PC tema

dovla said:
Ajmo jedno pitanje za poznavatelje mreza..
Ovako.. Kuca s 2 zasebna stana. U jednom stanu u dnevnoj tcomov ruter na koji je spojen maxtv, tv, mini linija. Znaci to troje radi sve 5, spojeno mreznim kablom. Htio sam u drugom stanu internet ali wifi signal nije bacao do tamo. Spojio sam blizu drugog stana jedan wifi extender i sad se noze u drugom stanu uhvatiti wifi i radi ok.
E sad, trebam u ovom prvom stanu u jednoj sobi staviti dodatni maxtv uređaj ali nemam internet prikljucak pa bi to rijesio powerline adapterom. Kako se on spaja, treba 2 kom, jedan za spojit s routerom i jedan za sobu gdje bi ustekao maxtv? Jasno mi je da mora biti isti strujni krug, isto brojilo. Da li bi recimo mogao umjesto onog extendera staviti i u drugi stan powerline i da to sve funkcionira? Uglavnom kako najjednostavnije to sve izvesti :misli:
(y) samo da je unutar istog brojila
 
Jel ti taj drugi maxtv prijemnik spajaš na crnjaka?
 
dovla said:
Ne jer onda ne bi mogao posebno mijenjati programe na oba tva
Na ruteru ima dva izlaza za IPTV, jel mogu istovremeno radit?
 
dovla said:
Ali svejedno taj drugi ide u powerline :misli:
Pa to ja pitam?

Da čujem  :D
 
Znam, ne pitam tebe  :wink:
 
Zapru said:
onda ak imas postavke za tv, ne vidim problem dignut na nekom PVR-u
Što se dešava sa brzinom ako pogonim dva stb-a istovremeno a imam samo 4 mgbita ?
 
DADO PU said:
Što se dešava sa brzinom ako pogonim dva stb-a istovremeno a imam samo 4 mgbita ?

Eksplodirala ti bude vešmašina  :mrgreen:
 
DADO PU said:
Što se dešava sa brzinom ako pogonim dva stb-a istovremeno a imam samo 4 mgbita ?

Plaćaš 4mbs za net, ali ti kroz liniju već sad prolazi najmanje 7,5 (4 za net i cca 3,5 za MaxTV), tak da ako je linija solidne kvalitete i mlađa od 20godina, na dobroj parici i digitalnoj centrali, mora ići oko 11mbs kroz nju (y)

Jednom davno sam nekaj isprobaval, 10mbs downloada i MaxTV bez greške. Standardna linija, btw :wink:
Ali mi grom poljubit router, pa sad plaćam 10mbs i Maxtv jer mi se onda dopalo :oops:
 
Skripter said:
Plaćaš 4mbs za net, ali ti kroz liniju već sad prolazi najmanje 7,5 (4 za net i cca 3,5 za MaxTV), tak da ako je linija solidne kvalitete i mlađa od 20godina, na dobroj parici i digitalnoj centrali, mora ići oko 11mbs kroz nju (y)

Jednom davno sam nekaj isprobaval, 10mbs downloada i MaxTV bez greške. Standardna linija, btw :wink:
Ali mi grom poljubit router, pa sad plaćam 10mbs i Maxtv jer mi se onda dopalo :oops:

Kod mene je 4.5 max brzina cjele linije pa smanjili net na 3.5 i ostalo za telefon, a max tv moze samo u snovima ili preko satelita :mrgreen:
 
Skripter said:
Plaćaš 4mbs za net, ali ti kroz liniju već sad prolazi najmanje 7,5 (4 za net i cca 3,5 za MaxTV), tak da ako je linija solidne kvalitete i mlađa od 20godina, na dobroj parici i digitalnoj centrali, mora ići oko 11mbs kroz nju (y)

Jednom davno sam nekaj isprobaval, 10mbs downloada i MaxTV bez greške. Standardna linija, btw :wink:
Ali mi grom poljubit router, pa sad plaćam 10mbs i Maxtv jer mi se onda dopalo :oops:
ovisi i koliko je duga parica tj router od centrale
 
diesel power said:
Kod mene je 4.5 max brzina cjele linije pa smanjili net na 3.5 i ostalo za telefon, a max tv moze samo u snovima ili preko satelita :mrgreen:
Kod mene je max 4.9 net, telefon i MAXTV koji koristim, ne u snovima. Zanima me drugi port IPTV-a.