Pirelli Supercorsa SC

Soundslave

Member
Unaprijed se ispričavam ako je tema bila ali nisam pronašao ono što me zanima.
Naime imam mogučnost nabaviti dosta povoljno gore navedeni komplet guma, jedina dvojba je koju smjesu izabrati za cestovnu primjenu ako se uzme u obzir da volim malo življu vožnju.
Ne kužim se u smjese i njihovu primjenu ali sam našao na stranim forumima da je za hladniji asfalt podobnija "hard" smjesa jer se brže zagrije, e sad ako netko ima volje pojasniti mi ukratko bio bih mu zahvalan.
 
Soundslave said:
Unaprijed se ispričavam ako je tema bila ali nisam pronašao ono što me zanima.
Naime imam mogučnost nabaviti dosta povoljno gore navedeni komplet guma, jedina dvojba je koju smjesu izabrati za cestovnu primjenu ako se uzme u obzir da volim malo življu vožnju.
Ne kužim se u smjese i njihovu primjenu ali sam našao na stranim forumima da je za hladniji asfalt podobnija "hard" smjesa jer se brže zagrije, e sad ako netko ima volje pojasniti mi ukratko bio bih mu zahvalan.

http://www.motori.hr/forum/index.php/topic,166349.0.html (y)

Ili pošalji PP članu Bimba.

Mada bih ja osobno za cestovnu vožnju ipak išao na SP (V2) / BSB "smjesu" (uglavnom cestovne izvedbe). Vozio sam i na SC0 (supersoft), i guma je jednostavno imala problema sa grijanjem, uvijek osim na Plominki. Tako da osim ako vožnja nije uvijek extremna, neznam... :neznam: Doduše nisam vozio na SC1, 2 i 3, možda je situacija drukčija...
 
Trenutno imam SP i zadovoljan ali eto SC dobivam dosta jeftino pa zato pitam.
Moja vožnja nije extremna tako da  bi meni trebala neka guma koja se relativno brzo zagrije.
 
Hvala.
Mislim da cu ja opet na SP v2.
Ali eto ipak bih da mi netko malo pojasni u kojim uvijetima se koja smjesa koristi?
 
Soundslave said:
Hvala.
Mislim da cu ja opet na SP v2.
Ali eto ipak bih da mi netko malo pojasni u kojim uvijetima se koja smjesa koristi?

Bojim se da će ti za to trebati netko kompetentniji od mene - nemam previše iskustva sa gumama u smjesama. Mada su to u načelu gume za stazu, i sve te "improvizacije" i korištenje tih guma po cesti nekome može pasati, nekome ne, kod guma te klase sve je dosta individualno... A što se staze tiče, sječam se da je bilo govora tu na forumu kada koristiti koju smjesu, ali ne sječam se više u kojoj temi... ja i kada vozim po stazi, vozim stRRogo amateRRski, u biti se samo kotRRljam uz rub... :mrgreen:
 
Hvala na trudu.
Eto zanima me to jer sam bio u nekoj raspravi sa prijateljem. (Ja sam totalni amater po tom pitanju a siguran sam da na forumu ima dosta njih koji voze po pisti i znaju ponešto o tome).
Naišao sam na neke tablice na netu koje idu nekako ovako: temperatura asfalta do 20°C Hard (Brže se zagrijava)
                                                                                                                  do  30°C Media
                                                                                                                  do  40°C Media-intermedia ili tako nekako
                                                                                                          sve preko 40°C Soft (Bolje podnosi visoku temp)


 
Dosta dugo sam vozio SC1 naprijed i SC2 iza. To mi je je bila najbolja kombinacija Grobnika i ceste. Samo Grobnik, Dunlop GP2..
 
Soundslave said:
Šta bi to bilo Hard naprijed medium iza?

To bi bila greška. :mrgreen: Najbolje bi bilo staviti obje mekše jer u pravilu bolje drže dok se stražnja ipak stavlja hard, tvrđa smjesa, jer se manje troši. Uglavnom, filozofija. :mrgreen:
 
Meni super.  :mrgreen: Samo pazi kod tih jeftinijih kombinacija obično postoji neki zajeb. :jesus:
 
Ma inace na gume ne štedim jer ipak cuvaju glavu koliko toliko  :misli:.
Ma nije nikakva muljaža, gume su nove novcate, a htio bih probati te gume pa zato pitam a ne kuzim se u smjese.
Koliko zadnja hard moze izdrzati tj. koliko bih kilometara mogao otprilike napraviti?
 
Pogledaj DOT za svaki slučaj iako nije presudan, a koliko izdrže ovisi o načinu vožnje. Ne sjećam se više jer smo ih vozili po Grobniku pa ostatak po cesti, a i često mjenjali pa je teško reći. Mislim da bi 4-6tkm morale izdržati ako ih ne izravnaš po sredini, možda i koju tisućicu više. :mrgreen:
 
mate said:
Pogledaj DOT za svaki slučaj iako nije presudan, a koliko izdrže ovisi o načinu vožnje. Ne sjećam se više jer smo ih vozili po Grobniku pa ostatak po cesti, a i često mjenjali pa je teško reći. Mislim da bi 4-6tkm morale izdržati ako ih ne izravnaš po sredini, možda i koju tisućicu više. :mrgreen:
Uff kud srece da toliko izdrze. Sp su mi izdrzale 6000 imaju jos mrvicu mesa ali ne drze vise kako treba.
Dot pod obavezno uvijek provjerim.  (y)
Sorry na toliko postavljenih pitanja ali eto jace je od mene  :wink: Kako pirelli oznacava smjesu znaci sc1 media /sc2 hard?