15%« zamjenjuje se riječju: »15,5%«, a u podstavku 3. riječ: »21%« zamjenjuje se riječju: »17,5%«.

Članak 2.

U članku 45.a stavku 7. iza riječi: »za određenu godinu« briše se točka i dodaju se riječi: »s pozicije pomoći izravnanja za decentralizirane funkcije iz članka 45. ovoga Zakona i drugih prihoda državnog proračuna.«

Članak 3.

Ovaj zakon objavit će se u »Narodnim novinama«, a stupa na snagu 1. srpnja 2008.

Klasa: 015-01/08-01/04
Zagreb, 19. lipnja 2008.


PrekraŠni članak 17 je ostao isti:
Članak 17.

(1) Porez na cestovna motorna vozila plaćaju pravne i fizičke osobe koje su vlasnici registriranih osobnih automobila i motocikla.
 
A šta ti misliš?

a) za razdoblje korizme
b) za razdoblje adventa
c) za razdoblje između ljetnog solsticija i jesenskog ekvinocija
d) za cijelu godinu
e) ino