Povoljnije ulje - koje?

U 8mj sam na  24k mjenjo ulje u svom zeki, prije je bilo Silkolene 10w50 pro 4 plus, pošto u firmi više ne možemo nabaviti to ulje uzeo sam Motul 300v 15w50 pa da vidimo. Kako Zoki i djess kažu, nikad nisam nadolio ulja, ni kapi, a tako ga nije skoro ni potrošilo, sad bumo vidili s Motulom
 
imao ja taj motul 300v full sintetika. Naravno nije potrošio ni kap. Sad sam na Motorex-u polusintetika.
 
markookram said:
misliš da 300v isto nebi ?

Vozio sam na 300V 15W50, 15.000 km FZ1 (interval izmjene 5 k km), i kasnije na R1 nekih cca 12.5 k km. Prva dva intervala 5 k km, zadnji interval kraci jer sam stavljao novo kvačilo (komplet) pa je išlo i novo ulje unutra (spletom okolnosti).

Iz razloga opisanih u YZF temi (da se ne ponavljam) kasnije (po ugradnji novog kvačila) sam presao na Ipone R4000RS 10W40. Oba ulja su ful sintetička.

FZ1 sam prodao sa nekih 42 k km, sadasnja R1 ima nesto preko 52 k km, niti jedan motor ne trosi ulje, ni 300V ni ovaj Ipone. Ja nisam pretjerano brz vozač, ali oba motora su prije mene jedno vrijeme bila kod istog prijašnjeg vlasnika i tjerana su više-manje do granica.