piaggio medley 150 review by liberty

Gdje ste dečki, nigdje nikoga, vozi li se tko? 😁 ja sam na nekih 1800 km. Sto je toplije sve se vise vozim. Na onom servisu na 1000 km nisam imao servisnu, rekli su da mi mogu naknadno upisati, da nije problem. Sad kad sam se dokopao svojih stvari vidim da imam dvije knjižice, jedna je onaj Upute za upotrebu, a druga je ona debela koja je na par jezika. Pa sta je sad tu servisna knjizica, u sta bi oni meni trebali upisati te podatke? Postoji li neka treca knjizica koju ja nemam ili? 🤔
Meni je serviser (HP motori Pula) rekao da se servisi od sada upisuju online u njihovu Piaggio bazu.
P.S koliko si platio servis?
Moj je došao blizu 900kn i zbog te cifretine sad na 5000km ću si sam promijenit ulje i filter.
Šta je najgore odmah je počeo spominjat da će na slijedećem servisu (5000km) mjenjat još štatijaznam i da će doć skuplje nego prvi servis.
Kad si malo sve zbrojiš servis za sveukupno pređenih 15.000km ispadne skuplje nego da voziš novog mercedesa u ovlašteni servis. 👎
 
Meni je serviser (HP motori Pula) rekao da se servisi od sada upisuju online u njihovu Piaggio bazu.
P.S koliko si platio servis?
Moj je došao blizu 900kn i zbog te cifretine sad na 5000km ću si sam promijenit ulje i filter.
Šta je najgore odmah je počeo spominjat da će na slijedećem servisu (5000km) mjenjat još štatijaznam i da će doć skuplje nego prvi servis.
Kad si malo sve zbrojiš servis za sveukupno pređenih 15.000km ispadne skuplje nego da voziš novog mercedesa u ovlašteni servis. 👎
U HP motori sam i kupio motor. I prije nego sam ga uzeo procitao sam na par mjesta da deru na servisu. Cak sam i vlasniku rekao da sam to procitao za njih na netu, samo se nasmijao. Ja sam prvi servis na 1000 km platio 420 kn, ali zbog granica sam ga bio prisiljen raditi u Sarajevu, bosanci su tu ipak puno posteniji. Ne znam sta da ti kazem, to je bas puno sto si platio za prvi servis posto se tu samo mjenjaju ulje i filteri. Ne znam jel imas kakav drugi blizu, da vidis na drugom mjestu. Cisto zbog garancije..
 
Mali ispravak mog netočnog navoda! Sada sam išao provjeravat račun i vidio da je cijena servisa u stvari bila 540kn, ovo do 900kn je došlo zato ker sam kupio još nešto. 😅
Kaže da je promjenio i ulje u variomatu.. al svejedno je malo previše i tih 540kn. Najgore je to šta mi je najavio da će slijedeći bit skuplji.
Nego, šta nije po servisnom rasporedu slijedeća izmjena ulja tek na 10.000km?
Ja ću si sam zamijeniti ulje na 5000 i po meni garancija (valjda dvije godine) bi trebala i dalje bit tu. Možda na 10.000km odem u ovlašteni negdje. Čitao sam tu da su u Rovinju skroz ok cijene.
Većini ljudi koji su kupili ovaj skuter je upravo ekonomičnost. Sa takvim nabijanjem cijena servisa odbijaju masu potencijalnih kupaca koji žele uštedjeti, ili ih pak tjeraju da se odreknu garancije.
 
Alo ljudi pa gdje ste nestali? Jel se vozite šta? 👀🙈
Fino je i toplo, kakvo je stanje sa vašim kilometrima? Eto meni će mom Medliću kroz par dana biti prvi rođendan i prešao sam samo 5000km. Doduše od lani pa do 5. Mjeseca samo 2000km, ali sam sad u dva mjeseca spucao 3000km i vozit ću ga sve češće kako je krenulo. 💪😎
Jučer sam sam zamijenio ulje i filter, stavio sam onaj shell i aditiv motorkote šta sam vam i pisao. :)
Nego sve si nešto gledam za te rolice da si preko ebaya naručim i imam ih spremne doma pa sad imam jedno pitanje.
Zanima me koja je razlika između težina rolica? Vidim da ima nekih težih i do 14 grama. Kako se motor, tj. variomat ponaša sa težim rolicama naspram lakših? Mene ne zanimaju neka nagla čupanja. Radije bi da mi motor radi u “nižim” okretajima a ne da ih diže u nebesa sve da samo malo jače ubrza.
 
Evo meni ce biti za 2 mjeseca godina dana i na nekih 3000 km ,ali bit ce toga sve više jer sam tek nedavno dobio vozačku . Šta se tiče tih rolica to je jako zeznuto sa tim gramažama i nakupovat ćeš ih se dok pogodiš točnu gramažu znam iz iskustva ,što lakše rolice trebao bi bolje ić ,ne valja ni da su prelagane treba biti idealna gramaža . Ja cu stavit druge godine kada mi istekne garancija variomat druvi i lakše role jer mi fali ono malo . Inače skuter je sasvim ok i zadovoljan sam sa njim
 
Alo ljudi pa gdje ste nestali? Jel se vozite šta? 👀🙈
Fino je i toplo, kakvo je stanje sa vašim kilometrima? Eto meni će mom Medliću kroz par dana biti prvi rođendan i prešao sam samo 5000km. Doduše od lani pa do 5. Mjeseca samo 2000km, ali sam sad u dva mjeseca spucao 3000km i vozit ću ga sve češće kako je krenulo. 💪😎
Jučer sam sam zamijenio ulje i filter, stavio sam onaj shell i aditiv motorkote šta sam vam i pisao. :)
Nego sve si nešto gledam za te rolice da si preko ebaya naručim i imam ih spremne doma pa sad imam jedno pitanje.
Zanima me koja je razlika između težina rolica? Vidim da ima nekih težih i do 14 grama. Kako se motor, tj. variomat ponaša sa težim rolicama naspram lakših? Mene ne zanimaju neka nagla čupanja. Radije bi da mi motor radi u “nižim” okretajima a ne da ih diže u nebesa sve da samo malo jače ubrza.

kak je meni jedan majstor rekao, nahrani majmuna i ništa ne diraj !!!
stavi oriđiđi koje idu i to je to i samo gas.
 
  • Like
Reactions: Tom€k
Evo, ja sam jedan od zadovoljnih korisnika skutera Medley 150 kojeg sam kupio prije par mjeseci. Prešao sam 2100 km, budući da nemam povjerenja u servisere i njihova mudrovanja, prvi servis napravio sam sam bez straha da gubim garanciju jer ako koristiš skuter kako treba ne može mu se ništa desiti. Ukoliko bi se i nešto desilo kuća bi išla na to da je vozač kriv za nastalu štetu. Uglavnom ja sam uštedio novac, stavio najkvalitetnije ulje i filter, provjerio sve što eventualno treba provjeriti i to je to. Kako mi se cijena originalnog vizira i prtljažnika činila previsoka kupio, sam Givi vizir i prtljažnik za ukupno 1400,00 kuna (odlična i vrlo kvalitetna kombinacija, jako sam zadovoljan). Također sam stavio led žarulju, čime sam smanjio potrošnju struje, a ujedno i uklonio ono prejako zagrijavanje fara, sada kad stanem po ovim ogromnim vrućinama nema straha da će se far oštetiti od prejake vrućine. Moram još uzeti tegove za ručke upravljača, iako mi upravljač ne trese jer su nosači od vizira već postojeći utezi, međutim trebam vidjeti koliki mi dodatni utezi trebaju kada je 33 litreni prtljažnik pun i kada imam suvozača .
Eto ako je netko već imao priliku da upotrijebi određene utege neka mi preporuči valjane utege i njihovu težinu, Fala
 
Evo, ja sam jedan od zadovoljnih korisnika skutera Medley 150 kojeg sam kupio prije par mjeseci. Prešao sam 2100 km, budući da nemam povjerenja u servisere i njihova mudrovanja, prvi servis napravio sam sam bez straha da gubim garanciju jer ako koristiš skuter kako treba ne može mu se ništa desiti. Ukoliko bi se i nešto desilo kuća bi išla na to da je vozač kriv za nastalu štetu. Uglavnom ja sam uštedio novac, stavio najkvalitetnije ulje i filter, provjerio sve što eventualno treba provjeriti i to je to. Kako mi se cijena originalnog vizira i prtljažnika činila previsoka kupio, sam Givi vizir i prtljažnik za ukupno 1400,00 kuna (odlična i vrlo kvalitetna kombinacija, jako sam zadovoljan). Također sam stavio led žarulju, čime sam smanjio potrošnju struje, a ujedno i uklonio ono prejako zagrijavanje fara, sada kad stanem po ovim ogromnim vrućinama nema straha da će se far oštetiti od prejake vrućine. Moram još uzeti tegove za ručke upravljača, iako mi upravljač ne trese jer su nosači od vizira već postojeći utezi, međutim trebam vidjeti koliki mi dodatni utezi trebaju kada je 33 litreni prtljažnik pun i kada imam suvozača .
Eto ako je netko već imao priliku da upotrijebi određene utege neka mi preporuči valjane utege i njihovu težinu, Fala

...da bi riječ rek'o 👍
 
Gdje je dino73n ili je pederomobil crko. On je imo najviše km
 
Gdje je dino73n ili je pederomobil crko. On je imo najviše km
I ja čekam Dinu da se javi, zanima me ono šta sam ga pitao za rolice... ali šta pak tebe zanima kako se “pedermobil” nosi sa kilometrima? 🤔
Nije valjda da ti je “pedermobil” zanimljiv? 🧐😆
 
Jaka bol u očima. Veselim se svakom komadu manje
Pa zašto si tu na ovom forumu, tj. topicu? 👀
Npr. ja organski ne podnosim cajke. Doslovno mi izazivaju mučninu, ali mi ne pada na pamet otić na cajkaške forume.
 
Evo mene. Nesto mi crklo na tapatalku pa nije prikazivalo forum nikako. Mislim ne prikazuje ga ni sad al sam malo kroz browser došao. ;)
Medley ide ko zmaj. Sad sam na 14k km. Remen i rolice su spremne al jos nemam klizace variomata. Na 15k cu raditi servis. Filter zraka, svjecica, ulje i filter, remen i rolice, i klizaci ako ih nabavim.

Uglavnom sve je spremno od djelova samo jos klizače nisam nabavio.

A rolice orginal su 12gr i posto skuter nema obrtomjer ne znam na koliko vrti kroz ubrzanje uglavnom sa gram laksim ce vrtiti nekih 200rpm vise a sa gram tezim nekih 200rpm manje. Ako se vozi samo po ravnom moze se ici na malo teze uz blagi gubitak ubrzanja i ustedu na gorivu ali ako se vozi većinom po brdovitom onda bolje gram lakše. A ako je kombinacija onda nista ne dirati.
 
Odlično Dino! Znači uskoro možemo očekivati detalje servisa! :)
Bilo bi super ako bi mogao poslikati i ili opisati stupanj istrošenosti tih djelova koje budeš zamijenio. Mislim da bi sve to moglo preći još više km, al da si ja mogu to kao ti sam zamijenit isto ne bi čekao!
Pred par dana jedan kolega iz posla mi je rekao da apsolutno ništa nije mijenjao na svojem 50ccm skuteru koji ima 27k km! :D
A ovo šta si rekao za rolice to sam si i mislio. Budući da nikad “ne divljam” i ne ganjam neka ubrzanja još si budem razmislio koje rolice ću staviti. Ja stvarno vozim 95% po otvorenoj cesti. To nekih 50km u komadu, a teren je pretežno ravan, tek uz nekoliko kraćih oštrijih uspona.
U svakom slučaju veselim se i isčekujem tvoje komentare!
P.S ako te slučajno kad put nanese prema Istri javi se obavezno da ti platim cugu!
Lp! :)
 
Jel su masine slične medley I liberty? ja uzeo liberty 150 pred 10 dana i vec presao oko milju km 😂