Problem runner vxr200

Barabones

Active member
Ovako imam jedan problem.
Kada hoću upaliti skuter koristeći lijevu kočnicu trebam ga paliti s gasom, a desnom upali iz prve bez gasa.
U čemu bi mogao biti problem???
I još nešto kada ugasim skuter zna se čuti neka vrtnja neznam je li to vodena pumpa ili remen?
Unaprijed hvala!!
 
prvi put čujem ovako nešto :misli:
mislim da je svejedno koja se kočnica stisne, probaj obje
 
Barabones said:
I još nešto kada ugasim skuter zna se čuti neka vrtnja neznam je li to vodena pumpa ili remen?
Unaprijed hvala!!

to ti se čuje ležaj u deklu, između variomata i kvačila, a smanjuje trešnju remena (da ne lupa okolo), sve u svemu, ništa zabrinjavajuće...

a za ovo prvo nema logike..
 
ivan_m said:
to ti se čuje ležaj u deklu, između variomata i kvačila, a smanjuje trešnju remena (da ne lupa okolo), sve u svemu, ništa zabrinjavajuće...

a za ovo prvo nema logike..

Znam da nema ali meni se tako događa
 
Cudno cudno... Ali za Gilere su cudni kvarovi u biti normalni. Zato SP-a volim toliko. :mrgreen: Mozda problem sa senzorom lijeve kocnice?  :misli: Da li ti rade stopovi potpuno ispravno i trenutacno kad kocis zadnjom? Cuj to ti je Runner, vjerovatno je struja u pitanju.  :wink: BTW, si se snasao za podnice?  :misli:

Pozz...
 
biker4life said:
Cudno cudno... Ali za Gilere su cudni kvarovi u biti normalni. Zato SP-a volim toliko. :mrgreen: Mozda problem sa senzorom lijeve kocnice?  :misli: Da li ti rade stopovi potpuno ispravno i trenutacno kad kocis zadnjom? Cuj to ti je Runner, vjerovatno je struja u pitanju.  :wink: BTW, si se snasao za podnice?  :misli:

Pozz...

Stopovi rade, sve radi, ali neznam u čemu je problem čudno mi je.
Što se tiče podnica nisam niti zvao nisam imao vremena pa ću probat riješiti, hvala za kontakt.
Pozz
 
Mozda je slucajnost. Moj SP nekad trazi malo gasa, a nekad "okine" iz prve. Koliko km imas, kad je zadnji put mjenjana svjecica?

A ako bas uvijek imas isti slucaj s tim, stvarno neznam...  :misli: Kao da ne dolazi dovoljno struje u svjecicu kad drzis lijevu kocnicu... moguce neki kontakt negdje... a kad das gas, bogatija je smjesa i jednostavno lakse upali.  :misli: Sve ovo nagađam, jer mi je ovo zaista cudno, jedino sto znam da je vecina prigovora na Runnerima upucena na struju, pa pokusavam povezati.
 
Barabones said:
Ovako imam jedan problem.
Kada hoću upaliti skuter koristeći lijevu kočnicu trebam ga paliti s gasom, a desnom upali iz prve bez gasa.
U čemu bi mogao biti problem???
I još nešto kada ugasim skuter zna se čuti neka vrtnja neznam je li to vodena pumpa ili remen?
Unaprijed hvala!!
problem je u tome jer si desnjak...desna ti je ruka jaca od lijeve...i stoga jaces stisnes prednju kocnicu pa upali lakse.... :mrgreen:
 
biker4life said:
Mozda je slucajnost. Moj SP nekad trazi malo gasa, a nekad "okine" iz prve. Koliko km imas, kad je zadnji put mjenjana svjecica?

A ako bas uvijek imas isti slucaj s tim, stvarno neznam...  :misli: Kao da ne dolazi dovoljno struje u svjecicu kad drzis lijevu kocnicu... moguce neki kontakt negdje... a kad das gas, bogatija je smjesa i jednostavno lakse upali.  :misli: Sve ovo nagađam, jer mi je ovo zaista cudno, jedino sto znam da je vecina prigovora na Runnerima upucena na struju, pa pokusavam povezati.

Pa mijenjano je ulje i svjećica na 21000 a sada ima skoro 28000. To mi se počelo dešavati prije pola mjeseca, sam od sebe  :(
 
bmw m 5 said:
problem je u tome jer si desnjak...desna ti je ruka jaca od lijeve...i stoga jaces stisnes prednju kocnicu pa upali lakse.... :mrgreen:

Istina je da sam dešnjak  :mrgreen:  ali dešava se upravo tako kako sam napisao jbg
 
Promjeni svjecicu, pa vidi. Ja svoju na SP-u mijenjam svakih 3-5tkm. Mozda precesto, ali gore ne moze biti, a s obzirom da njegova original svjecica (koju i serviseri preporucuju) kosta ravno 20 KN u ovlastenom, i nije neki trosak.

Kada budes mjenjao svjecicu, obavezno ju zamijeni istom originalnom, ne nekom lijevom, jer to i nije bas preporucljivo.

:misli:

Valjda na kraju bude sve pet. Iako ne mislim da bi ovo moglo postati veci problem.
 
stavi original svječicu ili neku bolju, NGK iridium recimo ja koristim i odlična je
 
biker4life said:
Ja stavio NGK Iridium (150KN) na SP-a. Dvotakt ju je pojeo nakon 200km. Svjecica mrtva, ne daje vise iskru.  :shock: Nakon toga vratio origigi (20KN), radi ko sat.  :mrgreen: Nije to sofisticirano za cvaju.  :mrgreen:

il nest ne valja sa svjecicom il sa smjesom, mozda previse ulja, sama od sebe ne bi tako brzo riknula, iridiumke drze 3x vise nego obicne, znaci oko 15tkm, uz sto daju bolju iskru, i bolje razvrtavanje i nesto vise okretaja nego sa obicnom

(y)


vecina ih koristi na nafrkanim 50ccm(70) i svi ju hvale, tako da ne mos rec da to nije za cvaju  (y)
 
igor86 said:
il nest ne valja sa svjecicom il sa smjesom, mozda previse ulja, sama od sebe ne bi tako brzo riknula, iridiumke drze 3x vise nego obicne, znaci oko 15tkm, uz sto daju bolju iskru, i bolje razvrtavanje i nesto vise okretaja nego sa obicnom

(y)


vecina ih koristi na nafrkanim 50ccm(70) i svi ju hvale, tako da ne mos rec da to nije za cvaju  (y)

Iskreno, mislim da mi u to vrijme nesto sa strujom nije valjalo, jer mi je tih dana krepao stator paljenja. Ali, to je bilo odavno, i i skreno se ne sjecam.  (y) Pozz...
 
u vezi paljenja...

desnjak si, i kada stisnes kocnicu ruka napravi mali pomak sa rucicom gasa i onda se ipak sajla minimalno zategne i onda skuter lakse upali...

Inace, kocnice imaju mali prekidac kojem je jedina svrha zatvaranje strujnog kruga za paljenje anlasera, tako da je potpuno svejedno stisnuo ti lijevu ili desnu rucku pri paljenju skutera... samo sto kod desne imas gas i desava se ovo sto sam ti napisao...  (y)