Održavanje skutera

bozoou

New member
Pošto sam kupio polovnog vxr-a... bivsi vlasnik je rekao da je dosta nedavno promijenio remen i rolnice, čovjek se činio od riječi, ali svejedno kako ja mogu znati u kojem su stanju ti dijelovi?

Kako znam kad je vrijeme ići mijenjat te dijelove? To pokazuje neke simptome starosti ili samo rikne i ostavlja Šanse da ja zaglavim negdje?  :misli:

Druga stvar koja me zanima... kod promjene ulja u prijenosu!

Da li ima koja caka...ili samo izlijem i ulijem i bok.....te da li je tu izmjenu oke raditi svakih 6000 km....ili ju radite isto malo učestalije kao što sam vidio da su mnogi za izmjenu ulja u masini prepolovili taj interval??
Unaprijed hvala na svakom odgovoru!
 
Cuj, ovisi koliko toga mozes "osjetiti" kao vozac i korisnik.
Istroseni remen ce slabije vuci, skuter ce izgubiti na krajnjoj. Vjerovatno ce raditi i na vecim okretajima.
Pretjerano istrosene rolice ako se ne varam imaju zvuk zveckanja... također pad performansi...

Kako biti 100% siguran?
Nikako osim skidanjem poklopca variomata i fizickim pregledom zeljenih dijelova.

Moja preporuka - promjeniti ili barem provjeriti potrosni materijal na vozilu iz druge ruke, odmah nakon kupovine, za puno bezbriznih km. (y)
 
Kako biti 100% siguran?
Nikako osim skidanjem poklopca variomata i fizickim pregledom zeljenih dijelova.
Točno jedino kad sineš i pogledaš djelove znaš kaj imaš