Prvi Kawasaki DESETKA 88 u Osijeku

vodoriga7 said:
Davnih dana je kawasaki  radio motore od 1000 ccm pa naviše, konkretno ovaj model zx 10 je za to vrijeme bio savršen motor pa i danas na cesti izgleda ok , masina je gotovo pa nepoderiva kao i sve te serije iz tih godina , okvir je za tu godinu bio savrsen, motor ide i previse , udoban je , stabilan , naravno da sam pričao sa vlasnikom  u vise navrata i sigurno ga nebuš dobio za manje jer je rekao da bu radije strunuo u šupi nego ga dao za manje , neznam šta očekuješ od starog motora , osobno mislim da je u originalu vrijedi 1500 eura ,ovako kad vidim na sta lici nebi ni isao pogledat tu nakaradu od boje i šperploče.
 
                Vlasnik nek' priča lovačke koliko hoće . To je motor prošlosti . Za dovesti ga u pristojno stanje iz ovog u kakvom je sada potrebno je puno više od kile farbe kao što mnogi zamišljaju . Vremena puno ,rada još više a troškove ne računam . Sad za njega ne može dobiti više od pola onog što traži, a pet tisuća kuna je utopija .  8) :LOL:
 
Svi motori stari do 2000 god su prošlost , ovisi sta se kome sviđa ali zx 10 je sve samo ne prošlost , to je komad motora , e-box frame , 137 ks , takav motor plijeni još uvijek poglede a i na pravcu ima šta pokazat , ovisi šta ti očekuješ od takvog starog motora , pa ne očekuješ valjda da ćeš ga dobit za manje od 1000 eura , ako je motor tehnički ok vrijedi te novce
 
Ja sam oglasio stari ZX10 motr zadnjih 4godine stoji i skuplja prasinu tada je zadnji puta i opran. Stariji kolega inace izvrstan mehanicar  je socijalni slucaj ostao je bez posla zena ima jako mala primanja. Zbog svoje tvrdoglavosti i inata nije uspio prodati te  motocikli ostavljen je u garazi pokriven vjerojatno jos  jako dugo. Trbuhom za kruhom otisao je van gdje ga ceka i posao u svojoj struci. Dobar majstor se daleko procuje.  Kawa je bila sredjena jako fino je radila za svoje godine nista nije srotalo niti udaralo u masini,palila je na zub,lanac i lancanici su gore bili novi,kocione plocice,kompletne tekucine bio je jednostavno spreman za registraciju. Bilo je i ponesto rezevnih djelova uz  njega. Kada se opere i uglanca cak i sa tom bojom izgleda uredno. Povukao sam oglas danas sa Njuskala.
 
Eto vidiš, oglasio si motor iz solidarnosti spram prijatelja i to je vrijedno poštovanja. Zar nije bilo bolje prodati motor za neki razuman iznos,recimo nek' bude pet tisuća kuna i ostaviti obitelji taj novac ,a ne prastari motor u nekoj šupi ,a veliš obitelj na socijali ,što je zabrinjavajuće u svakom pogledu . Ne ulazim u njegovo obiteljsko stanje, ali sa znanjem koje ima kao što veliš takav motor će u Austriji zaraditi u najmanju ruku za pola mjeseca rada . To je još jedan od razloga što je prodaja i novih i starih na koljenima već dugo ,predugo .  8) :021:
 
Od starih motora, jedino nejkedi i polu nejkedi plijene poglede i mozda VF 1000R, ono u Rothmans boji, a moze i HRC.

 
kukac said:
.. socijalni slucaj ostao je bez posla zena ima jako mala primanja. Zbog svoje tvrdoglavosti i inata nije uspio prodati motocikli ..
Socijalni slučaj koji ima i malo mozga u glavi morao bi znati da si tvrdoglavost i inat ne može priuštiti ..  :wink:

Kawah said:
Zar nije bilo bolje prodati motor za neki razuman iznos,recimo nek' bude pet tisuća kuna i ostaviti obitelji taj novac ,a ne prastari motor u nekoj šupi ,a veliš obitelj na socijali ..
  (y)
 
Inat i tvrdoglavost su mnoge doveli na prosjački štap . Znam ,svatko cijeni svoje,bio to drlog ili ne .Želje su jedno ,realnost drugo . Hipotetski, želim da moj bajk postigne cijenu deset tisuća i to želim ,želim i dalje samo želim . A znam da za njega mogu dobiti sedam ,ako i to ... I tako se motori sa tim željama vlasnika dinstaju na raznoraznim Njuškalima stoljećima .  8) :LOL: :021:
 
Problem je kolektivno razmisljanje.
Ono, sta si za tu kramu dao 10 000. 3000 kuna kosta zelja i 7 vrijedi motor.
Koliko pukne danas jedan kupac koji ode po nov motocikl u trgovinu, vjerovatno samom registracijom 3 takve kawe je izgubio kada bi ga odmah preprodao sa 0 km.

 
Ne govorim o tome . Ne bih kupio novi bajk da nisam svjestan pada njegove vrijednosti tijekom eksploatacije . To je tako . Ali ova napuhavanja želja na starim kramaturgijama dvadeset ili trideset godina su samo puste želje njihovih vlasnika .I ništa više od toga .Uh ,granulo i sunce ,prekrasno . Idem obući kožnjak,lagana vožnja za mene i stari bajk .  :021: :021: :021:
 
vodoriga7 said:
zx 10 je sve samo ne prošlost , to je komad motora , e-box frame , 137 ks , takav motor plijeni još uvijek poglede
:shock: :shock: :shock:
kako si samo to lijepo sročio :LOL: :LOL: :LOL:

pa ni to zxr750, ow01 ili rc30, ovaj konkretni ne vrijedi apsolutno ništa jer mu je povijesno/kolekcionarska vrijednost mala čak i ako je u originalnom stanju, regan i održavan, ovaj s oglasa je eventualno nekad bio održavan pa je možda mašina uredna, iako ja čovjeku koji se spusti na tu razinu da vrijeđa i prijeti u inbox (kukac, da nebi bilo zabune) ne vjerujem apsolutno ništa (y)

da se konkretni primjerak dovede u iole normalno vozno stanje treba potrošiti daleko više nego što prodavatelj traži za nju; probaj si na papir staviti samo tekućine, gume, prijenos, regu i već si na sigurno 700-800 eura, a di je sve ostalo što potencijalno treba promijeniti i složiti, a ako stoji 4 godine... 8)
 
Moon,potpuno si u pravu .Nije to niti zxr,kamoli Ow01 .Ljudi jednostavno ne shvaćaju i nikak da se pomire s tim . Ali i dalje tupe svoje . Svako ko je probal osobno dovesti stari bajk u stanje sigurnog prometala na cesti to dobro zna . Od mehanike ,do estetike . (y) 8) :021:
 
Kukac,ne znam kakve su bile tvoje pretenzije u svezi prodaje ovog ZX10,ali ako su bile nepoštene to ti ne služi na čast .Ako jesu ,to su onda moje krive insinuacije .  :misli: 8) :021:
 
Kawah said:
Kukac,ne znam kakve su bile tvoje pretenzije u svezi prodaje ovog ZX10,ali ako su bile nepoštene to ti ne služi na čast .Ako jesu ,to su onda moje krive insinuacije .  :misli: 8) :021:

pokazao sam mu sto si napisao:"Kupio bih ovaj drlog da vidim mogu li od njega stvoriti nekaj . Sve inf. dobrodosle, odužim se ićem i pićem. Ako je netko bliže da malo osluhne agregat. 8)" na to se jako uvrijedio a ja sam se nasmijo........  Rekao je ako je drlog onda ga nece ni kupit i da ga maknem sa oglasa.....  Iduci tjedan se seli za Bec.....  Ja sam se nasmijao na sve to jer to nije razlog da ga ne proda i rekao sam da mu je sad prilika da se javim covijeku odnosno tebi Kawah...  On je to prihvatio kao uvredu i rekao brisi oglas..... 
 
Kawah said:
Eto vidiš, oglasio si motor iz solidarnosti spram prijatelja i to je vrijedno poštovanja. Zar nije bilo bolje prodati motor za neki razuman iznos,recimo nek' bude pet tisuća kuna i ostaviti obitelji taj novac ,a ne prastari motor u nekoj šupi ,a veliš obitelj na socijali ,što je zabrinjavajuće u svakom pogledu . Ne ulazim u njegovo obiteljsko stanje, ali sa znanjem koje ima kao što veliš takav motor će u Austriji zaraditi u najmanju ruku za pola mjeseca rada . To je još jedan od razloga što je prodaja i novih i starih na koljenima već dugo ,predugo .  8) :021:


Sve to stoji i sam sam to rekao ali djaba nekakav inat i tvrdoglavost je prevladala..... Brat mu je isto tako napustio dom  otisao i ostavio dobar stari  gpz600 u garazi koji trune......  Sto ljudi sto cudi  (y)
 
Za kompromis sam uvijek bio i biti ću i dalje . Očito da je gospodinu ispod časti primiti na ruke pet tisuća kuna gotovine, što je plafon plafona .To što će se za mene uz sve što sam mislio napraviti do proljeća taj iznos popeti na cca dvanaest tisuća njega i onako nije briga .Lijepo ga pozdravi,nek' se inati dalje i neka bude što tvrdoglaviji ,to je pravi smijer !  8) (y)
 
brat bratu šperploča čuke vrede bar soma eura kao unikat

kad se sve uzme u obzir čovjek još i malo traži

neka ga je mako iz oglasa

inati se slavonijo

!