Rat Bike - kategorija za sebe

Evo jedna zanimljiva RAT TRIKE - slikano prije 5 godina u Imotskom, od peglice zadnji kraj... :mrgreen:

 
ovo je definitivno rat  (y)
 
zaperak said:
Evo jedna zanimljiva RAT TRIKE - slikano prije 5 godina u Imotskom, od peglice zadnji kraj... :mrgreen:

Zanimljiv detalj na ovom "štakoru".

Bivša JNA oprema je rođena za opremanje "štakora". Čini mi se da je ovo torbica od gas-maske.
 
ex-biciklist said:
    Čini mi se da je ovo torbica od gas-maske.

      To jeste torbica od gas-maske. U kombinaciji sa građevinskim željezom i hrđom. Zakon!  (y).
 
koji je ovo V4 vodenjak  :misli:
 
Kal said:
Honda GL1000, 75-79.g, tzv. flat-four motor

flat four je oznaka za boxer motor,

meni ovo izgleda kao V motor  :misli:
 
To je honda ST ne GL, V mašina ali puno novija i ima ABS...  :jesus: :mrgreen:

A flat four sam jedino čuo kao oznaku za Indiana za redni četvorocilindrični motor iz 1920-ih (flat - po glavi)...  :jesus:
 
z-1000mk said:
To je honda ST ne GL, V mašina ali puno novija i ima ABS...  :jesus: :mrgreen:

A flat four sam jedino čuo kao oznaku za Indiana za redni četvorocilindrični motor iz 1920-ih (flat - po glavi)...  :jesus:

Ako bolje pogledas u tom postu su dva razlicita motora jedan je flat-four (tj. boxer 4 cyl, Fotoaparat nokia0108.jpg) , a jedan je V konstrukcija. Ja sam bio brzoplet i stavio sam sliku od GL1000, a radi se o GL1200 motoru koji se ugradjivao u GoldWinga 80-ih. Onaj drugi motor je ST, V-konstrukcije i sto reci..."obdva" u pravu i "obadva" u krivu  :bonk:

Inace "Flat engine" i "boxer" su sinonimi, a meni se vise svidja Flat Four zato sto kaze vise, a sa manje rijeci...stvar ukusa  :neznam:

Pogledaj http://en.wikipedia.org/wiki/Flat-4




 
Ajde...  (y)

btw. nisam nikad čuo za takav izraz za boxer, i znaš koje godine je Goldwing narasel na 1200ccm?  :misli: