PC tema

    ...sad sam se vratil sa servisa i dečko me tam podučil, a ja budem vas  :wink:

    Kabel dužine 1,8m NE MOŽE ispravno upogoniti HD jer ovaj ima preko njega napajanje i priličan je potrošač struje. Što je točno, jer originalni kabel uz taj vanjski hard disk zaista ima samo 25 cm duljine.

    Ovaj koji sam kupio može poslužiti za sve vrste spajanja gdje nema na drugom kraju većeg potrošača.
 
OldBoy said:
    ...sad sam se vratil sa servisa i dečko me tam podučil, a ja budem vas  :wink:

    Kabel dužine 1,8m NE MOŽE ispravno upogoniti HD jer ovaj ima preko njega napajanje i priličan je potrošač struje. Što je točno, jer originalni kabel uz taj vanjski hard disk zaista ima samo 25 cm duljine.

    Ovaj koji sam kupio može poslužiti za sve vrste spajanja gdje nema na drugom kraju većeg potrošača.

Imam spojen 128 gb SSD externi disk na produžni usb kabel od 2 m. Sve funkionira bez problema. Mogu ti uslikat..
 
dovla said:
Imam spojen 128 gb SSD externi disk na produžni usb kabel od 2 m. Sve funkionira bez problema. Mogu ti uslikat..

  ...ja ti vjerujem ibez slike. a ovaj kabel koji sam kupio šljaka dobro sa sva tri fotića koja imam, i sa oba čitača kartica. dakle služi mi za ono za što sam ga kupio. A HD bude i dalje radio na svom originalnom kratkom kablu.
 
Probaj ako imaš produžni usb kabel pa onda taj kratki uštekat u produžni.. Logički, ne bi trebalo imati veze dal je uštekan 2m usb direktno ili mali od hdda u 2 m produžni. Sve u svemu možda je i u kvalitet kabla..
 
:wink:

8fSio.jpg

usb-power-injector-for-external-hard-drives2_orig.jpg
 
dovla said:
Imam spojen 128 gb SSD externi disk na produžni usb kabel od 2 m. Sve funkionira bez problema. Mogu ti uslikat..
mislim da ssd znatno manje struje troši ...

 
dovla said:
Imam spojen 128 gb SSD externi disk na produžni usb kabel od 2 m. Sve funkionira bez problema. Mogu ti uslikat..
SSD dela na drugom principu
 
CroKick said:
SSD dela na drugom principu

SSD trosi "ko upaljac" jer nema pokretnih dijelova. Iako i medju njima ima razlike po pitanju potrosnje (cak i znacajne), daleko su manji potrosaci od klasicnih HD-ova
 
dovla said:
Sve ja to znam ali ona slika poviše je jedino točno rješenje. Tj. u kablu je problem.

Ili u usb portu.  :mrgreen:
 
Minimalna amperaža USB-a može biti i 150mA, najviša do 700mA (ako se ne varam), tak da zavisi i od porta, kabla, uređaja koji se priključuje... potrudili se hardweraši da više ništ ne bude jednostavno  (y)

Imam 2m USB produžni kabel, mislim da je koštal 15kn, da ga zaštekam u el. stolicu bi mi na drugome kraju jedva ajfon napunil  :wink: 
 
    ...imam Toshibu HDDR500E04X i taj čini mi se dosta struje pije. Tako da normalno da ne može sa 1,8 m jeftinik kabelom šljakati, neg samo sa kratkim 25 cm koji sam dobio uz njega
 
Srećom tu je novi USB ... :mrgreen:
USB type C iliti ga 3.1 ako se ne varam ... Koji napaja sa 100W  :shock:
 
Ovo mi je prikladnija tema od oglasnika  :mrgreen:

Trebal bi 4GB SD kartice, znači ne 8GB, ne 2GB, ne SDHC, ne microSD, samo i jedino 4GB SD  (y)
Ako netko ima, plaćam ko da je nova, samo da je ispravna  :wink:
 
Skripter said:
Ovo mi je prikladnija tema od oglasnika  :mrgreen:

Trebal bi 4GB SD kartice, znači ne 8GB, ne 2GB, ne SDHC, ne microSD, samo i jedino 4GB SD  (y)
Ako netko ima, plaćam ko da je nova, samo da je ispravna  :wink:
negdje doma imam nesto takvo.... moram sam prekopat po ladicama pa javim kaj sam nasel. mislim da je bila od sony fotica :misli:
 
MA-Zvone said:
Na poslu sam imao identične probleme sa Samsung SyncMaster-ima. Zamjena napajanja mi je rješila problem.

je bilo je do napajanja.
3 kondezatora su otišla na napajanju.
mali od 320uf košta 3kn i 2 po 820uf koštaju po 5kn, 13kn ukupno i 15min posla.