Problem sa strujom na Gileri Runner FXR180

Runner_180

New member
Bok,

ukratko...

Riječ je o: Gilera Runner FXR180

Problem je slijedeći:

Nema uopće struje, dakle, kontakta prije nego ju upalim na kurblu..
Kad ju upalim na kurblu, svijetli akumulator (dakle, pokazuje da je akumulator prazan) i svijetli ulje (dakle, nedostatak ulja) ..akumulator je zaista bio prazan, i ok.. nije se cak niti napuniti dao jer su čelije riknule, pa sam kupio drugi i kupio sam ulje,.. stavio sam elektrolita u novi akumulator, stavio da odstoji malo kako i treba, namontirao unutra, nalio ulja, ..ali motor i dalje nema kontakta,.. znaci kad ja okrenem kljuc, ne mrda ama bas nista na njemu, pa tako i ne pali na elektro prekidac za paljenje, odnosno alnaser.. upalit na kurblu mogu, ali nije to to.. meni i dalje svijetli akumulator i ulje, takoder se ne podize kazaljka za vodu.. a kazaljka za bengu se podigne do kraja tek nakon 3min vise manje..

zna netko koji bi to tocno kvar mogao biti? jer akumulator je novi i pun do kraja, izmjerio sam,.. ulja ima pun rezervoar, benzina također, vode također, ..svega, ama bas svega ima ali ne dobiva uopce struju ni kontakt prije nego ga upalim na kurblu...

ja ideje nemam pa pitam ovdje, ak moze, molim sto konkretnije i brže odgovore, ak ne, svejedno hvala  :mrgreen: 8)
 
Pregledaj osigurace za pocetak .BTW nova baterija nakon sto se napuni elektrolitom mora ici na punjac
 
Ako mislis na onaj osigurac do akumulatora sto je spojen na + pol ako se ne varam, taj osigurac je uredu ;)
nov je akumulator potpuno, nisam stari punio novim elektrolitom  :wink:
 
Runner_180 said:
Ako mislis na onaj osigurac do akumulatora sto je spojen na + pol ako se ne varam, taj osigurac je uredu ;)
nov je akumulator potpuno, nisam samo stari punio novim elektrolitom  :wink:


Imas osigurace naprijed kad skines plastiku ispod volana .Nova baterija nakon punjenja elektrolitom ide na punjac odredeno vrijeme  :wink: Vjerovatno si dobio neke pepire procitaj ih ako nisu u smecu
 
ja sam kupio novi akumulator u piaggio centru,oni su ga napunili i rekli da pustim da malo stoji,bilo je vrijeme ruzno i nije bilo za voznju tako da sam ga ostavio na stolu cijelu noc i drugi dan stavio u skuter bez punjenje i normalno radi,cak su i u servisu rekli da se netreba punit...

a sto se tice kvara,definitivno prvo osigurace pregledati i sve mase,mene je zezala masa i nije bilo struje,vjerujem da je i tebi masa u pitanju,meni je jedna stopica/masa oksidirala i eto problema,odrezao sam ju i stavio novu i to je to...
 
malaguti, dovoljno je da stoji i sat vremena, treba samo da se elektrolit malo "ustabili" unutra i to je to,.. a punit ne da ne treba, nego se ni ne smije odmah puniti ;) ..

sto se tice osiguraca naprijed ispod maske, pogledat cu ih sutra, neda mi se sad raskapat po njemu, a sto se mase tice, u nju se ne kuzim previse ...uglavnom ako ne uspijem ovako sam to srediti, ne preostaje mi drugo nego jednom tu "majstoru" odfurati skut pa da se on pozabavi malo time..

i jos usput onako.. odakle bi moglo curit nesto nalik ulju, nisam siguran jel ulje il nije.. ..kad ga stavim na centralne nogare, tocno gdje su nogare tocno tamo i curi nesto.. kao na onom dijelu gdje se spaja lonac od auspuha sa onom cijevi koja vodi dalje auspuh do masine.. kao da tu u toj tocki nesto curi malo.. to su ono,.. jedna kapljica u sat vremena, ali primjeti se nakon sto stoji dva dana i dvije noci, vidi se da je nesto iscurilo sitno.. da nije ulje iz masine il sta..?
 
Vas dva me hocete natjerat da sutra trazim papire od baterija jer ste ljeni nesto procitat Jeli vam cudno kad vam baterije ne traju dugo nego ih treba cesto mijenjat  :mrgreen: Za osigurace treba raskopat cijeli jedan vijak
 
Runner_180 said:
malaguti, dovoljno je da stoji i sat vremena, treba samo da se elektrolit malo "ustabili" unutra i to je to,.. a punit ne da ne treba, nego se ni ne smije odmah puniti ;) ..
da,preporuka u servisu je da stoji na ravnom oko sat vremena...

vickodu said:
Vas dva me hocete natjerat da sutra trazim papire od baterija jer ste ljeni nesto procitat Jeli vam cudno kad vam baterije ne traju dugo nego ih treba cesto mijenjat  :mrgreen:
jbg,ako oni u servisu tako kazu onda neznam zasto bi to bilo krivo,skuter je normalno prvi put upalio a puni se i prilikom rada skutera tako da ne vidim problem...
 
vickodu said:
Vas dva me hocete natjerat da sutra trazim papire od baterija jer ste ljeni nesto procitat Jeli vam cudno kad vam baterije ne traju dugo nego ih treba cesto mijenjat  :mrgreen: Za osigurace treba raskopat cijeli jedan vijak

frende puno je posla taj "cijeli jedan vijak" za nekoga kome je u garazi -15°C a drhtim tak i tak na ovih +15°C u kuci :D
 
malaguti said:
da,preporuka u servisu je da stoji na ravnom oko sat vremena...
jbg,ako oni u servisu tako kazu onda neznam zasto bi to bilo krivo,skuter je normalno prvi put upalio a puni se i prilikom rada skutera tako da ne vidim problem...


Problem je sto ce upalit ali baterija nije potpuno puna i te nepunjene baterije najcesce nemogu izdrzat malo duze nego sto im traje garancija.Kad budete sljedeci put bateriju napunite elektrolit .Ostavite je sat vremena i nakon toga je pokusajte stavit na punjac .Trebat ce joj duze vreman da punjac pokaze da je puna ovisi o kapacitetu baterije .Izmjeri joj i napon nakon stajanja jednog sata i bit ce manji nego sto mislis .


Runner_180 said:
frende puno je posla taj "cijeli jedan vijak" za nekoga kome je u garazi -15°C a drhtim tak i tak na ovih +15°C u kuci :D


Stani u toplom i ne izlazi iz kuce osiguraci nece pobjeci nigdje  :wink:
 
Runner_180 said:
moze netko tocnije ili slikovno prikazati di se ti osiguraci tocno nalaze?  :misli:

Na prednjem dijelu poviše svijetla se nalazi znak od Gilere, njega skineš i ispod se nalazi križni vijak, cijela plasika se izvlači prema gore...
 
Runner_180 said:
moze netko tocnije ili slikovno prikazati di se ti osiguraci tocno nalaze?  :misli:

Prati ove korake (samo one vezane za masku, tj. središnji dio naravno), a kutijica sa 4 osiguraca ti je malo iza trube. (y)
http://www.motori.hr/forum/index.php/topic,153876.msg2346003.html#msg2346003

Na tvom Runneru, obzirom da je FXR, malo ti je drukcija prednja maska.
Znak Gilera ti se nalazi iznad, preko vide koju trebas odvidati.
Vidjeti ces da s jedne strane ima taman mjesta da znak lagano podignes i onda imas vidu ispod.

 
da.. znak gilera mi nije dolje kao na novijim modelima nego malo gore vislje.. al ja ga skinut nikako ne mogu  :misli:
 
Runner_180 said:
da.. znak gilera mi nije dolje kao na novijim modelima nego malo gore vislje.. al ja ga skinut nikako ne mogu  :misli:

Ako se ne varam, s desne strane znaka (bocno) imas malu rupicu.
Tu stavi kemijsku ili bilo sto sta nije ostro a jest duguljasto i samo digni znak.
Pazi da ne ostetis boju.

Ako se sjetim (a to je pitanje :mrgreen: ), danas kad se vratim iz đira ti mogu poslikati, ako nađem, jer imam negdje i takvu masku. 8) (y)
 
bit ce dobro ako prijasnji vlasnik nije taj znak zaljepio sa nekim opako jakim ljepilom....

a skida se kako je biker rekao,sa desne strane je rupica...
 
ispravite me ako grijesim,al ne svijetli li lampica od baterije kad ista nema punjenje....a ne kad je prazna....znam da na autima to tako funkcionira...

a problem moze bit i u bravici,da jednostavno je njen kontak u kvaru ili da je jednostavno neka zica otpala pa je strujni krug tu u prekidu.....
 
Runner_180 said:
da.. znak gilera mi nije dolje kao na novijim modelima nego malo gore vislje.. al ja ga skinut nikako ne mogu  :misli:

biker4life said:
Ako se ne varam, s desne strane znaka (bocno) imas malu rupicu.
Tu stavi kemijsku ili bilo sto sta nije ostro a jest duguljasto i samo digni znak.
Pazi da ne ostetis boju.

Ako se sjetim (a to je pitanje :mrgreen: ), danas kad se vratim iz đira ti mogu poslikati, ako nađem, jer imam negdje i takvu masku. 8) (y)

Evo. :wink:

Ako jos nisi skuzio kako, evo u nekoliko koraka. (y)

P.S. To je prednja maska koja odgovara narancasto sivom SP-u. :mrgreen: Jos malo pa imam sve sta mi treba za swap. :LOL:
 
biker4life said:
Ako se ne varam, s desne strane znaka (bocno) imas malu rupicu.
Tu stavi kemijsku ili bilo sto sta nije ostro a jest duguljasto i samo digni znak.
Pazi da ne ostetis boju.

Ako se sjetim (a to je pitanje :mrgreen: ), danas kad se vratim iz đira ti mogu poslikati, ako nađem, jer imam negdje i takvu masku. 8) (y)

..znao sam da ima rupicu i to al nisam znao kak se vadi.. nisam htio silit da ne polomim nesto :) ..evo rastavio sam ..pregledao osigurace i jedan kao da je bio "izvan ležišta", ja sam ih sve povadio van i pregledao i ni jedan nije pregorio, vratio sam ih nazad kako su bili, pokusao opet upalit na alnaser, al ne.. i dalje nema struje prije nego ga upalim na kurblu :) ..

zna netko mozda koji bi sad mogao problem biti, kad smo zakljucili da nisu ni osiguraci ni akumulator? :(