Privremena odjava motora

freebee

Member
Treba mi info ako netko zna kako se radi privremena odjava.
Danas mi ističe registracija i polica osiguranja, a zbog zdravstvenih problema vjerojatno neću na motor prije proljeća.
Pa sam ga mislio privremeno odjaviti i regati na proljeće ako rješim probleme sa kičmom do tada.

I što je potrebno napraviti kad se odlučim na ponovnu registraciju?
 
Pa niš, odeš s tablicom i prometnom na tehnički i odjaviš. Imaš na webu mupa obrazac o mjestu čuvanja vozila da nebi ostao na javnoj površini. Poslje s tom prometnom opet na tehnički na regu. Prije je bilo 20 ili 30kn biljega za odjavu to se valjda nije mjenjalo.
 
Super, hvala.
 
Kao sto je BM0021 napisao, na tehnickom ti napisu izjavu o mjestu cuvanja motora (adresa), odjava kosta oko 17 kn. Mozes traziti da ti sacuvaju tablicu tri mjeseca, ako ga u tom periodu odlucis registrirati da nemas trosak za novu tablicu.
 
Meni nikakva izjava o cuvanju nije trebala. Samo prometna i to je to

Sent from my BAC-L21 using Tapatalk

 
turist said:
Meni nikakva izjava o cuvanju nije trebala. Samo prometna i to je to

Sent from my BAC-L21 using Tapatalk

Da ti nisu mozda dali neki papir da potpises? I meni su oni napisali izjavu, ja sam je samo potpisao.
 
turist said:
Bas nista, samo pecat u prometnu

Sent from my BAC-L21 using Tapatalk

Nemoguce. Mora bit potpis na papir na kojem ce pisat gdje se ''skladisti'' motor.
 
turist said:
Ok, nemoguce

Sent from my BAC-L21 using Tapatalk

Ako je salterusa preskocila dat jedan papir, nije odradila po proceduri. Tako je mogla i preskocit dat pecat u prometnu. Po zakonu to ide. A i u praksi (u zadnjih dva mjeseca sam tri motora odjavija).
 
Dala izjavu na potpis, 18 kn i probusila prometnu i knjizicu vozila i udarila pecate. Rekla je drugi put ces dobit samo jedan dokument umjesto ta 2. I ako ne dodjes u roku 3 mjeseca dobit ces nove, manje tablice.
 
Nema nista.platis cijelu godinu i trpi ko musko i budi ljubomoran na moreoplovce koji voze cijelu godinu  :mrgreen:
 
Po mom iskustvu izjavu za skladištenje traže i kod motocikala. Tako je bilo pred dosta godina kada sam skuter odjavljivao, a i nedavno (pred mjesec dana) kada sam odjavio jedan motocikl.

U slučaju odjave zbog prodaje, kao prilog odjavi se prilaže kupoprodajni ugovor iz kojeg se vidi tko je stupio u posjed vozila.
 
Mene zanima dal zna netko,nakon kojeg vremena nakon isteka registracije se mora odjaviti vozilo?
 
Dene said:
Mene zanima dal zna netko,nakon kojeg vremena nakon isteka registracije se mora odjaviti vozilo?
2 tjedna

a glede gore komentara o tom da ne treba izjava o ''mjestu skladištenja vozila'' treba. odjavio 2 motora u protekla 2 mjeseca i oba puta su to tražili. kad rekao da bude na dvije adrese (jedno vrijeme na jednoj pa prebačen) rekla teta na šalteru ,,napiši bilo što nama je bitno da imamo neku adresu''
 
Dal netko ima osobnog iskustva,tj. dal je netko kažnjen jer nije odjavio vozilo na vrijeme i ako je nakon koliko vremena nakon isteka registracije je kažnjen?
 
Najduze 45 dana od isteka i nista od kazne...ali ne vodi se time. Nakon 2 tjedna moze a i ne mora stic svaki cas
 
Anticitizen419 said:
Najduze 45 dana od isteka i nista od kazne...ali ne vodi se time. Nakon 2 tjedna moze a i ne mora stic svaki cas
Ja znam za konkretno slučaj od godine dana i ništa tako da mi ništa nije jasno  :misli: