Pomoc, treba mi skuter uz uvjet

KING RR said:
Štaš mjenjat mašinu kad ide 90  :shock:  za te finimini kotačiće pun qrac   :wink:

To je to :mrgreen:
 
KING RR said:
Skoro sam se razvuko po asvaltu kad sam ga išo probat  :LOL:  stvarno ko bi reko da to malo drlo ide tolko   :shock:
ajde daj, trebao si probati moj zadnji skuter :mrgreen:

sip sta kazes na ovo http://www.motori.hr/forum/index.php/topic,206813.0.html sr 50,stavljena masina skupa sa nosacima i strujom od 150(2t masina) vidim da si spreman i na neke radove,a oko ovog i treba radit,treba promijenit lezajeve radilice
 
KING RR said:
Skoro sam se razvuko po asvaltu kad sam ga išo probat  :LOL:  stvarno ko bi reko da to malo drlo ide tolko   :shock:

Vozio ja neki Peugeot blaster htio se ubiti, ali ne od brzine, nego sto ja to ne znam voziti. Kotaci ko na tackama, rama se uvije podamnom, ma koma :mrgreen:
 
malaga said:
ajde daj, trebao si probati moj zadnji skuter :mrgreen:

sip sta kazes na ovo http://www.motori.hr/forum/index.php/topic,206813.0.html sr 50,stavljena masina skupa sa nosacima i strujom od 150(2t masina) vidim da si spreman i na neke radove,a oko ovog i treba radit,treba promijenit lezajeve radilice

SAVRSEN, TO je to

i jos aprilia, pa di ces bolje :slinavac: :slinavac: :peace: :peace: :joy: :joy: :joy: :joy: :zaljubljeni:
 
Sip said:
SAVRSEN, TO je to

i jos aprilia, pa di ces bolje :slinavac: :slinavac: :peace: :peace: :joy: :joy: :joy: :joy: :zaljubljeni:
ako te zanima,sutra zvrcnem frenda da mi sto prije posalje vise novih slika skutera,i da javi u kakvom su stanju ostali dijelovi(valjda treba samo promijenit lezajeve radilice) kad mi to sve javi u toku sljedeceg tjedna,onda ti se javim (y)
 
malaga said:
ako te zanima,sutra zvrcnem frenda da mi sto prije posalje vise novih slika skutera,i da javi u kakvom su stanju ostali dijelovi(valjda treba samo promijenit lezajeve radilice) kad mi to sve javi u toku sljedeceg tjedna,onda ti se javim (y)

Zainteresiran, samo kako ga ofarba u tako pedersku boju :? :? :? :?

I vec iz iskustva znam da samo lezajevi radilice ne postoje :LOL:
 
Sip said:
Zainteresiran, samo kako ga ofarba u tako pedersku boju :? :? :? :?

I vec iz iskustva znam da samo lezajevi radilice ne postoje :LOL:
jbg malo je cudan sta se tice farbanja

iskreno da ti recem,neznam sta je sa masinom,skuter je stao u rijeci i tamo je ostao kod njegovog frenda,ja nisam rastavljao masinu,tako da neznam,reci cu mu da sve dijelove poslika ako je skuter rastavljen i znat cemo sta je...

vidjet ce se po slikama kakav je klip,cilindar,glava i radilica,nije to komplicirana masina kao 4t,vjerujem da ce trebati slozit lezajeve i bilo bi dobro karike nove,da si na miru(lezajevi i karike su cca 400kn,nije to skupo)

btw. za cca 300e,imas novi kit malossi 172ccm(klip,karike i cilindar) e to je onda veselje,ali bi trebala i jaca radilica,ako ti se tunira,onda ovdje imas izbora (y)

u svakom slucaju,sljedeci tjedan ti se javim,pa cemo vidjeti sta dalje,a malo cemo probati sredit i cijenu skutera :wink:
 
Sip said:
Posto tu zbilja ima poznavaoca materije, odlucih se obratiti sa povjerenjem.

Naime treba mi skuter do 50 ccm koji je najlakse nabudjiti :mrgreen: znate ono; promjenite mu masinu pa ste mirni :mrgreen:

ili vam onda tata kaze da ga nesmijete vozit, pa ga prodate :LOL: :LOL:

Smjernica vodilja,

1. skut u startu treba biti sto jeftiniji, jer ce se na njemu svasta izmjeniti

2. mora se moci svasta izmjeniti

Moj savjet orijentirati se na Piaggio (Piaggio, Gilera, Aprilia...) ili Minarelli (Malaguti, Yamaha...) masine, zbog dostupnosti dijelova, kolicine aftermarket i tuning dijelova i cijene istih. U svim navedenim stavkama, pa cak nerijetko i cijeni dijelova, navedeni su brandovi miljama ispred kineskog škarta.

Također, iznad navedene masine su najcesce predmet raznog tuniranja i swapova, pa tuđih iskustava, dozivljaja i dojmova nece faliti (ako negdje zapne).

Malossi, Polini, Top Performace i dr. tuning brandovi imaju u ponudi gro dijelova za te masine/skutere, i dijelovi su dostupni i dobavljivi (vrlo bitno).

Kineze malo tko tunira, samim time teze ces naci savjet od nekoga tko je to vec radio, a i do dijelova ces teze doci. Isto tako, kvaliteta tih skutera (ne samo masine, vec i svega ostaloga) je u najmanju ruku upitna.

Sve ovo potkrijepljuje cinjenica da, dali na ovom (pod)forumu, ili bilo kojim drugim forumima specijaliziranima za skutere upravo ti renomirani europski brandovi su najzastupljeniji.

Ja bih rađe kupio 10 godina start Piaggio/Minarelli nego godinu-dvije starog kineza. Razlika u nabavnoj cijeni ne mora biti prevelika, a kupujes mnogo kvalitetniju napravu u svim segmentima. Jer vozilo koje mislis tunirati mora biti dobar temelj za daljnje dorade, jer ako je nesto u startu smece, nema tu kruha.

Sto se Peugeot skutera tice, osobnih dojmova nemam, ali sudeci po iskustvima drugih i nisu bas pogodni za daljni tuning.
 
ja bi isto tjunirao tu apriliju s 150 masinom

samo ac cilindar dole, gore killer, el vanjska vodena, SRAD cuning serijskog 180 lc cilindra, neka stroker radilica, aftermarket glava, karb 27-28 mikuni il keihin, i secer nakraju kuceljova kopija pm tuning x tech 59, nema deranja u okretaje, ogromna snaga iz podruma sto bi se reklo :) sredit malo ovjes i gasss

a ako ce biti 50ccm tak svejedno sam da je il minarelli il piaggio

pezo masine i ostale gluposti kineze necu komentirat jer to na kraju zavrsi stavljanjem il piaggio il minarelli masine  :mrgreen:

jer nakraju ako novci nisu bitni, kad sve sagledas dobiveno ulozeno, 50ccm se ne isplati tjunirat, ogromne novce moras ulupat, da bi isao kao piaggio (u narodu poznata) 2t BB masina

 
malaga said:
ajde daj, trebao si probati moj zadnji skuter :mrgreen:

sip sta kazes na ovo http://www.motori.hr/forum/index.php/topic,206813.0.html sr 50,stavljena masina skupa sa nosacima i strujom od 150(2t masina) vidim da si spreman i na neke radove,a oko ovog i treba radit,treba promijenit lezajeve radilice

coool boja    :mrgreen:    :lolcry: :lolcry: :lolcry:
 
KING RR said:
coool boja    :mrgreen:    :lolcry: :lolcry: :lolcry:
jbg,nije moj,a kao sta je sip rekao "kako ga ofarba u tako pedersku boju" :mrgreen:
 
Najbolji izbor su ti Piaggio-Gilera-Aprilia skuteri. Runner 50, Nrg 50 ili SR 50 su po pitanju tuninga, zastupljenosti dijelova najzahvalniji uz to na njih sa malim preinakama idu velike 2t mašine(Vodeni 180 ili AC 150).
Ako želiš dosta snage bez da prebacuješ mašinu ili puno ulažeš u neki od navedenih skutera, nabavi si dobrog SR-a 125-150 ili Runnera 180 2t (y)
 
Sip said:
Zainteresiran, samo kako ga ofarba u tako pedersku boju :? :? :? :?

I vec iz iskustva znam da samo lezajevi radilice ne postoje :LOL:
cuo sam se sa frendom,kaze da mu je malo nezgodno prodavat ovako rastavljen skuter,kaze da ce dati slozit lezajeve i sve sta treba,znaci skuter ce biti ispravan,a za cijenu kaze 5000kn,to je dobra cijena(naravno pogledaj dal imas sta bolje),sljedeci tjedan ce biti skuter gotov,kad ga dopelje doma,poslikat cu ga i poslat ti slike,i probat ti malo sredit cijenu,pa ces vidjet dal ti odgovara :wink:
 
malaga said:
cuo sam se sa frendom,kaze da mu je malo nezgodno prodavat ovako rastavljen skuter,kaze da ce dati slozit lezajeve i sve sta treba,znaci skuter ce biti ispravan,a za cijenu kaze 5000kn,to je dobra cijena(naravno pogledaj dal imas sta bolje),sljedeci tjedan ce biti skuter gotov,kad ga dopelje doma,poslikat cu ga i poslat ti slike,i probat ti malo sredit cijenu,pa ces vidjet dal ti odgovara :wink:

Ne volim da iko slaze motor sem mene :? :? :? :?

Pogotovo sto moze ici preko 170 pa mi onda svejedno kako je slozen, bitna mi nisk cijena (y)
 
Sip said:
Ne volim da iko slaze motor sem mene :? :? :? :?

Pogotovo sto moze ici preko 170 pa mi onda svejedno kako je slozen, bitna mi nisk cijena (y)
to bi trebalo biti sljedeci tjedan gotovo,sve ti javim,pa vidi dal ti odgovara (y)
 
evo naletio sam istu apriliju sr 50 sa masinom sr 150 http://www.mojskuter.com/forum/index.php/topic,48590.0.html ,mozes vidjeti to ako ti se neda cekat ovog mog frenda :wink:

btw.ovog decka neznam i neznam kakav je taj skuter,slabo sam na tom forumu,mozda clan igor.sb zna vise :wink:
 
malaga said:
evo naletio sam istu apriliju sr 50 sa masinom sr 150 http://www.mojskuter.com/forum/index.php/topic,48590.0.html ,mozes vidjeti to ako ti se neda cekat ovog mog frenda :wink:

btw.ovog decka neznam i neznam kakav je taj skuter,slabo sam na tom forumu,mozda clan igor.sb zna vise :wink:

Malaga hvala na pomoci, nabavio piaggio zip (y)