Pjeskarenje i plastificiranje felgi

James1100 said:

Ako zelis da imas za 100 godina mir od hrde onda bi trebao prije plastificiranja dati zink upeci pa onda plastificirati , uz to treba jako dobra priprema za plastifiziranje jer se hrda opet pojavi tako da treba svu hrdu maknuti do nulle !
 
Sa rame moraš odstraniti boju, nakon šmirglanja opereš sve u benzinu za čišćenje i rama je spramna za plastificiranje.
Ja sam plastificiral (zapravo Mac.airbrush) ramu i zadnju vilicu i imam filing da je to sada vječno, a boja je nekaj neopisivo dobra.
Plastificirano je u bezbojno (y) (y) (y)
 
ajde vi plastičari stavite slike konkretnih plastificiranih dijelova sa tim efektnim bojama koje se koriste pri plastificiranju.. da si iz podsvjesti uklonim lonček plave i kredenc zelene :mrgreen:
 
Rađe očisti sa čarlijem i spužvicom pa onda dobro isperi i ostavi da se osuši (y)
 
farbach said:
ne tajim ja nista. Dole je zlatna sa puno zlatne perle i malo narandzaste da bude toplija, a preko toga je, samo po srcu felne dodat zabojeni lak honda candy red. Ako te bas intersuje mozda imam negde zapisano koje su sifre. PPG baze su u pitanju ,a candy red je Standox
ovakve volim!  (y)
moze sifre,svidja mi se kakav efekt daje ta crvena gore...strasno (y)
dodje mi da sad za kisnih dana ofarbam motor  8)  :LOL:


 
EKIPA IMAM PITANJA u svezi plastificiranja.

1) Da li se mogu plastificirati kočiona kljišta i koja je procedura pritom jer mi nije jasno s obzirom da ona imaju svoje kanala kuda ide ulje.

2) Kad se daje felga,rama i sl. ležajevi se istih se prvo moraju skinuti,zar ne ?

3)I također, kad plastificiram ramu, kako ću regat motor ked mi je bojom prekriven onaj dio di piše broj rame, pa neću to valjda morati guliti  :LOL:
 
VooDoo said:
pusti neka disu.... nemoj plastificirat + postizu visoku tempreraturu...  :shock:

Znači ne plastificirati kliješta ?

Onda koja je procedura da ih ofarbam u jarko crveno ?

P.S.

Ovdje našao dobar link o plastificiranju (powder coating)
http://www.motorcyclecruiser.com/tech/powder_coating_polishing/index.html
 
Icek said:
Znači ne plastificirati kliješta ?

Onda koja je procedura da ih ofarbam u jarko crveno ?
ispoliraj ih :LOL:

Icek said:
3)I također, kad plastificiram ramu, kako ću regat motor ked mi je bojom prekriven onaj dio di piše broj rame, pa neću to valjda morati guliti  :LOL:
misliš na otisnute brojeve ili onu pločicu :misli: bilo što možeš zaštitit najobičnijom pik trakom, ja time zaljepim kad ne želim da mi neki dio isplastificiraju..možda se malo zapeče ali zaštiti (y)
 
Icek said:
Znači ne plastificirati kliješta ?

Onda koja je procedura da ih ofarbam u jarko crveno ?

P.S.

Ovdje našao dobar link o plastificiranju (powder coating)
http://www.motorcyclecruiser.com/tech/powder_coating_polishing/index.html


Jednostavno napraviš dobru pripremu i prvo sa aluminij primerom pa boja(za kočnice ili temperaturna) (y)
Meni zgleda super i ne oštečuje mi boju nimalo,ali nemoj stavljat bezbojni.
Ili ih daj eloksirat :wink:
 
grgaSH said:
misliš na otisnute brojeve ili onu pločicu :misli: bilo što možeš zaštitit najobičnijom pik trakom, ja time zaljepim kad ne želim da mi neki dio isplastificiraju..možda se malo zapeče ali zaštiti (y)

Budem rekao to ovima na plastificiranju , 100% imaju neku šemu jer kolko vidio na netu gore često plastificiraju dečkima felge od skutera, rami i sl. pizdarije.
Sad moram raskopat motor do kraja. Vilijanere sam već skinuo, sad moram mašinu i stražnju vilicu zatim sve očistiti a i mašinu ću nosit na bojanje samo nemam pojma kamo/kako , moram se raspitati.
 
Vidim da se imaš sa čime hvaliti  (y)
Daj kakve slike sada pa da vidimo šta ćeš napraviti kasnije, kako će ti ispsti.
 
Icek said:
EKIPA IMAM PITANJA u svezi plastificiranja.
3)I također, kad plastificiram ramu, kako ću regat motor ked mi je bojom prekriven onaj dio di piše broj rame, pa neću to valjda morati guliti  :LOL:
Mozes brojeve namazati sa masti otporonom na temperaturu pa se nece za taj dio uhvatiti plastificiranje.
Nikako nemoj preko brojeva jer bi mogao bez veze imat problema :LOL:


..Jel ova tema nebi trebala bit u tehnickim pitanjima  :misli: