PC tema

windows 7
laptop ima 2 particije, c i d
prije par dana, dok se komp restartao, isao je instalirat neke updateove, ali se zblesirao (pustio sam ga da radi dok nisam došao s posla i niš) pa sam ga ugasio i ponovo upalio. Od tada javlja non stop da je disk c pun, no s disk clean-upom nema šanse da izbrišem išta

šta mi je činiti?
 
jolly the roger said:
windows 7
laptop ima 2 particije, c i d
prije par dana, dok se komp restartao, isao je instalirat neke updateove, ali se zblesirao (pustio sam ga da radi dok nisam došao s posla i niš) pa sam ga ugasio i ponovo upalio. Od tada javlja non stop da je disk c pun, no s disk clean-upom nema šanse da izbrišem išta

šta mi je činiti?

Ak nemaš ništ važno na C, reinstalirat windows 7
 
    2 jolly: ja sam ti htel reč kak ti se bude deda već javil s predlogom, al mislil sam kaj bum izletaval  :mrgreen:
 
jolly the roger said:
odgovore "ubij kravu ako ti se jede šnicl" ne postati

Jebi se onda sam, probaj napravit recovery

http://windows.microsoft.com/en-us/windows/what-are-system-recovery-options#what-are-system-recovery-options=windows-7
 
OldBoy said:
    2 jolly: ja sam ti htel reč kak ti se bude deda već javil s predlogom, al mislil sam kaj bum izletaval  :mrgreen:

Gospon ing., da te samo podsjetim  :jesus:

http://www.motori.hr/forum/index.php/topic,233810.msg4368775.html#msg4368775

http://www.motori.hr/forum/index.php/topic,233810.msg4376199.html#msg4376199
 
jolly the roger said:
windows 7
laptop ima 2 particije, c i d
prije par dana, dok se komp restartao, isao je instalirat neke updateove, ali se zblesirao (pustio sam ga da radi dok nisam došao s posla i niš) pa sam ga ugasio i ponovo upalio. Od tada javlja non stop da je disk c pun, no s disk clean-upom nema šanse da izbrišem išta

šta mi je činiti?

d particiju preseli na vanjski disk
admtools/compmanagement/diskmanagement...obriši d:
proširi c:
formiraj novi d:
vrati sadržaj na d:
 
Možda ti je Recycle bin pun, ili Temp (C:\Users\<username>\AppData\Local\Temp) ili WinUpdate Logovi.
Na C particiju desni klik -> Properties->Disk Cleanup -> view system files  (y)
 
jolly the roger said:
a zakaj mi se c: puni? kao da ima nekakve temporary fileove koje disk clean-up ne može naći

tko je stavljal winse koje sad imas? :misli:

rjesaval sam problem na jednom laptopu, pun disk, pun puncat, a gore 3-4 filma, giga pjesmi i tak

bilo je instalirano smece od softwarea (predinstalirano u ducanu) koje je delalo backup svakih par dana

i za godinu i pol napunilo hdd :LOL:

znaci prvo ustanovi lokaciju toga kaj ti popunjava vecinu diska i to je to, nikakav cleaner

probaj s ovim

https://windirstat.info/

 
Kad su tek izasli win7, stavio ih na c particiju, ali ostalo je malo mjesta na particiji (par GB). Iz nekog razloga, svakim restartanjem sistema, tajslobodni prostor se smanjivao. Onda sam prosirio particiju tako da je slobodnog prostora bilo preko 20GB i "kradja"prostora se zaustavila.

Jos uvijek si ne mogu objasnit sto se zapravo desavalo (nije rijec o automatskim updateovima - sve je to pogaseno nakon istalacije, a isto se desavalo i kad nije bilo veze na net)  :misli:
 
aljooo, help  :shocked:

microsdcard, 128GB, odjednom je umrla, tj kad ju sutnem prek adaptera u PC, ne prepoznaje ju. adapter je ok jer je isto s drugim.

kak da se "spojim" na nju da vidim jel su bad sektori ili nekaj sl.

chkdsk sam probal i ne ide, sd formater ju ne vidi, ....
 
PC star 5-6 godina, Pentium 4, do nedavno koristio XP pa se dogodio blue screen, popravio i stavio 7-icu, kako da mi radi brže bez dodatnog RAM-a ili sl.?
 
Zapru said:
aljooo, help  :shocked:

microsdcard, 128GB, odjednom je umrla, tj kad ju sutnem prek adaptera u PC, ne prepoznaje ju. adapter je ok jer je isto s drugim.

kak da se "spojim" na nju da vidim jel su bad sektori ili nekaj sl.

chkdsk sam probal i ne ide, sd formater ju ne vidi, ....

Utakni ju u neki mobitel koji ima microSD utor :neznam:
 
Skripter said:
Utakni ju u neki mobitel koji ima microSD utor :neznam:
grgljal sam po netu i vele da, pazi sad, BB to rjesi  :shock: :misli:

u mobu je i bila, i ne vidi ju. ma zanima me jel riknula u smislu totalno gecrkt ili ima bad sektore, ...