Planovi za ovu godinu

Vjeko77 said:
U Tajikistanu navodno ima dosta radikalnog islama. No i nazovimo to "normalan" narod lako popizdi. Ako sav svoj gnjev zbog virusa i ekonomske krize okrenu prema nama putnicima? Znaju oni da mi moramo nositi na put većinu novca u kešu sa sobom.

Samo na glas razmišljam, ne mora uopće biti tako.

 

Poslano sa mog LG-H870 koristeći Tapatalk

ovdje imaš odgovor kako su stranci dobordošli https://www.youtube.com/watch?v=e5a76O_uAQ4

a u najnovijem komentaru, napali (ne fizički) su i dečka koji joj je pomogao da stigne do aviona (1200 km cca)
tako da...
 
prolaznik said:
ovdje imaš odgovor kako su stranci dobordošli https://www.youtube.com/watch?v=e5a76O_uAQ4

a u najnovijem komentaru, napali (ne fizički) su i dečka koji joj je pomogao da stigne do aviona (1200 km cca)
tako da...
Da, sve je moguće. Čudna su ovo vremena. Ljudi lako izgube živce.

Poslano sa mog RMX1993 koristeći Tapatalk

 
ja ove godine planiram u špic sezone, više puta St. Ličkom cestom
do Dalmacije, nakon što sam je gotovo desetljeće izbjegavao
svim mogućim pravcima, izvan autoceste; što istočnije, što zapadnije  :LOL:


...čekam povoljnu temperaturu Mora za plivanje  :mrgreen: :LOL:
 
Ako netko ima volje i vremena, u petak "ADV chat" u 19:00 na YT kanalu "nora_adventurism"

Bit ce 5 zena koje voze oko svijeta....
 
Getriba said:
Ako netko ima volje i vremena, u petak "ADV chat" u 19:00 na YT kanalu "nora_adventurism"

Bit ce 5 zena koje voze oko svijeta....
Zanimljivo gledat ću svakako.
Hvala na info
 
Ajmo prijedlozi za g.o. u HR. :mrgreen:

Korčula, Lastovo, Vis... savjeti i ideje?
Neki drugi otok ili par njih za povezati u vožnju od 4-5 dana?
Po mogučnosti bih zaobišao gužve i turistička središta čim je više moguće... i čim manje bih bio na trajektu (a vidim da npr. za Vis ne ide trajekt sa Korčule, već samo za Lastovo, tako da bi tu nešto morao izbaciti jer ne želim više potrošiti na trajekt nego na benzin za 5 dana)... :mrgreen:

Čitao sam neki "putopis" u Auto Klubu pa mi djeluje zanimljivo ideja par dana odmoriti na Visu...
https://www.jutarnji.hr/autoklub/putopis/putopis-na-visu-stvarno-svega-ima-samo-dok-carciki-carcikaju/9811249/

Btw di su ovi kamioni, ne vidim ih na Google Maps...
 
Vjerovatno na putu iz Komiže prema Podšpilju. Na Visu imaš masu ex Yu vojnih objekata.
Šta se gužvi tiče, nekako mi se čini da ih baš i neće bit. 4-5 dana bi ja provea na Visu. Lastovo je dosta manje, možda ti je jedino interesantno radi trajektne povezanosti s Hvarom i Korčulom.
Bilo je nekih zahtjeva prema Jadroliniji, vezano za smanjenje cijene karata odnosno ne uvođenja sezonskih tarifa. Inače su trajekti preskupi pa ne bi bilo čudno da te izađu više od goriva. Bar duplo.
 
biker4life said:
Ajmo prijedlozi za g.o. u HR. :mrgreen:

Korčula, Lastovo, Vis... savjeti i ideje?
Neki drugi otok ili par njih za povezati u vožnju od 4-5 dana?
Po mogučnosti bih zaobišao gužve i turistička središta čim je više moguće... i čim manje bih bio na trajektu (a vidim da npr. za Vis ne ide trajekt sa Korčule, već samo za Lastovo, tako da bi tu nešto morao izbaciti jer ne želim više potrošiti na trajekt nego na benzin za 5 dana)... :mrgreen:

Čitao sam neki "putopis" u Auto Klubu pa mi djeluje zanimljivo ideja par dana odmoriti na Visu...
https://www.jutarnji.hr/autoklub/putopis/putopis-na-visu-stvarno-svega-ima-samo-dok-carciki-carcikaju/9811249/

Btw di su ovi kamioni, ne vidim ih na Google Maps...

ne bude gužve ove godine nigdje nikako kako je krenulo... tako da gdje god da kreneš bit će ok
 
biker4life said:
Ajmo prijedlozi za g.o. u HR. :mrgreen:

Korčula, Lastovo, Vis... savjeti i ideje?
Neki drugi otok ili par njih za povezati u vožnju od 4-5 dana?
Po mogučnosti bih zaobišao gužve i turistička središta čim je više moguće... i čim manje bih bio na trajektu (a vidim da npr. za Vis ne ide trajekt sa Korčule, već samo za Lastovo, tako da bi tu nešto morao izbaciti jer ne želim više potrošiti na trajekt nego na benzin za 5 dana)... :mrgreen:

Čitao sam neki "putopis" u Auto Klubu pa mi djeluje zanimljivo ideja par dana odmoriti na Visu...
https://www.jutarnji.hr/autoklub/putopis/putopis-na-visu-stvarno-svega-ima-samo-dok-carciki-carcikaju/9811249/

Btw di su ovi kamioni, ne vidim ih na Google Maps...

Ovo su prilično stare slike, iako je članak pisan nedavno... Jedan od tih kamiona bude parkira uz cestu kod Lokve, kad iz Visa ideš prema Milni, a drugi isto tu negdje... Vis ti nema puno kilometara za odvozit, ali ima stvari za otkrivati i uživati... Od plaža, gastronomije, vina... Biraj... Karta za motor u sezoni je oko 90kn + 56kn za putnika u jednom smjeru, pa racunaj... Vojarni imaš koliko hoćeš, sta pristupačnih, sta malo manje pristupačnih... Do nekih je asfalt, do nekih makadam, pa s obzirom na motor koji voziš, uzmi u obzir... Da se vidit dosta lipih stvari, i stvarno se da uživati, ali više kao odmor nego neka avantura. Jedina povezanost ti je iz Splita, pa uzmi u obzir ako planiraš više otoka obići...
 
Cjelo Lastovo jedna cesta i par odvojaka do svakog mjesta. Vjerujem da sve skupa ima 30 km cesta. Bio 4 dana sa Vespom i ispalio od dosade. Lastovo isključivo za posjetit sa plovilom, zbog okolnih otočića Lastovnjavci. Sa motorom stvarno nema smisla. Ima samo jedna pumpna stanica u trajektnoj luci Doli.
Korčula ima toga dosta za vidit i vozit.
Ljepo bi mogao u 4 dana spojit iz Splita trajekt za Vela Luku. Đir s kraja na kraj Vela Luka-Korčula. Spavanje i nočni obilazak s večericom grad Korčula.
Sutradan se prebacit trajektom u Orebić i vožnja po Pelješcu (Vinska tura). Obavezno u Potomlju kroz tunel na vanjsku stranu Pelješca malom lokalnom cesticom prema mjestu Borak-Trstenik-Žuljana. IzaŽuljane povratak na glavnu cestu. Možeš i iza Trstenika nazad na glavnu cestu, ali meni je ovako draže. Večerica i spavanje Ston (Kamenice i super riblji restorani). Posjet Stonskoj solani i zidinama.
Sutradan 5 km od Stona trajekt iz Prapratnog za Mljet. Trajek ide za Sobru (na pola Mljeta). Na Mljetu posjeta nacionalnom parku i "Jezerima" je obavezna, ali i plaža Limuni na drugoj strani otoka u Saplunari je bomba. Zato obavezno đir preko cjelog Mljeta (Od Pomene do Saplunare i nazad). Ima jedno 50 km preko cjelog otoka, tako da govorimo od cca 100 km. Na Mljet obavezno sa punim rezervarom, jer ima samo jedna pumpna stanica.
Sutradan nazad na trajekt za Pelješac i pravac Ploče na auto put i eto te doma.
 
Vis mi je prekrasan. Nije destinacija u kojoj ces se puno navoziti, al motor/auto ti je neophodan.

Ovisi sto ocekujes od ljetovanja, ali meni je to idealan odmor od zivota.
 
  • Like
Reactions: MA-Zvone
biker4life said:
Ajmo prijedlozi za g.o. u HR. :mrgreen:

Korčula, Lastovo, Vis... savjeti i ideje?
Neki drugi otok ili par njih za povezati u vožnju od 4-5 dana?
Po mogučnosti bih zaobišao gužve i turistička središta čim je više moguće... i čim manje bih bio na trajektu (a vidim da npr. za Vis ne ide trajekt sa Korčule, već samo za Lastovo, tako da bi tu nešto morao izbaciti jer ne želim više potrošiti na trajekt nego na benzin za 5 dana)... :mrgreen:

Čitao sam neki "putopis" u Auto Klubu pa mi djeluje zanimljivo ideja par dana odmoriti na Visu...
https://www.jutarnji.hr/autoklub/putopis/putopis-na-visu-stvarno-svega-ima-samo-dok-carciki-carcikaju/9811249/

Btw di su ovi kamioni, ne vidim ih na Google Maps...

Od mene preporuka za Korculu  (y)
Ljetujem na Korculi godinama i prakticno sam postao domaci  :mrgreen: Pa ako se odlucis za taj otok, javi se na PP da ti dam upute
 
da ne citiram svakog, hvala svima na komentarima, baš ste se raspisali (y)

ajmo reći dvoumim se baš zbog napisanoga - jedina povezanost je iz splita (ako se ide na više otoka zaebancija je a i trošak), drugo - stvarno je trajekt skup, a treće - na večini navedenih otoka baš se i nema previše cesta za voziti... :neznam:

skupljam ideje za sada pa čemo vidjeti
vjerovatno ciljam na rujan...
 
esso_sa said:
Od mene preporuka za Korculu  (y)
Ljetujem na Korculi godinama i prakticno sam postao domaci  :mrgreen: Pa ako se odlucis za taj otok, javi se na PP da ti dam upute

Ja sam na Korčuli praktično doma. Imam kuću dole i kad god mogu sam tamo. Ceste na Korčuli su super za motor, a evo i Pelješca koji je i meni top cesta u HR.

https://www.jutarnji.hr/autoklub/aktualno/kakva-reklama-americki-novinar-uz-10-cesta-u-sad-kojima-se-treba-provozati-nakon-korone-dodao-i-jednu-u-hrvatskoj-ne-nije-d-106-na-otoku-pagu/10272076/
 
zokx said:
Ja sam na Korčuli praktično doma. Imam kuću dole i kad god mogu sam tamo. Ceste na Korčuli su super za motor, a evo i Pelješca koji je i meni top cesta u HR.

https://www.jutarnji.hr/autoklub/aktualno/kakva-reklama-americki-novinar-uz-10-cesta-u-sad-kojima-se-treba-provozati-nakon-korone-dodao-i-jednu-u-hrvatskoj-ne-nije-d-106-na-otoku-pagu/10272076/

Ti si pravi sretnik (za kucu). Meni je to velika zelja i nadam se da ce se nekada ostvariti, ako bude para  (y)
A Peljesac se obavezno mora voziti. Prije par godina sam u danu vozio iz Istre do Korcule (kako ce vjerovatno i nas kolega biker4life  :D) i iako svaka logika nalaze da je lakse uhvatiti trajekt iz Ploca za Trpanj, nastavio sam voziti dalje preko Neuma. Samo kako ne bi propustio voznju po Peljescu  (y)
I slazem se, Korcula je odlicna za motor ! Odlican asfalt, dosta zavoja (posebno na potezu Zrnovo-Cara), prelijepi krajolik i ima dovoljno kilometara. Za nekih 20 dana koliko obicno boravim, samo voznje po otoku nakucam 1000-1500km  (y)
 
Ja sam isto htio spojit lastovo-korčulu sa visom, pa kad sam vidio da bi se trebao vuć 4 sata nazad do splita pa par sati do visa, odustao sam od ideje. Htio sam zato ubacit Mljet, ali nisam stigao pa je to ostalo za neku drugu priliku.

Korčula dobra, Lastovo je tri puta bolje -  naravno, ovisi o tome sta očekuješ od odmora, ko što je rekao Nero. Odes na Lastovo il Vis, ubacis 3 brzine niže i uživaš.

Mogo bi ove godine ponovit  8)
 
kiki.o said:
Ja sam isto htio spojit lastovo-korčulu sa visom, pa kad sam vidio da bi se trebao vuć 4 sata nazad do splita pa par sati do visa, odustao sam od ideje. Htio sam zato ubacit Mljet, ali nisam stigao pa je to ostalo za neku drugu priliku.

Korčula dobra, Lastovo je tri puta bolje -  naravno, ovisi o tome sta očekuješ od odmora, ko što je rekao Nero. Odes na Lastovo il Vis, ubacis 3 brzine niže i uživaš.

Mogo bi ove godine ponovit  8)

da, užas... :palacdolje: