Rab, 19.8.2009.

smarty

Active member
Nakon podosta obećanja da ću se zaletiti do Raba vidjeti ekipu i okupati se u Rapskom moru, napokon se odlučujem. Samo još nekako treba pitati Direktora za slobodan dan. Ali kako, usred sezone? Ponedjeljak je, završavam sa poslom i s vrata pitam: -Kakav je plan za srijedu? –Isti kao što ti je i do sada bio, odgovara gospodin Tata. –Ok, cure, u sijedu mene nema pa se nekako organizirajte.

I eto, dođe srijeda, 19. dan mjeseca kolovoza, godine 2009. Nakon neprospavane noći (popizdio mi pas, cijelu noć trči po kući, laje, cvili, i ne mogu ga smiriti nikako), došlo jutro. Buđenje u 7:20, čakam da susjed (nono) donese kruh za sendviče (naredio mu dan prije da mora doć do 7:30 doma, inače se zapriča s ekipom u baru do podna).

Spakirao sam u tank torbu 2 sendviča, 2 ledena Jane, ručnik, 4 majice (nemam pojma zašto toliko), šlape, fotoaparat, ... Idem sam, nisam nikoga niti zvao, jer mi se ide samome samcatome, da malo uživam u solo vožnji. Ima i to nekih svojih prednosti. Obećao sam frendici da ću je uzeti sa sobom, ali budući da me nije zvala, neka stoji doma. I bolje je tako.
Pripreme gotove, motor spreman, 8:03 pičim ja lagahno iz svog mjestašca pod Učkom.

1981zr.jpg



Prako Matulje, pa zaobilaznicom do Bakra, stajem u Kraljevici natankati na Europetrolu. Odmah nastavljam dalje, na cesti kolonica, ništa spcijalno. Vozim zadnji u koloni 50-70 km/h i baš guštam. Negdje odmah poslije Senja stajem, jer sam već lagano dehidriran. Ali, ... Zaleđena Jana, nije popustila, unatoč vrućini na kojoj sam se ja uspio otopiti.

2h7qgib.jpg



Slikam par slika, pa idem dalje do Jablanca.

2n7pgup.jpg


209fvbo.jpg


17ejkl.jpg


2ni1clk.jpg



U 10:45 stižem do trajekta, nema gužve prema otoku, ali trajekti svejedno voze bez prekida. 30 kn za mene i motor, izvaljujem se, grickam sendvičić i pijem jogurt.

206bxn8.jpg


24ys6k8.jpg



Odmah po dolasku na Otok, zovem frendicu (11:03 je, kako sam i rekao neću zvati prije 11:00) da vidim gdje ćemo se nać. Dobivam upute i pičim u Rab, na Rabu. Dolazim tamo, još se nisam ni skinuo s motora, već vidim kolegu bajkera, koji me začuđeno gleda, jer mu nije jasno što li ja tu radim. Pa javio sam ti bratu, govorim ja. No dobro, izvaljujem se, i naručujem bijelu kavu. Taman dolazi opaka bajkerica, pa skupa gledamo braću kako crnče.

Okej, šetnja Rabom i penjanje na zvonike.

14jq97n.jpg


1hbl6q.jpg


19013s.jpg


20z5qip.jpg


2gulfrt.jpg


svglr7.jpg


2eb5t0i.jpg


2naqidh.jpg


244t9jc.jpg


2cy1o93.jpg


29orj48.jpg


1zgsy1t.jpg


200qtls.jpg


1549kir.jpg


24cxir9.jpg


1127atf.jpg


2e325fp.jpg


8zfx8j.jpg


15zqoaw.jpg


osg17n.jpg


zxtmk3.jpg


2j1tsvk.jpg


6h6r2h.jpg


t7kcc9.jpg


316ai6d.jpg


bgz5a0.jpg


2zg88as.jpg


33monxc.jpg



Sveti Kristofor:

15oxrp4.jpg



n2nbqx.jpg



Sveti Marin:

2cxtc2b.jpg



Nakon jedenja cheeseburger-a uslijedilo je kupanje.

xvmky.jpg


ztg7t0.jpg


2637i35.jpg



I nažalost, 18:30 dolazi jako brzo, te ja idem prema nazad. Trajekt u 19:00, i vozim prema doma.

wl3g2f.jpg


i1gwnp.jpg


2hmeiw8.jpg


w16y3p.jpg



Idem malo brže, ali uzalud mi kad je od Novog Vinodolskog gužvetina, i uz to nisam siguran u „radno vrijeme“ riječke zaobilaznice, pa idem kroz grad. Bez stajanje dolazim na Europetrol na Matuljima u 21:20. Djelatnik mi kaže da izgledam kao da sam ronio. I zaista, već mi je bilo dosta vožnje, poslije Bakra sam već proklinjao prokleti motor s kojim ne možeš voziti ni 2 sata bez da ti je „rit k'o kason“.

Sve u svemu, predobro iskorišten dan, lijepa vožnja, druženje s ekipom i sretan povratak doma.


I na kraju, rekapitulacija:
-motor izbrojao točno 299,0 km
-potrošnja 4,65 L/100km
-dakle:  115,00 kn za benzin, 60,00 kn za trajekt, sendviči, voda, kafice i cheeseburger cca. 100,00 kn = niti 300,00 kn sve skupa
-ja umoran k'o pas

ZAKON!
 
Jurupari said:
plus bonus - heklajuća nonica ti pokazala gaćone :LOL:

Aha, si vidio, i to gratis. To ne može platit' ni Dajners ni Amerikan Ekspres, to je stvarno neprocjenjivo  :mrgreen:
 
Što ti ne smeta ovako visoka tank torba?
 
dejvid said:
Što ti ne smeta ovako visoka tank torba?

Ne, ... Jedino moram paziti da je stavim skroz do sebe, inače ne vidim brzinomjer  :wink:
Moj položaj sjedenja je trening za Varadera ili GS-a  8)
 
legajuana said:
Bome si se naslikao  (y) odlične fotke  (y)



(y)



- premalo ti troši motor  :mrgreen: može to i bolje  :wink:

A, ja sam ovisnik o slikanju. Skoro 200 slika sam jučer napravio  :shock:

Premalo? Može on i manje  :jesus:

:mrgreen:
 
Adventurer said:
Super fotke  (y)
Jesi skužio da si ulovio NLO na jednoj od fotki zvonika ???

To su neki Hrvojevi  :mrgreen:
http://www.motori.hr/forum/index.php/topic,149348.0.html


 
Odlično predstavljen otok Rab i vožnja...svaka čast :)
Fino odrađena vožnja i jako lijepo dokumentirano.
Pošto sam i sam Rabljanin, mogu ti reć samo hvala na ovome :)
Kad dođeš drugi put do Raba, javi se da barem platim pivo a za cheesburger se dogovorino.
Pozdrav od MK Arba Riders

RESPECT
 
A nisi posjetio Lopar i Rajsku plažu ???  :nono: :jesus: :mrgreen:
 
Ivo said:
Odlično predstavljen otok Rab i vožnja...svaka čast :)
Fino odrađena vožnja i jako lijepo dokumentirano.
Pošto sam i sam Rabljanin, mogu ti reć samo hvala na ovome :)
Kad dođeš drugi put do Raba, javi se da barem platim pivo a za cheesburger se dogovorino.
Pozdrav od MK Arba Riders

RESPECT

(y)


z-1000mk said:
A nisi posjetio Lopar i Rajsku plažu ???   :nono: :jesus: :mrgreen:

To je ostalo za neki drugi put.

Kad sam došao, nismo htjeli odmah na plažu da ne izgorimo, nego smo šetali gradom Rabom i "pentrali" se po zvonicima. Onda kupanje u Banjolu (3. padova, valjda, ako nisam nešto zajefrknuo), cuga i prođe dan  :?
Imam još par frendova na Rabu, nekima nisam ni javio da dolazim, s jednim se nisam uspio nać jer ga je noga ukočila, i tako  :mrgreen:  Dakle, možebitno se još ove sezone zaletim koji dan; ako ne, druge obavezno  8)
 
Koji fotoaparat si koristio za ove slike?  (y)
 
Ivo said:
Koji fotoaparat si koristio za ove slike?  (y)


Pentax K200D

25kt28g.jpg



I malo sam samo poslije ispravio ekspoziciju u ACDSee-u.¸