Prvi put u Alpe

ja sam nazalost na otoku (UK) pa ne putujemo iz istog smijera ali bi rado opet u alpe
za ljeto planiram norvesku i nordkapp negdje krajen augusta
 
markec_666 said:
I još jedno pitanje...u subotu budem vjerojatno zamjenil svoju XT-ejku za fazera 600 s. Ali imam samo a2 kategoriju. Kolko je rizično zaputiti se na takav put u takvim okolnostima?

Mislis radi kategorije  :misli:
 
markec_666 said:
I još jedno pitanje...u subotu budem vjerojatno zamjenil svoju XT-ejku za fazera 600 s. Ali imam samo a2 kategoriju. Kolko je rizično zaputiti se na takav put u takvim okolnostima?

pozdrav,
ni u kojem slucaju se ne upustaj u tako nesto..ja sam to radio i nakupio sve skupa oko 1god 9mj zabrana od toga 1god na sve kategorije zabran jer sam imao i nesto od auta pa sam skupio 3x3boda u 2 godine+  placanje kazni... zbog gluposti jer sam imao duke2 i mijenjao se sa kumom dir na cbr i eto sranja naletili na presretace u naseljenom sa 115(nes ti brzine), znaci duplo preko ogranicenja + nisam imo kategoriju, znaci 6 bodova zbog 3-4km voznje bez kategorije..

polozi ako se zelis u miru vozit i bez problema jer sranje je uvijek tu negdje..vani murija puno stroza i nema tolerancije, sta si zajebo, kriv si..
 
markec_666 said:
Ovo s kilometrima sam napamet napisal...ipak idem da nešt vidim a i suvozačicu imam... :D
Koliko ojra bi mogel potrošiti, otprilike?
Pa i nemam baš nekog iskustva...15 000 na XTR-u
400 - 500 km po danu na xtr-u sa suvozačicom je po meni malo previše. Vozim Pegaso stradu i znam kako je odvalit 500 km u danu.
Ako misliš neš vidjeti i da suvozačica bude zadovoljna radije planiraj 200-300 km dnevno. Kad sam se vozao oko Grossa troškovi su mi bili cca 100 eur po danu minimum.
 
markec_666 said:
Dakle kao što i naslov kaže ove godine budem se zaputil prvi put u Alpe.
Budući da sam dosad Alpe videl samo na karti prosil bi da mi neko preporuči neku rutu za 4, max 5 dana, da bi radil 400-500 km dnevno
Zanima me i kakve vremenske uvjete mogu očekivati početkom 7. mjeseca  :misli:

evo ja sam ti trenutno u Austriji(700km od Zagreba) na skijaškoj sezoni radim, mjesto Galtur na 1600m..skoro svaki dan je ovdje snijeg sad http://www.foreca.com/Austria/galt%C3%BCr?tenday

dok gledam danas prognoze za HR place mi se..

a kazu da ljeti isto nekad zna past snijeg..navecer se sjedi u jaknama vani preko ljeta..smjestaj nije bas povoljan, trenutno nema ispod 40€ po osobi bez klope..mozda je u ljeto jeftinije nesto jer nema skijasa, samo planinari i bikeri koji naidu..

al je zato cesta zavoj na zavoju..

 
markec_666 said:
I još jedno pitanje...u subotu budem vjerojatno zamjenil svoju XT-ejku za fazera 600 s. Ali imam samo a2 kategoriju. Kolko je rizično zaputiti se na takav put u takvim okolnostima?

Ja nebi. :wink:

Evo baš se jučer, opet, vodila rasprava o tome u glavnom forumu, u temi za savjete mladim vozačima (sticky tema), pa si pogledaj...
 
bmwzloma said:
pozdrav,
ni u kojem slucaju se ne upustaj u tako nesto..ja sam to radio i nakupio sve skupa oko 1god 9mj zabrana od toga 1god na sve kategorije zabran jer sam imao i nesto od auta pa sam skupio 3x3boda u 2 godine+  placanje kazni... zbog gluposti jer sam imao duke2 i mijenjao se sa kumom dir na cbr i eto sranja naletili na presretace u naseljenom sa 115(nes ti brzine), znaci duplo preko ogranicenja + nisam imo kategoriju, znaci 6 bodova zbog 3-4km voznje bez kategorije..

polozi ako se zelis u miru vozit i bez problema jer sranje je uvijek tu negdje..vani murija puno stroza i nema tolerancije, sta si zajebo, kriv si..

Tek iduće godine mogu polagati...
 
moj ti je savjet nemoj nikako prije vozacke..ja sam to previse platio pa kad sam polozio A nisam je imao jos 1g 9mj...

ako zelis nesto jace uzmi ako mozes husaberg fs650.. to sam imao 2godine i prodao ga prošlo ljeto..motor znaci leti i dize na gas do 3 brzine

samo je skup i ako nemas srece masine se znaju kvarit..servis ulja svakih 1000km..

u knizici je 10kw al ima oko 70ks i 115kg otprilike pa mozes sa A2 vozit

samo ako imas suvozacicu nista jer nema uopce zadnje fuzice.. :misli: :misli:
 
bmwzloma said:
moj ti je savjet nemoj nikako prije vozacke..ja sam to previse platio pa kad sam polozio A nisam je imao jos 1g 9mj...

ako zelis nesto jace uzmi ako mozes husaberg fs650.. to sam imao 2godine i prodao ga prošlo ljeto..motor znaci leti i dize na gas do 3 brzine

samo je skup i ako nemas srece masine se znaju kvarit..servis ulja svakih 1000km..

u knizici je 10kw al ima oko 70ks i 115kg otprilike pa mozes sa A2 vozit

samo ako imas suvozacicu nista jer nema uopce zadnje fuzice.. :misli: :misli:

Kako ce sa tim motorom na duži put, poput ovog po Alpama? :misli:
 
e za to naravno da nije ni u kojem slucaju, to je motor za provozat se 100km dnevno max..ja  pricam o zamjeni motora u ogranicenju A2 kategorije, ako ga zanima jace od xtr..i moje je iskustvo da nebi vise nikad preskakao kategorije..neki su sigurno i bolje prosli...

a bjezanje od drota bez iskustva na novom motoru  nije opcija..kazne ako stanes prevelike..
 
kober said:

? :misli:

Pitam jer sam imao supermoto jednocilindraša od 660ccm, Yamahu XT660X koja je u odnosu na spomenuti Husaberg prilično soft motocikl, pa su bez obzira na to, ture od 500 i više km bile neusporedivo udobnije na Fazeru 1000, pa i sada na R1.

Zato baš ne mogu zamisliti takav izlet na takvom (hard sm) motoru, pogotovo netko sa malo iskustva, plus kamo još sa stvarima i suvozačicom, ali... :neznam: Neki i na 50ccm obiđu kuglu zemaljsku, pa se valjda sve može. :mrgreen:
 
biker4life said:
? :misli:

Pitam jer sam imao supermoto jednocilindraša od 660ccm, Yamahu XT660X koja je u odnosu na spomenuti Husaberg prilično soft motocikl, pa su bez obzira na to, ture od 500 i više km bile neusporedivo udobnije na Fazeru 1000, pa i sada na R1.

Zato baš ne mogu zamisliti takav izlet na takvom (hard sm) motoru, pogotovo netko sa malo iskustva, plus kamo još sa stvarima i suvozačicom, ali... :neznam: Neki i na 50ccm obiđu kuglu zemaljsku, pa se valjda sve može. :mrgreen:

Ma sve jasno... (y)
 
ma to nema sanse, meni je prekipilo od ZG do Selca(Crikvenica) a kamoli po Alpama..ja samo kazem ako zeli jace i nisam ni pomislio na put po Alpama..onda za koju godinu Alpe..

 
Nebi supermoto...želim nekakvog cestovnjaka (ne R-a) , a fazer mi je sad uletil za zamjenu pa da vidim kak je voziti 4 in line poslje monocilindraša...  :D