Osijek- Lesce - Osijek ( maxi tura za maxiscooter )

os nexus

New member
Evo da najavim.....obećali smo u svibnju još vožnji ove godine pa se tako i prošli vikend dogodilo vozanje cca 950 km. Reportaža i slike danas-sutra
 
Kako smo najavili @osnexus i moja malenkost u svibnju nakon naše ture za Split ponovo smo se uputili u vožnju s  maxi predznakom . Ovaj put smo išli solo bez naših boljih polovica . Za razliku od prvog putovanja ovo smo rješili dogovorom u pet minuta. Dogovor je pao da se ide u Sloveniju točnije do Bleda odnosno Lesca. Krenuli smo ujutro 31. 07 2010. u 04:00 što zbog toga da nam ostane više vremena za vožnju po Sloveniji, što zbog toga da ne vidimo kišne oblake iznad nas pošto je u 04:00 još uvijek gadno mrak. U kombinaciji sa mokrom cestom to je bio  jack pot. Uglavnom prvo ozbiljnije zaustavljanje je bilo u Varaždinu radi sipanja goriva i pravac granica. Išli smo na D.Križovljansku odnosno Zavrč. Na granici je bila gužva, ali sa kontra strane tako da smo to riješili u dvije minute. Na prvoj pumpi nismo imali sreće jer nije bilo vinjeta za motocikle/skutere no sve se riješilo nakon 7 km i druge pumpe gdje smo i doručkovali…..kave nije bilo automat u kvaru(radi se o OMV benzi).



Po dolasku našeg prijatelja skuteriste iz Maribora @pelikana uputili smo se prema Celju gdje smo po dolasku kontaktirali @tmaxa i zajedno završili na kavici i sokiću.





Pozdravljamo se sa @tmaxom i dogovaramo za susret istog dana nešto kasnije zbog privatnih obaveza. Put nas je od Celja vodio prema Kamniku kroz vijugavu cestu za poželjeti, malo hladnije vrijeme nije moglo omesti užitak vožnje. U Kamniku nas je čekao kolega sa svojom boljom polovicom.










Nastavak slijedi...............
 
Nakon kave se dogovaramo o planu puta za dalje. Malo smo se pogledali jer se plan puta nama , iako za nas ništa nije dovoljno daleko, činio malo predug. Naime u planu je bilo da se ide u Villach (AUT) u Louis pa nazad kroz Austriju 69-kom za Maribor. Odustali smo jer je za nama taj dan već bilo 500 km , a trebalo se vratiti u Maribor. Stoga je dogovoreno slijedeće Kamnik – Lesce – Jezersko – Pavlić sedlo – Celje – Maribor. Dogovoreno – napravljeno krećemo za Lesce. Dolazimo u Lesce oko 14 sati i stajemo na piće te nakon okrijepe krećemo put Kranja pa prema Jezerskom. Putem srećemo veliki broj ljubitelja vožnje na dva kotača od motora preko skutera svi se negdje muvaju. Dolazimo u Jezersko okruženo planinama što je nama Slavoncima samo stvaralo ugođaj zavičaja.



















Ova klopa je bila 10 eura  :palacdolje:













Nastavak slijedi............
 
Nakon ručka i dužeg odmora krećemo put Pavličevog sedla. Na izlasku na glavnu cestu propuštamo grupu austrijskih motorista cca 30-tak i uključujemo se u kolonu. Moram priznati da se takvi usponi i serpentine moraju doživjeti više nego jednom. Stižemo na granični prijelaz gdje je sve pusto, osim te grupe koja je također stala.





Spust pa ponovo uspon koji je predvodio @tmax koji nam se po dogovoru priključio u Jezerskom. Tu su se već pojavili problemi jer su usponi do 12% tako da smo u trenutku imali goriva za 40 km a u slijedećem za 200 što je uzrokovano konfiguracijom terena. Mali trening za vijuge putnog računala na Nexijima.








Nastavak slijedi.........
 
Pri nailasku na prvu pumpu smo riješili taj problemčić i sada je to drugo sipanje goriva u istom danu. Stajemo u Ljubnom i tu se nakon kave opraštamo sa ekipom iz Ljubljane.









Krećemo prema Celju što okolnim cestama što autoputem. U Celju se odvaja i @tmax pa se @pelikan, @osnexus i ja upućujemo prema Mariboru gdje uz popriličnu jurnjavu i stižemo oko 20:15 poprilično umorni nakon 700 km za jedan dan. Uz večeru i pivu kod @pelikana upuštamo se u  ugodan razgovor te oko ponoći idemo spavati. Sutra je još pregršt događanja koje treba rješiti.


01.08.2010.

Ujutro buđenje u 07:00 kava i dogovor za dalje. Dogovorili smo da je nama za vikend dosta vožnje i da se na žalost ne možemo priključiti izletu po Štajerskoj jer bi to značilo barem još 5-6 sati na vožnji a do Osijeka ima 300 km i vrijeme je da se krene.



Pozdravljamo se sa boljom polovicom @pelikana s njim i sa simpa koker španijelima kojih je cijelih 5 komada, @pelikan nas prati do autoputa za Ptuj i mi gazimo doma. Na granici nema nikoga , mislim nikakve gužve i prolazimo skoro bez zaustavljanja. U Varaždin stižemo oko 09:30 što je poprilično dobro jer smo krenuli u 08:30. Duga kavica i telefonski razgovori i polazak u 10:00. Vozimo poprilično brzo u granicama koje nam cesta omogućuje i prvi put stajemo u Cabuni.



Mali odmor za guze malo priče i dogovora hoćemo ili nećemo sipati gorivo do Osijeka. Krećemo uz dogovor o malo lakšem tempu do 100 km/h no sve pada u vodu jer se pred D.Miholjcem meni pali rezerva. Sipam 13,70 l što znači da je bilo još 1,30 a to do Osijeka nije dosta nikako . Uglavnom u 12:45 smo na OMV u Retfali i pred nama je mrzla  :bananapivo:. Naravno i dogovor za dalje nešto što ima barem 1000 km naravno osim susreta u Prekmurju 04/05 09.


Tekst i slike pisali i spajali osnexus i xyzdomba
Hvala na pažnji do iduće rute  (y)


P.S. Poseban pozdrav našim domaćinima u Sloveniji, još jednom hvala vam na svemu od @osnexusa i moje malenkosti. Hvala vam na dobrodošlici i gostoprimstvu  :peace:

 
xyzdomba said:
Moram još i ovo dodati neka mi nitko ne zamjeri ali ovakve prijatelje je imati NEPROCJENJIVO  (y) (y) (y) (y) (y) (y) (y) (y) (y)


Momci bilo je jako "ugodno" družiti se sa Vama, zato samo još dođite  (y).  Ako treba smeštaj dvojicu mogu i ja "sakriti".
A ovo oko klope, to je europa  :anger:, zato nemojte tamo.
Do idučeg susreta pozdrav  :wink:
 
da, da, da neka nam oproste svi zato što opet dođemo.... :jesus: :jesus: :LOL:
 
odlican djir!

a sto je na onoj slici auspuh na podu? :misli:
 
svaka vam čast, nisam ni znao da nexus ima putno računalo, mada ono ubija onu neizvjesnost kad se upali lampica, a moram primjetiti da kovčega nema, ni bisega, pa koliki je to gepek na nexusu ili se spartanski ide?  :mrgreen:
 
Zavisi od puta, crveni nexus ima i bisage i tank torbu i kofer. Crni ide samo sa prostorom ispod sjedala i eventualno ruksak...
 
os nexus said:
Zavisi od puta, crveni nexus ima i bisage i tank torbu i kofer. Crni ide samo sa prostorom ispod sjedala i eventualno ruksak...

Samo da se nadovežem, u moj crni ide samo ono što stane pod sic i u pravilu mi je to dovoljno za 2-3 dana. Neki bi rekli da treba više prostora da budeš komotniji i ja se s njima slažem.
Ipak kada se negdje šetaš moraš opremu(kaciga,jakna) nositi sa sobom  :mrgreen: ali jbg na moj neće kofer ............ još.
 
e to je izgleda prednost nexusa, jer u beverly ne stanu ni žvake pod sic