Pop up tent na motoru

snake123

Well-known member
Jel neko montirao pop up tent na motoru?
Zbog okruglog oblika nisam pametan kako ga vezati a da ne napravi krilo u vožnji i odleti il' on il' ja u tri coska 😁
Nekako mi najbolje djeluje na zadnji sic pa preko kofera Al opet nisu šipke baš tolko elastične van zone pitanja za sklapanje.
Svaka ideja dobrodošla
 
Kako ga vezes na gril, gurtnama, mrežom il' nes treće?
Mene strah da mi ga ne napiše ko jedro zbog tog plosnatog oblika
 
Jel neko montirao pop up tent na motoru?
Zbog okruglog oblika nisam pametan kako ga vezati a da ne napravi krilo u vožnji i odleti il' on il' ja u tri coska 😁
Nekako mi najbolje djeluje na zadnji sic pa preko kofera Al opet nisu šipke baš tolko elastične van zone pitanja za sklapanje.
Svaka ideja dobrodošla

nabavi normalan šator na rasklapanje... po mogučnosti neki kojem su preklopivi segmenti šipki čim manji da stanu u kofer...
 
  • Like
Reactions: BARKLEY and tegla
Kako ga vezes na gril, gurtnama, mrežom il' nes treće?
Mene strah da mi ga ne napiše ko jedro zbog tog plosnatog oblika
Ne znam, moj je okrugli, ustvari kao valjak, malo veci od vrece za spavanje... Vezem ga lasticima za rostilj.

Imam ovaj sator
 
ne razumin zašto toliko filozofije... pa onim lašticima ga dobro vežeš, di će? .. malo lakše vozi i to je to. nemoš sa teretom vozit kao i bez tereta... ja imam sličan ovi gori popup šator, isto na roštilj od kufera, draganica moja iza mene, natovareni još sa 3 kofera i crash bar torbama i putujemo.... dobro vezat lašticima, nigdi nam još nije ništa ispalo, laganini nema tu šta. maksimalno što sam vozio ovako opterećen je 120kmh jednu dionicu autoputa, ništa se ne događa čudno...
 
  • Like
Reactions: biker4life
Moj je sklopljen širok ko kofer otprilike...vreću, podmetač i šator zamotam u ceradu za nedaj Bože i otprilike je sve to malo manje od kofera (givi 45l), zamotam u mrežu i stegnen još onim gurtnama od tank torbe. Ak se dobro stegne, nemre nikud. Isprobano do jedno 120...
 
IMG_20230728_093347.jpg


Quecha cca 250kn bio ali 60cm sklopljen siri od kofera. U koferu vreća, podloga i rezervna roba. Uhvatim ga s laštikom za nosač kofera i ide i 140km/h nije otpao jos....
 
meni u bočne kufere idu vreće za spajavnje, podloge i imamo žena i ja svaki svoju onu kampersku malu stolicu. u stražnji kufer stavimo robu, na stražnji kufer šator i u princiou nam je to dosta za 2-3 dana, eventualno montiram još na crash bar torbe od 10 litara... neznam što vozite, ja sam na Transalpu 700, nema tu nekog prostora za ludiranje i jurcanje, nego lagano penzione bez priše, al se može natovarit ka mazga i ide...
 
Lako je s ovim valjkastim pakiranjem, Al moja filozofija se javlja oko pakiranja tipa ovog s linka što malo mijenja parametre
 
Pa on je u svoj vreci nebi se trebao otvoriti u voznji sano ga dobro vezati...
Neće se otvoriti Al kako ga pričvrstiti to je pitanje a da se zrak ne zavuce i napravi krilo/padobran zbog okruglog , plosnatog oblika
 
Eto, da se vi ne mucite ja sam testirao...i ide.
Na zadnjem sucu drybag i preko njega i kofera popup tent navezan I nikam ne mrda.
Bilo me malo frka da ba autoputu ne poletom Al nema brige (ne volim autoput Al ni staru do Karlovca pa to ubrzan malo ,😁)
 
Da pitam, kaj je kriket 😁

I kolko se može natovariti zadnji kofer .. ja sam pažljivo slagao i kez problema došao na 10 kg... I sad da na to još idu stvari na grill... Nije to malo puno🤔
Mada vidim da ekipa natovaruje čuda gore.
Tek ulazim u svijet moto kampiranja i putovanja pa učim
 
Da pitam, kaj je kriket 😁

I kolko se može natovariti zadnji kofer .. ja sam pažljivo slagao i kez problema došao na 10 kg... I sad da na to još idu stvari na grill... Nije to malo puno🤔
Mada vidim da ekipa natovaruje čuda gore.
Tek ulazim u svijet moto kampiranja i putovanja pa učim
ja zadnji (a i sve ostale :) kufere) uredno napunim, i još na njega šator... kolko to bude kila pojma nemam...sigurno sa šatorom bude i do 15kg... mislim da mi na repu motora piše max10 kg...
samo polako i dobro sve vezat...
ja sad planiram na Siciliju sa ženom 7-8 dana... nećemo kampirat, al bude tu opreme, na gril idu kišna odjela i neke sitnice, ostalo po kuferima i još stavim dvije crash bar torbe... ajde moja upri...
 
Evo, sator za 2 osobe,2 lezaljke, 2suncobrana,sugamani...i jos nesto toga na grillu...o i u kuferu da ne pisem, sta sve stane...,a tebi ce vitar odniti...aaajdeee...
 

Attachments

  • sve.jpg
    sve.jpg
    198.3 KB · Views: 0