Power Commander...

Plava na plavoj R6 said:
overun injectors - cut off.....

a ti Igore...dosta tog izdrkavanja, sta tebi nije jasno u mojim postovima, koja kratica, koji materijal, STA ?????

ajde pricaj o kartinzima, o cem god hoces, formuli...ali da to dovoljno razumijes onda bi znao o cemu pricam...........

evo ti kako to izgleda sad na yamahi...pa nam ti fino sad raci sta je to i zasto tako izgleda ?????

mapar6fsign8rr.jpg


pa da vidimo na konkretnom primjeru sta je sta i zasto....???

kako mozes pljuvati toliko a nemas pojma o cemu pricamo...........???.....pa ti eto, ne moze konkretniji primjer....vezan uz power comander i Gashinu temu i opcenito cisti rad motora, toplinska osnova da dobijes sto vise efektivnog rada....vrlo jednostavno....vrijedi za sve motore , uz promjenu nekih parametara............pa da svi nesto vise saznamo..... :misli:

izvoli ?...imas rijec.....!  (y)



btw. turirati cu ja po Engleskoj, a paznju cu privlaciti Ross Brownu ako te bas zanima....pa si ti misli sta god hoces.....!........... :mrgreen: :mrgreen:

2 ostali ..... odakle vama da meni neki dio nije jasan....ajde mi molim vas napistite gdje to pise ??????
Dečko.....zamaraš teoretskim nebulozama održavajuči lančanost reakcija!! Ja na tvoje dosadašnje pisanje gledam ovako-počeo si iskreno sa "ja neznam" u prvom postu pa si nastavio sa židovskim forama postavljanja pitanja na koja želiš sam odgovarati !! Shvati to ovako: iskusna butra te pusti da balaviš po njoj i ti jadan par puta protrljaš svojom mapom i svojim injektorčićem i uletiš u blokadu a onda njoj objašnjavaš kako je to teoretski pravi sex za nju i da bi ona trebala reagirati na x-y način i nije ti jasno kako ona to ne kuži...
 
Plava na plavoj R6 said:
ajmo ovako.....ono sto ti mjeris na stolu ili valjcima je ta vucna sila, tj. moment koji te goni na kotacu.........LIVE......

znaci ne moze biti nesto izmjereno i da je onda to u voznji drugacije.......i to FIZICKI sve osjetis kako izmjeris......i sve vise se ocituje u visim brzinama gdje pada vucna sila a otpori voznje eksponencijalno rastu......samo treba znati ocicati vucni dijagram mjenjaca i sila otpora......

e sad o parametrima ovim idealnim.....svi dinaomometri mjere trenutnu snagu....ali i parametre atmosfere...pa onda korigiraju snagu po nekoj normi.....DIN, SAE....znaci ove karakteristike koje vam daju prizvodjaci su korigirani atmosferski uvjeti na kojeim se usporedjuju + razlika ima i u trosilima kod standarda....no nebitno...

bitno da je to to.....

svaki motor ima neki faktor sigurnosti.....i u gorivu i kutu paljenja...jer se ipak eksploatiraju na razlicita trzista...pa tu stvarno lezi tih nekakvih 10% .....na identicnoj konstrukciji....

ali poanta ovih programibilnih elektronika, bilo koje vrste, je u tome, do ako stavite novi spuh, odmah mozete posloziti motor na max tj. faktor sigurnosti 1 za takav ispusni sistem, jer ona stara mapa moze cak i smanjiti snagu i totalno ne da potencijal koji bi se mogao postici.....

molim ako nekom nije nesto jasno nek samo kaze ili nek kaze da je drugacije,ne moram ja biti u pravu...... nema problema......onda idemo dalje u srz problema dok se ne ispostavi tko je u pravu.....no problemos....ali mi nemojte pricati da pisem gluposti koje ne razumijem....
Pišeš gluposti koje ne razumiješ!!!
 
Narucio sam ga za TDM-a, ima li ko kakva iskustva...
 
evo genijalci,malo off topica

- ako je tko zainteresiran za rad kod gosp.Akrapovica u Slo, a mozda i Californiji i zna sta radi nek mi se javi na pm ...... potaznja je za konstruktorima i to poprilicna, koji znaju izracunati dimenzije auspuha i to odmah provjeriti na valjcima, dok ne stigne kocnica iz AVL-a....

pozdrav !
 
Plava na plavoj R6 said:
evo genijalci,malo off topica

- ako je tko zainteresiran za rad kod gosp.Akrapovica u Slo, a mozda i Californiji i zna sta radi nek mi se javi na pm ...... potaznja je za konstruktorima i to poprilicna, koji znaju izracunati dimenzije auspuha i to odmah provjeriti na valjcima, dok ne stigne kocnica iz AVL-a....

pozdrav !
Što se brate ne predstaviš punim imenom i prezimenom pa da znamo s kim razgovaramo?
 
Plava na plavoj R6 said:
evo genijalci,malo off topica

- ako je tko zainteresiran za rad kod gosp.Akrapovica u Slo, a mozda i Californiji i zna sta radi nek mi se javi na pm ...... potaznja je za konstruktorima i to poprilicna, koji znaju izracunati dimenzije auspuha i to odmah provjeriti na valjcima, dok ne stigne kocnica iz AVL-a....

pozdrav !

jesi ti agent za zapošljavanje?
sori al meni tvoj profil izgleda ko fake profil sa smokve il iskrice tako da ti ništa od navedenog nevjerujem :jesus:
 
zvonko situm said:
Što se brate ne predstaviš punim imenom i prezimenom pa da znamo s kim razgovaramo?

Dominik Mahnic.....iz SB...trenutno u ZG

jos sta.....

koji ste vi likovi, ja vam lijepo kazem a vi me ismijavate......to ima samo kod nas.......

pitajte si Honda Bikera za sta god vam nije jasno u vezi mene.........a za profil je on zasluzan zasto je takv kakva je.....

i ne nisam agent za zaposljavanje, ali mi je frend i znam sta se tamo dogadja i radi jako dobro.......
 
Doživljavamo te isto kako ti doživljavaš ovaj forum i nas zajedno sa njim...
To nema samo kod nas i vas, nekultura i nevaspitanje se nalaze svuda...
 
jel mogu uskočit malo  :mrgreen:
naime,Power commander će mi uskoro stići,al ću ga montirat i istestirat tek oko 20.8.
pa da tema konačno bude tema  8)
 
Plava na plavoj R6 said:
Dominik Mahnic.....iz SB...trenutno u ZG

jos sta.....

koji ste vi likovi, ja vam lijepo kazem a vi me ismijavate......to ima samo kod nas.......

pitajte si Honda Bikera za sta god vam nije jasno u vezi mene.........a za profil je on zasluzan zasto je takv kakva je.....

i ne nisam agent za zaposljavanje, ali mi je frend i znam sta se tamo dogadja i radi jako dobro.......

Mladi gospon Mahnić, ispada da ste vi samo dio studentskog teama koji je sklepao jurilicu kojom se kurčite?
Čak ju nit ne voziš?

http://www.racing.fsb.hr/clanovi.htm

A i vidim da dvojca rade na  području Engine management - Elektronika motora
Da se ti to ne kitiš perjem starijeg i iskusnijeg kolege?
A vidim i lijep popis sponzora.
Život je lijep kad si studoš i ždereš na Xicu, a još kad ti netko i da lovu za igračke - kud ćeš bolje?

Daj nam sad i link na svoju fotku u galerijici vašeg malog partyja - baš me zanima koja si ti faca od uslikanih?
 
(y)

Dadek, i meni je stigao...
Montaža pada za 10-tak dana, pa sam i ja ponovo u temi...