Pitanje za A2 kategoriju

diesel power said:
aha to znam.
ma glupost cemu opet polagat i davat 3000kn+

kupit jedan xtx i vozit se
Najgluplja stvar koju su mogli napraviti,čisto uzimanje love i neki pokušaj smanjenja moto populacije (bar mislim da je tako) jer u svakoj drugoj kategoriji se te zabrane ukidaju automatski samo ode triba potrošiti 15000 kn da bi se vozija,katastrofa

P.S.Taj xtx je savršen motor za početnika,svladas sve tehnike vožnje ,dobar za put,grad i naravno ne zahtijeva nikakvu prilagodbu jer je u klasi 35 kw
 
cadjo said:
Najgluplja stvar koju su mogli napraviti,čisto uzimanje love i neki pokušaj smanjenja moto populacije (bar mislim da je tako) jer u svakoj drugoj kategoriji se te zabrane ukidaju automatski samo ode triba potrošiti 15000 kn da bi se vozija,katastrofa

P.S.Taj xtx je savršen motor za početnika,svladas sve tehnike vožnje ,dobar za put,grad i naravno ne zahtijeva nikakvu prilagodbu jer je u klasi 35 kw

Aha znam a ja vozim kineza 15ks pa sam savladao nesto xtx bi bila sljedeća stepenica :)
Meni bi bio sasvim dosta 8)
 
diesel power said:
Aha znam a ja vozim kineza 15ks pa sam savladao nesto xtx bi bila sljedeća stepenica :)
Meni bi bio sasvim dosta 8)
Definitivno,ludilo motor,još ako voliš supermoto onda se nemaš šta mislite,jedino šta bi ja tu još uzeja u obzir (od SM motora) je Suzuki DRZ400SM,jebeeen motor uz praktički nikakve troškove održavanja,jedino je problem šta ih nema puno al je čudo za vozit i jako izdržljiv motorin
 
cadjo said:
Definitivno,ludilo motor,još ako voliš supermoto onda se nemaš šta mislite,jedino šta bi ja tu još uzeja u obzir (od SM motora) je Suzuki DRZ400SM,jebeeen motor uz praktički nikakve troškove održavanja,jedino je problem šta ih nema puno al je čudo za vozit i jako izdržljiv motorin

Gledao sam i njih ali ih je malo :(
 
diesel power said:
Gledao sam i njih ali ih je malo :(
Triba malo čekat,tražit i da se kupit,vozija san taj motor puno puta,duže,kraće relacije,to je prijo moj perverzija,taj od rodjaka je prituka 80000 silovanja,trka,endura,hard endura i kos je ka boca,stvarno Jeben stroj,iman još uvik usporedne testove u toj klasi,Xtx je dobija prvo misto isprid DR-a isključivo zbog udobnosti jer je DR  beskompromisno vozilo ;);)
 
cadjo said:
Triba malo čekat,tražit i da se kupit,vozija san taj motor puno puta,duže,kraće relacije,to je prijo moj perverzija,taj od rodjaka je prituka 80000 silovanja,trka,endura,hard endura i kos je ka boca,stvarno Jeben stroj,iman još uvik usporedne testove u toj klasi,Xtx je dobija prvo misto isprid DR-a isključivo zbog udobnosti jer je DR  beskompromisno vozilo ;);)

http://www.njuskalo.hr/sportski-motori/suzuki-drz-400-sm-oglas-10994196

Evo ga jedan samo je cjena velika :(
+ registracija i dođe na 40 000+ a novi je bio 2008 možda 10 000 više
 
diesel power said:
http://www.njuskalo.hr/sportski-motori/suzuki-drz-400-sm-oglas-10994196

Evo ga jedan samo je cjena velika :(
+ registracija i dođe na 40 000+ a novi je bio 2008 možda 10 000 više
Cijenu odredjuje potriba za prodajom ;);),znam za taj motorin i Mislin da je ka metak,tu triba doći sa kesom i skinit koliko se može,realna cijena tog motora u tom stanju je oko 30000 kn,novi je bija 55000 šta je prilično puno za motor te kubikaze al kad osjetis kvalitetu ovjesa i ostalih komponenti skuzis zašto je košta toliko ,ako se odlucis za takav stroj javi pa mogu vidit ima li di kakav a da nije na oglasu
 
cadjo said:
Cijenu odredjuje potriba za prodajom ;);),znam za taj motorin i Mislin da je ka metak,tu triba doći sa kesom i skinit koliko se može,realna cijena tog motora u tom stanju je oko 30000 kn,novi je bija 55000 šta je prilično puno za motor te kubikaze al kad osjetis kvalitetu ovjesa i ostalih komponenti skuzis zašto je košta toliko ,ako se odlucis za takav stroj javi pa mogu vidit ima li di kakav a da nije na oglasu


A još malo ću pričekat za drugi motor :)
 
Isprike što nije direktno vezano za temu, no kolega i ja imamo raspravu vezano za upis i polaganje A kategorije.

S obzirom da se (prema HAK-u) može upisati sa navršene 23 godine i 6 mjeseci, ja tvrdim da se može polagati, no da se unos kategorije u vozačku ne može obaviti sve dok se ne navrši 24 dok kolega tvrdi da ni polaganje nije moguće dok se navrši 24-tko je u pravu?

I još jedno pitanje-kada bi se istovremeno upisalo A i B kategoriju-kako bi tekla obuka i polaganje? Jedni propisi i pravila pa onda paralelno dvije vožnje? Kolega tvrdi da to nije moguće-da se mora najprije odraditi vožnja i ispit za jednu kategoriju pa onda za drugu.
 
Pranja said:
Isprike što nije direktno vezano za temu, no kolega i ja imamo raspravu vezano za upis i polaganje A kategorije.

S obzirom da se (prema HAK-u) može upisati sa navršene 23 godine i 6 mjeseci, ja tvrdim da se može polagati, no da se unos kategorije u vozačku ne može obaviti sve dok se ne navrši 24 dok kolega tvrdi da ni polaganje nije moguće dok se navrši 24-tko je u pravu?

I još jedno pitanje-kada bi se istovremeno upisalo A i B kategoriju-kako bi tekla obuka i polaganje? Jedni propisi i pravila pa onda paralelno dvije vožnje? Kolega tvrdi da to nije moguće-da se mora najprije odraditi vožnja i ispit za jednu kategoriju pa onda za drugu.

Za prvo je kolega 100% u pravu, a za drugo mislim da je kolega isto u pravu :wink:
 
Za prvo si ti u pravu, ako se može za auto polagati na taj način ne vidim razlog zašto se ne bi moglo za motor na isti način.
Za drugo nemam pojma.
 
Za drugo je odgovor da se prvo upise b kategorija jer kad se ona polozi nije potribno vise imat ispit iz prve pomoci i prometnih propisa i ima se manje sati predavanja, ugl po meni glupo ko moze polagat dvije stvari odjednom i vozit dvi stvari w :misli: :misli:
A za prvo moze se upisat ali moras imat 23 i 6 misec tj ovisi mozda imas a2 kategoriju pa mozes ranije, ja san se za a1 upisa s 15 i 9 miseci i onda polaga, taman sve rjesia iza rodendana i sa 16 i nekoliko miseci je napokon dobia
 
da sad ne citiram sve redom, upisati se može sa 23,5 godine ali se na ispit vožnje nemože izači prije navršenih 24 godine, odnosno 18 za B kategoriju, Amen.  :wink:

a ovo za upis 2 kategorije odjednom je idiotski i to se ne može napraviti, nekada se moglo , ali sada ne, provjereno od djelatnika autoškole (voditelja i predavača)

zato se prvo položi B kategorija, a onda A (priznaju se položeni propisi i prva pomoć)
 
Treba pronaći detaljne i precizne informacije.

O tome što je nekome glupo ili ne-nema smisla raspravljati.  (y)
 
Evo da se javim vezano uz temu, znači odlučio sam se za opciju da kupim Horneta i smanjim mu snagu na 35kw. S tipom ću se naći u Zg pa sam mislio odmah riješiti ugradnju tog uređaja pa me zanima koji bi mi servis u Zagrebu preporučili da mi to napravi?
 
nikpraskaton said:
Evo da se javim vezano uz temu, znači odlučio sam se za opciju da kupim Horneta i smanjim mu snagu na 35kw. S tipom ću se naći u Zg pa sam mislio odmah riješiti ugradnju tog uređaja pa me zanima koji bi mi servis u Zagrebu preporučili da mi to napravi?
Bogu hvala da si me poštedio bespotrebnog pisanja kazavši da se radi hornetu, ne može se stavljati blokada na motor jači od 70kw.. "u a2 kategoriju spadaju motocikli sa ili bez bočne prikolice čija snaga ne prelazi 35 kW i čiji omjer snaga/masa ne prelazi 0,2 kW/kg, a ne potječu od vozila čija je snaga dvostruko veća i više  (y)
 
nikpraskaton said:
Pa hornet ima taman 70kw, i na popisu je motora na koje se to moze staviti:)
Na čijem popisu? Koje je godište motor?